Ciąża po laparoskopii?

Olejniczak Tomasz / 16.08.2011
 
 AAA
W którym cyklu po laparoskopii najszybciej można zajść w ciążę?
Wszystko zależy od tego, na czym laparoskopia polegała. Jeżeli była to jedynie laparoskopia diagnostyczna , związana z niepłodnością i próbą wyjaśnienia jej przyczyny, o ciążę można się starać już w następnym cyklu. Jeśli jednak podczas operacji wykonywano jakieś szersze działania, jak na przykład wyłuszczanie mięśniaków - może być potrzebny nieco dłuższy okres czasu, niezbędny do wygojenia się operowanego narządu. W przypadku laparoskopii związanej z niepłodnością idiopatyczną (czyli o nieznanej przyczynie), endometriozą oraz zespołem policystycznych jajników zaleca się nawet jak najszybsze zajście w ciążę po operacji, najlepiej w ciągu sześciu miesięcy , ponieważ później efekty związane z działaniem zabiegowym są słabsze. Każdą sytuację warto jednak rozpatrywać indywidualnie i konsultować ze swoim lekarzem prowadzącym.

Publikowane w Serwisie porady ekspertów mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego specjalistę w wyniku bezpośredniej konsultacji. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść porad ekspertów oraz za jakiekolwiek szkody użytkowników powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez użytkowników do treści porady.

Wyślij pytanie do eksperta

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Galerie


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Twoja historia

opisz swoją historię

Horoskop

wybierz znak zodiaku wybierz znak zodiaku
baran byk bliźnięta rak lew panna waga skorpion strzelec koziorożec wodnik ryby

\\ codzienny 20.10.2014

Baran 21.03-20.04

Sprawiedliwość. Dziś zajmij się rozwiązywaniem najważniejszych życiowych kłopotów. Dokonaj sprawiedliwej, wnikliwej, opartej na faktach zdarzeń oceny sytuacji,problemu bądź osoby. Nie spiesz się z podejmowaniem ważnych decyzji, zwłaszcza wtedy, gdy nie posiadasz istotnych informacji i nie jesteś wstanie dotrzeć do źródła problemu. Wstrzymaj się od wydawania pochopnych osądów. Dokładnie zbadaj każdą zaistniałą sytuacje: obserwuj, analizuj i wyciągaj wnioski.


\\ codzienny 20.10.2014

Byk 21.04-20.05

AS Denarów. Przed Tobą wyjątkowo miły dzień. Każde Twoje marzenie uda Ci się zrealizować. Wokół Ciebie doskonała atmosfera. Liczyć możesz na życzliwość, sympatię i zrozumienie ze strony otoczenia. Twój trud i ciężka praca zostaną docenione.


\\ codzienny 20.10.2014

Bliźnięta 21.05-21.06

Gwiazda. Dziś posłuchaj rady innych osób. Przyjmij od nich pomoc i wsparcie psychiczne. Ciesz się wspólnie z innymi ludźmi ich sukcesami. Pamiętaj, że warto jest żyć dla kogoś, nie tylko dla siebie. Zacznij bardziej wierzyć i ufać ludziom, otwórz się na nich.


\\ codzienny 20.10.2014

Rak 22.06-22.07

Koło Fortuny. Już od dzisiaj Twoje życie ulegnie znaczącej poprawie. Nastanie dla Ciebie okres pomyślności i dobrobytu. Przyciągać będziesz do siebie szczęście i dobrych, życzliwych ludzi. Pokonasz każdy problem pojawiający się na drodze do celu. Poprawi się Twoja sytuacja materialna, liczyć możesz na dodatkowy zastrzyk finansowy.


\\ codzienny 20.10.2014

Lew 23.07-23.08

Cesarz. Uwierz w siebie, własne możliwości i zacznij działać. Śmiało idź do przodu i realizuj marzenia. Z odwagą i ufnością podążaj w kierunku wytyczonego celu. Stawiaj sobie coraz to nowe wymagania. Dziś jest Twój dzień, więc pozwól działać przeznaczeniu.


