Pękające naczynka krwionośne

Osuch Piotr / 19.08.2010
 
 AAA
Ostatnio na moich nogach pojawia się coraz więcej rozszerzonych naczynek? Wygląda to miało estetycznie, dlatego chciałabym wiedzieć co mogę zrobić, by zapobiec dalszemu pogłębianiu się tego problemu? Nie wiem, czy to ma znacznie, ale mam 26 lat , pracuje dużo przy komputerze , mam 50 kg i 170 cm wzrostu.
Problem poszerzonych naczynek na nogach dotyczy wielu Pań. Siedząca praca przy komputerze nie działa na Pani korzyść. W takiej sytuacji trzeba pamiętać o robieniu częstych kilkuminutowych przerw w pracy po to, by "rozprostować nogi". Ważne jest też picie dużej ilości wody i stosowanie preparatów usprawniających krążenie żylne (dostępne bez recepty). Po pracy polecam czynny wypoczynek – najlepiej ruch na świeżym powietrzu. Dobrze też sprawdza się fitness i regularna gimnastyka.
Metody te są ważną profilaktyką i w pewnym stopniu chronią przed pojawianiem się nowych naczynek. Jeśli chciałaby Pani pozbyć się problemu istniejących „pajączków”, dobre efekty dają zabiegi medycyny estetycznej. Można je skutecznie usuwać za pomocą intensywnych wiązek światła (IPL) oraz laserów. Są to metody z powodzeniem stosowane na świecie.
Większe naczynia żylne, czyli tzw. "żylaki" najczęściej usuwane są chirurgicznie. Zabieg przeprowadzany jest w warunkach sali operacyjnej i wiąże się z dłuższym czasem gojenia.
Bardzo ważne jest, by jak najwcześniej zatroszczyć się o swoje nogi. Panie, u których żylaki są przypadłością rodzinną powinny pamiętać, że ciąża jest dodatkowym obciążeniem dla nóg. Dlatego w ciąży zalecana jest dodatkowa ich ochrona w postaci elastycznych rajstop lub pończoch.

dr n. med. Piotr Osuch, chirurg plastyk, www.drplastyk.pl
Publikowane w Serwisie porady ekspertów mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego specjalistę w wyniku bezpośredniej konsultacji. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść porad ekspertów oraz za jakiekolwiek szkody użytkowników powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez użytkowników do treści porady.

Wyślij pytanie do eksperta

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Galerie


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Twoja historia

opisz swoją historię

Horoskop

wybierz znak zodiaku wybierz znak zodiaku
baran byk bliźnięta rak lew panna waga skorpion strzelec koziorożec wodnik ryby

\\ codzienny 13.07.2014

Baran 21.03-20.04

Zacznij śmiało planować wakacje. Nie oglądaj się na rodzinę i ich opinie, tylko sam zdecyduj z kim i gdzie chcesz spędzić urlop. Ciesz się życiem, realizuj wszelkie marzenia i pragnienia, dobrze się baw i wspaniale wypoczywaj. Daj szansę miłości, pozwól sobie na flirt i porywy serca. Rozwijaj swoje pasje i nabywaj nowe umiejętności na kursach i szkoleniach.

\\ codzienny 13.07.2014

Byk 21.04-20.05

Nie daj się zmuszać do niczego. Pamiętaj, że masz swój rozum i sam najlepiej wiesz, co jest dla Ciebie dobre. Masz zdolności kierownicze, więc wykorzystaj je w dążeniu do celu. Pozbądź się kompleksów, obaw i zostań wspaniałym szefem, kierownikiem, liderem. Dziś jest doskonały dzień, byś spełnił wszelkie swoje plany zawodowe oraz osobiste i zrealizował marzenia.

\\ codzienny 13.07.2014

Bliźnięta 21.05-21.06

Ostrożnie dzisiaj z wydatkami. Strzeż się nieplanowanych zakupów i super okazji. Daruj sobie wszelkie promocje i przeceny. Spójrz realnie na swoje finanse. Nie wydawaj więcej niż masz, abyś nie musiał brać pożyczek.

