Jak opanować nerwy?

Klos Adriana / 24.02.2012
 
 AAA
Mam problem ze sobą, wiem o tym, ale boję się skorzystać z pomocy psychiatry z obawy przed utratą dzieci - rozwodzę się z mężem. Na czym polega mój problem? Bez przyczyny potrafię popaść w furię, obrywa się wtedy moim dzieciom. Mam na to wytłumaczenie, nawet medyczne, dlatego zapewne zdaję sobie sprawę z tego, iż mam problem. W drugim roku życia zdiagnozowano u mnie nerwicę i epilepsję w formie nabytej. Od wielu lat nie leczę się przeciwpadaczkowo, jednak jestem pod kontrolą neurologiczną. Czym objawia się moja "furia"? Są dni, że ledwo wstanę z łóżka, oznajmiam dzieciom, żeby trzymały się ode mnie z daleka. Wtedy z reguły wiedzą, że wszystko musi być na "tip-top". Zdarzają się jednak momenty w ciągu dnia, że byle drobiazg, np. niewykonanie tego, o co proszę, wywołuje u mnie taki szał, że uciekam do kuchni i rzucam pierwszą rzeczą, która wpadnie mi w ręce, żeby tylko nie skupić się na którymś z dzieci i wyładować to, co właśnie we mnie wybucha. Albo też wpadam w histerię, krzyczę i płaczę - to delikatne określenia mojego zachowania. Od jakiegoś czasu te zachowania występują coraz częściej, gdyż żyję w coraz większym stresie. Mnożą się moje problemy finansowe, do tego choroba mojej mamy. Zażywałam ziołowe leki uspokajające dostępne w aptekach bez recepty, jednak mój organizm jest odporny na tak małe dawki. Proszę o pomoc, bo nerwy mnie kiedyś rozsadzą. Dziś właśnie mam taki dzień, czuję jakby wszystko we mnie się trzęsło, jak przed jakimś ważnym egzaminem, ręce mi się trzęsą i nie potrafię się skupić. Pozdrawiam!
Pisze Pani o swoich kłopotach z wyrażaniem i rozładowaniem emocji w sytuacjach stresowych. Te objawy zostały nawet zdiagnozowane i jest Pani od dawna pod opieką lekarską. Sądzę, że konieczne jest przedyskutowanie z lekarzem Pani problemów i rozważenie kuracji farmakologicznej. Obecnie przeżywa Pani trudniejszy okres w życiu, można nazwać to sytuacją kryzysową, kiedy objawy się nasilają i napięcie jest jeszcze bardziej dotkliwe. Pani jest w trakcie rozwodu, choruje Pani mama, ma Pani też kłopoty finansowe. Każdemu wtedy trudno radzić sobie ze stresem, a co dopiero osobie ze zdiagnozowaną nerwicą.

Obawia się Pani skorzystać z pomocy psychiatry, ale samej ciężko Pani będzie się z tym uporać. Może warto też skonsultować się z psychologiem i popracować nad naturalnymi sposobami zmniejszania napięcia, poćwiczyć relaksację, wizualizacje i pracę z oddechem. Być może trzeba też będzie zbadać, w jaki sposób i w jakich sytuacjach Pani wpada w histerię czy atak wściekłości i poszukać tej granicy i innego sposobu zachowania, aby do takiej kulminacji złości nie dopuścić. Nie byłoby dobrze, aby odbiło się to na zdrowiu Pani dzieci i na waszej relacji.
Publikowane w Serwisie porady ekspertów mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego specjalistę w wyniku bezpośredniej konsultacji. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść porad ekspertów oraz za jakiekolwiek szkody użytkowników powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez użytkowników do treści porady.

Wyślij pytanie do eksperta

oceń
tak 0 0%
nie 3 100%

Galerie


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Twoja historia

opisz swoją historię

Horoskop

wybierz znak zodiaku wybierz znak zodiaku
Ryby Wodnik Koziorożec Strzelec Skorpion Waga Panna Lew Rak Bliźnięta Byk Baran

\\ codzienny 21.04.2015

Ryby 20.02-20.03

Dzisiaj Twoja równowaga emocjonalna zostanie mocno zachwiana. Nie do końca przemyślane posunięcia i popełnione błędy mogą Cię drogo kosztować. Szukaj wokół siebie ludzi, którzy Cię obdarzą życzliwością. Teraz bardzo jej potrzebujesz. Nie rezygnuj z życia osobistego na rzecz pracy. Zapewnij sobie wsparcie bliskich.

\\ codzienny 21.04.2015

Wodnik 21.01-19.02

Twoje dzisiejsze kontakty z ukochaną osobą sprawią Ci wiele radości. Niewykluczone jednak, że czasem pomiędzy Tobą a partnerem pojawią się drobne konflikty. W takich sytuacjach staraj się natychmiast je rozwiązać. Sprawy, o które toczyć się będzie spór, tak naprawdę nie są tego warte. Możesz dochodzić swoich racji w mniej burzliwej atmosferze. Zrób sobie dobry plan działania.