\\ codzienny 20.10.2014

Panna 24.08-22.09

Koło Fortuny. Szczęście Ci dziś sprzyja, bo okazje same będą wchodziły Ci w ręce. Bądź bardziej uważny, a wtedy nic Cię nie ominie. Spędź ten dzień w gronie przyjaciół lub w towarzystwie bliskiej sercu osoby, którą ostatnio bardzo zaniedbywałeś. Zrób coś szalonego, spontanicznego i wyjątkowego. Ciesz się chwilą i nie zastanawiaj nad przyszłością.


\\ codzienny 20.10.2014

Waga 23.09-23.10

Paź Mieczy. Dzisiejszy dzień poświęcić możesz na rozwój intelektu i eksperymentowanie z różnymi dziedzinami wiedzy. Rozwiniesz swoje zainteresowania, pasje i horyzonty myślowe. Możesz pomagać w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu umiejętności komuś młodszemu od siebie np.: bratu, kuzynowi. Niezwykle ważne będą dzisiaj wzajemna komunikacja, wymiana informacji, nabywanie nowych umiejętności. Mogą czekać na Ciebie nieoczekiwane i niepokojące wiadomości.


\\ codzienny 20.10.2014

Skorpion 24.10-22.11

Dwójka Buław. Przed Tobą bardzo pracowity, stresujący i ważny okres. Jego przebieg zadecydować może o Twoim rozwoju zawodowym i spełnieniu życiowych planów. Otrzymać możesz nowe obowiązki, zadania, projekty do realizacji, których to wykonanie zadecyduje o Twoim dalszym losie w firmie. To od Ciebie zależy, czy zdobędziesz upragniony sukces i zaprezentujesz się od dobrej strony. Już dziś zacznij się przygotowywać do powierzonego Ci zadania.


\\ codzienny 20.10.2014

Strzelec 23.11-21.12

Sprawiedliwość. Już dziś dokonaj zmian we własnym życiu. Zacznij inaczej dzielić czas pracy i wypoczynku. W racjonalny i sprawiedliwy sposób oceniaj swoje możliwości. Możesz dziś pomyślnie zdać każdy egzamin. Zaległe sprawy urzędowe uda Ci się załatwić szybko i bez problemowo.


\\ codzienny 20.10.2014

Koziorożec 22.12-20.01

Trójka Denarów. Dzisiaj staniesz się niezwykle twórczy, kreatywny i pełen pomysłów. To dobry moment, abyś wykorzystał swoje umiejętności i zdolności w celach zarobkowych i odniósł sukces. Twoja ciężka praca i wysiłek włożone w realizacje celów zostaną wkrótce zauważone i docenione. Czeka Cię spory przypływ gotówki i bezpieczeństwo finansowe. Pokażesz dziś światu swoje mocne strony i atuty.


\\ codzienny 20.10.2014

Wodnik 21.01-19.02

Słońce. Postaraj się dziś zachować spokój i trzymaj nerwy na wodzy. Nie pozwól, aby coś wyprowadziło Cię z równowagi i zniszczyło Twój dobry nastrój. Unikaj wybuchów agresji i konfliktowych sytuacji. Kontroluj wydatki i mądrze zarządzaj pieniędzmi. Uważaj na swoje zdrowie i nie pozwól się złapać przeziębieniu.


\\ codzienny 20.10.2014

Ryby 20.02-20.03

Arcykapłan. Bądź dzisiaj wyjątkowo ostrożny i powściągliwy w słowach oraz własnych osądach. Dokładnie zastanów się nad tym, co mówisz i robisz. Dokonuj tylko takich deklaracji, które jesteś w stanie zrealizować i spełnić. Nie składaj obietnic bez pokrycia i bierz świadomość za to, co mówisz. Niech Twoje decyzje opierają się na zdrowym rozsądku.


inne horoskopy tygodniowy miesięczny

Bądź z nami na bieżąco