\\ codzienny 13.07.2014

Rak 22.06-22.07

Możesz mieć dzisiaj poczucie, że nie wiesz, w którą pójść stronę. Nie wyolbrzymiaj jednak problemów. Rozwiązanie może okazać się łatwiejsze niż myślisz. Nie bój się. Poradź się kogoś bliskiego, kto da Ci wsparcie, rada jaką otrzymasz pomoże w rozwiązaniu problemu.

\\ codzienny 13.07.2014

Lew 23.07-23.08

Pozwól sobie dziś na mały flirt, ognisty romans, a może na dłuższą znajomość. Będziesz widział świat przez różowe okulary. Jest to doskonały czas na urlop. Baw się, korzystaj z życia, odkryj w sobie wewnętrzne dziecko. Zobacz jaki piękny jest świat, na ile rzeczy nie zwracałeś uwagi, bo brakowało Ci czasu, zmień to.

\\ codzienny 13.07.2014

Panna 24.08-22.09

Większą uwagę poświęć urodzie i zdrowiu. Udaj się do lekarza i zrób kontrolne badania. Zacznij uprawiać jakiś sport, zastosuj dietę, zażywaj więcej ruchu. Ogranicz tłuste potrawy i pij dużo wody mineralnej. To dobry moment, aby oczyścić organizm z toksyn.

\\ codzienny 13.07.2014

Waga 23.09-23.10

Nie stosuj zbyt drastycznych diet, bo tylko osłabisz organizm. Lepiej wybierz się dziś na rower lub rolki, zamiast ze znajomymi do cukierni. Aktywność fizyczna i racjonalne odżywianie szybciej pomogą Ci zgubić zbędne kilogramy. Zastąp napoje gazowane i słodycze wodą mineralną oraz warzywami i owocami. Z pewnością taka zamiana wyjdzie Ci na dobre i sprawi, że dłużej zachowasz zdrowie.

\\ codzienny 13.07.2014

Skorpion 24.10-22.11

Dziś szczęście będzie Ci wyjątkowo sprzyjać. Okazji do wzbogacenia się na pewno nie zabraknie. Pomyśl jak możesz pomóc losowi. Zagraj w gry liczbowe lub kup los na loterie. Masz szanse, żeby odmienić swoje życie, nie zmarnuj tej okazji.

\\ codzienny 13.07.2014

Strzelec 23.11-21.12

Dziś niczym się nie przejmuj, tylko spokojnie sobie wypoczywaj na łonie natury. To dobry moment, żeby skupić się na sobie i swoich potrzebach. Zapomnij o wszelkich problemach i kłopotach. Pamiętaj, że na wiele spraw i tak nie masz wpływu, więc szkoda sobie niepotrzebnie rujnować zdrowie. Zacznij cieszyć się życiem, małymi przyjemnościami i dostrzegać piękno przyrody.

\\ codzienny 13.07.2014

Koziorożec 22.12-20.01

Dziś możesz się zastanawiać, na co przeznaczysz pewną sumę pieniędzy. Jeszcze nie podejmuj decyzji, bo jest na nią za wcześnie. Poczekaj spokojnie, aż otrzymasz obiecaną kwotę. Nie dziel skóry na niedźwiedzio, żebyś później się nie rozczarował. Dobrze się zastanów, czy jest to gra warta świeczki.

\\ codzienny 13.07.2014

Wodnik 21.01-19.02

Odnajdziesz w starych szpargałach coś, o czym już dawno zdążyłeś zapomnieć. To będzie bardzo miła niespodzianka. Na nowo odżyją dawne wspomnienia. Zapragniesz powrócić do przeszłości. Skontaktujesz się z dawno nie widzianym znajomym lub krewnym.

\\ codzienny 13.07.2014

Ryby 20.02-20.03

Wreszcie wszelkie zawirowania uczuciowe się zakończą. Znów poczujesz, że masz kontrolę nad swoim życiem. Nastanie czas gorących pojednań i odnawiania uczuć. To dobry moment, żeby zakończyć wszelkie waśnie i dawne kłótnie. Już pora doprowadzić do zgody.

inne horoskopy tygodniowy miesięczny

Bądź z nami na bieżąco