\\ codzienny 21.04.2015

Koziorożec 22.12-20.01

Dzisiaj Kosmos obdarzy Cię dobrą energią. Dzięki niej przeprowadzisz kilka korzystnych transakcji. Twoje zawodowe działania będą jednak wymagały wyjątkowej rozwagi. Oferty, które otrzymasz należy przestudiować bardzo dokładnie. Praca poza domem może być powodem konfliktów z najbliższymi. Staraj się utrzymywać szerokie kontakty towarzyskie. Jest szansa na poprawę sytuacji finansowej.

\\ codzienny 21.04.2015

Strzelec 23.11-21.12

Wygląda na to, że masz teraz trochę więcej szczęścia od innych. Nie rezygnuj więc z wysiłków na rzecz ważnych spraw. Zwłaszcza tych, które są związane z handlem lub biznesem. Możliwa będzie pomoc ze strony osób wpływowych. Zawiń więc rękawy i zabierz się za obowiązki. Działaj zdecydowanie. Atmosfera w uczuciach tylko chwilowo się pogorszy. Jeżeli potrafisz to podziel się z innymi dobrymi pomysłami i energią.

\\ codzienny 21.04.2015

Skorpion 24.10-22.11

Złe samopoczucie nie pozwoli Ci dziś spokojnie pracować. Zanim więc wyjdziesz z domu, wypij szklankę melisy lub innych ziółek uspokajających. W pracy skup się na zajęciach intelektualnych i zrezygnuj ze współpracy z innymi. Działania samodzielne dadzą Ci zdecydowanie więcej zadowolenia. Miłość jest Twoją siłą napędową. Rezultaty Twoich działań mogą być pozytywne.

\\ codzienny 21.04.2015

Waga 23.09-23.10

Twoje wysiłki i zaangażowanie w zawodowe przedsięwzięcia zaczynają przynosić efekty. Pozbądź się jednak zachłanności i nie ulegaj żadnym pokusom szybkiego wzbogacenia się. Zwłaszcza z pominięciem litery prawa. Jedno życzenie za dużo może przekreślić dotychczasowe wysiłki i starania. Sprawy rodzinne mogą mieć wpływ na decyzje zawodowe. Działaj rozważnie.

\\ codzienny 21.04.2015

Panna 24.08-22.09

Dzisiaj najbardziej Ci będzie dokuczać brak równowagi wewnętrznej. Nie podejmuj się więc zadań wymagających dużej koncentracji i skupienia na detalach. Każdy Twój krok i słowo muszą być dobrze przemyślane. Wymagana rozwaga w finansach. Szukaj wsparcia osób życzliwych. Unikaj ryzyka i hazardu.

\\ codzienny 21.04.2015

Lew 23.07-23.08

Dzisiejszy dzień nie sprzyja zawodowym interesom. Dobrze się więc zastanów, zanim podpiszesz nową umowę. Może się bowiem okazać, że nie tylko nic nie zyskasz, ale raczej stracisz. Z pozoru tylko jest ona bardziej korzystna od starej. Możliwe nieporozumienia ze wspólnikami. W stałych związkach bez napięć i wstrząsów. Unikaj ryzykownych operacji finansowych.

\\ codzienny 21.04.2015

Rak 22.06-22.07

Dzisiaj nie bierz na siebie obowiązków ponad swoje siły. Tym bardziej, że sytuacja rodzinna może Cię do tego zmuszać. Nie spodziewaj się też żadnej pomocy z zewnątrz. Miej na uwadze zdrowie, które wymaga szczególnej troski. Sprawy z nim związane powinny być teraz dla Ciebie najważniejsze. Relacje z bliskimi dość napięte. Uważaj na oszustów.

\\ codzienny 21.04.2015

Bliźnięta 21.05-21.06

Dzisiaj prowadzone przez Ciebie interesy zakończą się pozytywnie. Księżyc goszczący w Twoim znaku oraz opozycja Saturna będzie miał na to duży i korzystny wpływ. Twoje ambicje i sumienność w wykonywaniu obowiązków zostaną zauważone i docenione. W sferze finansów możliwe są dość znaczne zmiany. Niepozorny flirt przemieni się w miłość. W pracy murowany sukces.

\\ codzienny 21.04.2015

Byk 21.04-20.05

Dzisiaj nie wszystkie plany potoczą się po Twojej myśli. Przygotuj się więc na drobne przeszkody i utrudnienia. W pracy, mimo różnic opinii, sprawy wyglądają nieźle. Nie podejmuj się tylko zadań, z których nie będziesz się mógł wywiązać. Twoje samopoczucie dalekie dziś jest od komfortu. Poświęć więcej uwagi swoim najbliższym. Nie obiecuj niczego na wyrost.

\\ codzienny 21.04.2015

Baran 21.03-20.04

Dzisiaj w Twoich codziennych działaniach niewykluczone są drobne przeszkody i utrudnienia. Mogą też wystąpić niepotrzebne napięcia i sprzeczki w rodzinie. Uważaj więc na słowa, bo może się zdarzyć, że z pozoru całkiem niewinna dyskusja zamieni się w poważny konflikt. Bądź rozsądny. Sprawy osobiste wymagają większej uwagi.

inne horoskopy tygodniowy miesięczny

Bądź z nami na bieżąco