Jak opanować nerwy?

Klos Adriana / 24.02.2012
 
 AAA
Mam problem ze sobą, wiem o tym, ale boję się skorzystać z pomocy psychiatry z obawy przed utratą dzieci - rozwodzę się z mężem. Na czym polega mój problem? Bez przyczyny potrafię popaść w furię, obrywa się wtedy moim dzieciom. Mam na to wytłumaczenie, nawet medyczne, dlatego zapewne zdaję sobie sprawę z tego, iż mam problem. W drugim roku życia zdiagnozowano u mnie nerwicę i epilepsję w formie nabytej. Od wielu lat nie leczę się przeciwpadaczkowo, jednak jestem pod kontrolą neurologiczną. Czym objawia się moja "furia"? Są dni, że ledwo wstanę z łóżka, oznajmiam dzieciom, żeby trzymały się ode mnie z daleka. Wtedy z reguły wiedzą, że wszystko musi być na "tip-top". Zdarzają się jednak momenty w ciągu dnia, że byle drobiazg, np. niewykonanie tego, o co proszę, wywołuje u mnie taki szał, że uciekam do kuchni i rzucam pierwszą rzeczą, która wpadnie mi w ręce, żeby tylko nie skupić się na którymś z dzieci i wyładować to, co właśnie we mnie wybucha. Albo też wpadam w histerię, krzyczę i płaczę - to delikatne określenia mojego zachowania. Od jakiegoś czasu te zachowania występują coraz częściej, gdyż żyję w coraz większym stresie. Mnożą się moje problemy finansowe, do tego choroba mojej mamy. Zażywałam ziołowe leki uspokajające dostępne w aptekach bez recepty, jednak mój organizm jest odporny na tak małe dawki. Proszę o pomoc, bo nerwy mnie kiedyś rozsadzą. Dziś właśnie mam taki dzień, czuję jakby wszystko we mnie się trzęsło, jak przed jakimś ważnym egzaminem, ręce mi się trzęsą i nie potrafię się skupić. Pozdrawiam!
Pisze Pani o swoich kłopotach z wyrażaniem i rozładowaniem emocji w sytuacjach stresowych. Te objawy zostały nawet zdiagnozowane i jest Pani od dawna pod opieką lekarską. Sądzę, że konieczne jest przedyskutowanie z lekarzem Pani problemów i rozważenie kuracji farmakologicznej. Obecnie przeżywa Pani trudniejszy okres w życiu, można nazwać to sytuacją kryzysową, kiedy objawy się nasilają i napięcie jest jeszcze bardziej dotkliwe. Pani jest w trakcie rozwodu, choruje Pani mama, ma Pani też kłopoty finansowe. Każdemu wtedy trudno radzić sobie ze stresem, a co dopiero osobie ze zdiagnozowaną nerwicą.

Obawia się Pani skorzystać z pomocy psychiatry, ale samej ciężko Pani będzie się z tym uporać. Może warto też skonsultować się z psychologiem i popracować nad naturalnymi sposobami zmniejszania napięcia, poćwiczyć relaksację, wizualizacje i pracę z oddechem. Być może trzeba też będzie zbadać, w jaki sposób i w jakich sytuacjach Pani wpada w histerię czy atak wściekłości i poszukać tej granicy i innego sposobu zachowania, aby do takiej kulminacji złości nie dopuścić. Nie byłoby dobrze, aby odbiło się to na zdrowiu Pani dzieci i na waszej relacji.
Publikowane w Serwisie porady ekspertów mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego specjalistę w wyniku bezpośredniej konsultacji. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść porad ekspertów oraz za jakiekolwiek szkody użytkowników powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez użytkowników do treści porady.

Wyślij pytanie do eksperta

oceń
tak 0 0%
nie 3 100%

Galerie


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Twoja historia

opisz swoją historię

Horoskop

wybierz znak zodiaku wybierz znak zodiaku
baran byk bliźnięta rak lew panna waga skorpion strzelec koziorożec wodnik ryby

\\ codzienny 18.04.2014

Baran 21.03-20.04

Przez swoją dumę lub uprzedzenia możecie przegapić szanse na pomoc, biznes a nawet miłość. Obrażanie się i noszenie wysoko głowy do niczego nie doprowadzi.

\\ codzienny 18.04.2014

Byk 21.04-20.05

Oszczędność nie ma oznaczać skąpstwa, nie przesadzajcie z odmawianiem sobie przyjemności, majątku nie zabierzecie na drugą stronę a żyje się tu i teraz.

\\ codzienny 18.04.2014

Bliźnięta 21.05-21.06

Uwaga na wszelkie obietnice Wam czynione. Ktoś rozbudzi Waszą wyobraźnię, obieca złote góry, miłość po grób i nie dotrzyma słowa. Sami także unikajcie obietnic.

\\ codzienny 18.04.2014

Rak 22.06-22.07

Możecie spodziewać się wielu ułatwień w życiu a w niektórych przypadkach wielkiego szczęścia. Warto wysłać los na loterii. Wyznać komuś swoje uczucia lub poprosić o podwyżkę, możliwa premia świąteczna.

\\ codzienny 18.04.2014

Lew 23.07-23.08

Przed świętami warto przypomnieć sobie o ludziach, z którymi w ostatnim czasie straciliście kontakt, pewne relacje czy znajomości odnowią się i dadzą Wam satysfakcję.

\\ codzienny 18.04.2014

Panna 24.08-22.09

Więcej spokoju i wytchnienia w sprawach osobistych jak i zawodowych. Wybierz się do SPA, na basen czy masaż. Zasługujesz na wypoczynek i odrobinę luksusu. Nie denerwuj się, to tylko święta.

\\ codzienny 18.04.2014

Waga 23.09-23.10

Dziś przekonacie się jaka siła tkwi w Waszej rodzinie lub najbliższym otoczeniu. Jeśli potrzebujesz wsparcia otrzymasz je. Dobry moment na wybaczenie sobie błędów.

\\ codzienny 18.04.2014

Skorpion 24.10-22.11

Dziś uważajcie na swoje projekcje na temat ludzi, własnych możliwości czy stanu konta. Dziś łatwo będzie można Was zmanipulować lub wykorzystać, zdajcie się na zdrowy rozsądek. Idą święta.

\\ codzienny 18.04.2014

Strzelec 23.11-21.12

Dziś mogą Was spotkać różnorakie niedogodności lub utrudnienia, ktoś się spóźni, ktoś pomiesza Wam plany lub nie dotrzyma słowa. Uważajcie, by nie stać się więźniem sytuacji.

\\ codzienny 18.04.2014

Koziorożec 22.12-20.01

Dziś pozapinaj i pozamykaj wszelkie sprawy przed świętami, w innym razie dopadną Cię one zaraz po nich lub będą burzyć spokój w trakcie ich trwania. Uwaga na zaległości.

\\ codzienny 18.04.2014

Wodnik 21.01-19.02

Dzień da Wam odpowiedź kto jest z Wami na dobre i na złe a kto tylko na dobre. W biznesie uważajcie na stracone okazje oraz nieumiejętność dostosowania się do wymagań klienta.

\\ codzienny 18.04.2014

Ryby 20.02-20.03

Dziś pamiętajcie, by przed świętami o wszystkich pamiętać, złóżcie innym życzenia, wyślijcie listy, smsy, tak by nikt nie poczuł się pominięty. Święta tworzą ludzie i atmosfera a nie prezenty od zająca.

inne horoskopy tygodniowy miesięczny

Bądź z nami na bieżąco