Pękające naczynka krwionośne

Osuch Piotr / 19.08.2010
 
 AAA
Ostatnio na moich nogach pojawia się coraz więcej rozszerzonych naczynek? Wygląda to miało estetycznie, dlatego chciałabym wiedzieć co mogę zrobić, by zapobiec dalszemu pogłębianiu się tego problemu? Nie wiem, czy to ma znacznie, ale mam 26 lat , pracuje dużo przy komputerze , mam 50 kg i 170 cm wzrostu.
Problem poszerzonych naczynek na nogach dotyczy wielu Pań. Siedząca praca przy komputerze nie działa na Pani korzyść. W takiej sytuacji trzeba pamiętać o robieniu częstych kilkuminutowych przerw w pracy po to, by "rozprostować nogi". Ważne jest też picie dużej ilości wody i stosowanie preparatów usprawniających krążenie żylne (dostępne bez recepty). Po pracy polecam czynny wypoczynek – najlepiej ruch na świeżym powietrzu. Dobrze też sprawdza się fitness i regularna gimnastyka.
Metody te są ważną profilaktyką i w pewnym stopniu chronią przed pojawianiem się nowych naczynek. Jeśli chciałaby Pani pozbyć się problemu istniejących „pajączków”, dobre efekty dają zabiegi medycyny estetycznej. Można je skutecznie usuwać za pomocą intensywnych wiązek światła (IPL) oraz laserów. Są to metody z powodzeniem stosowane na świecie.
Większe naczynia żylne, czyli tzw. "żylaki" najczęściej usuwane są chirurgicznie. Zabieg przeprowadzany jest w warunkach sali operacyjnej i wiąże się z dłuższym czasem gojenia.
Bardzo ważne jest, by jak najwcześniej zatroszczyć się o swoje nogi. Panie, u których żylaki są przypadłością rodzinną powinny pamiętać, że ciąża jest dodatkowym obciążeniem dla nóg. Dlatego w ciąży zalecana jest dodatkowa ich ochrona w postaci elastycznych rajstop lub pończoch.

dr n. med. Piotr Osuch, chirurg plastyk, www.drplastyk.pl
Publikowane w Serwisie porady ekspertów mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego specjalistę w wyniku bezpośredniej konsultacji. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść porad ekspertów oraz za jakiekolwiek szkody użytkowników powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez użytkowników do treści porady.

Wyślij pytanie do eksperta

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Galerie


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Twoja historia

opisz swoją historię

Horoskop

wybierz znak zodiaku wybierz znak zodiaku
Ryby Wodnik Koziorożec Strzelec Skorpion Waga Panna Lew Rak Bliźnięta Byk Baran

\\ codzienny 31.01.2015

Ryby 20.02-20.03

Nadmiar obowiązków i chęć odrobienia strat pchną Cię dzisiaj na drogę morderczego wręcz wysiłku. Jeżeli nie chcesz zupełnie wyczerpać swych sił w rutynowych, mało produktywnych działaniach, ogłoś dzisiejszy dzień "dniem relaksu". Odrzuć swój wrodzony rozsądek. Zrób dzisiaj wszystko, by zdobyć serce kogoś, kto wydaje Ci się wart grzechu. Nie będzie to łatwe zadanie, cenisz sobie szybkie zwycięstwa, a dzisiejszy dzień takowym nie sprzyja.


\\ codzienny 31.01.2015

Wodnik 21.01-19.02

Wiele z Was już od dłuższego czasu wprowadza w czyn swoje śmiałe marzenia. Nie schodźcie z obranej drogi! Jeżeli do tej pory nie zdecydowałeś się przejąć steru, to uczyń to dzisiaj, teraz masz przychylność prawie wszystkich planet. Nie obawiaj się więc, że coś się nie powiedzie, w końcu to Ty tu "rządzisz". Ja nie widzę przeszkód. Pamiętaj jednak o tym, że nie samym sukcesem żyjesz i nie zaniedbuj najbliższych.
\\ codzienny 31.01.2015

Koziorożec 22.12-20.01

Dzisiaj niezwykle ważne staną się dla Ciebie kontakty z ludźmi. Uświadomisz sobie, jak istotną rolę pełnią w Twoim życiu niektóre osoby. Skorzystaj z jakiejś porady, konsultacji lub po prostu otwórz się przed bliską Ci osobą. Nie uciekaj w samotność! Wieczór sprzyja miłości i romansom, więc jeśli nieśmiało o kimś marzysz, teraz okaż swoje zainteresowanie. Przez cały dzień będziesz w niezłej formie fizycznej, jednak da się Ci we znaki zmęczenie psychiczne.


\\ codzienny 31.01.2015

Strzelec 23.11-21.12

Nie podejmuj dzisiaj żadnych życiowych decyzji. Jeżeli chcesz żyć zgodnie z kosmiczną energią, to dziś zwróć się ku własnemu wnętrzu. Poświęć sobie więcej czasu. Uporządkuj wszystkie dotychczasowe sprawy, na rozpoczęcie nowych przyjdzie czas. Zastosuj zasadę "wszystko w swoim czasie". Będziesz trochę rozbity i nie będziesz potrafił znaleźć sobie miejsca. Nie w głowie będą Ci romanse i flirty, może coś w Tobie drgnie za jakiś czas.


\\ codzienny 31.01.2015

Skorpion 24.10-22.11

Przychylnie patrzące na Ciebie Wenus i Mars wyzwolą w Tobie ducha walki, sprawi, że będzie Cię "nosić". Twój organizm będzie pracował na podwyższonych obrotach, będziesz szybko regenerował siły. Wykorzystaj tę energię np. na walkę z przeciwnościami losu, inaczej możesz być kłótliwy i agresywny. Zadbaj o swoje zdrowie, doskonałą "odtrutką" na stres i zdenerwowanie będą siłownia lub basen. Nie będziesz nastrojony romantycznie, przełóż to na inny termin.


\\ codzienny 31.01.2015

Waga 23.09-23.10

Rano będziesz trochę uśpiony, nic szczególnego się nie wydarzy. Po 11-tej wstąpi w Ciebie nowy duch i poczujesz się jak nowo narodzony. Jeżeli jesteś samotny, ktoś godny Twojej uwagi pojawi się na horyzoncie, jeżeli już z kimś jesteś to przeżyjecie bardzo namiętne chwile. Odczujesz, co to znaczy mieć godnych zaufania i lojalnych przyjaciół. Na wagę złota będą przede wszystkim ci trzeźwo myślący i z głową na karku.


\\ codzienny 31.01.2015

Panna 24.08-22.09

Nie będziesz miał dziś zbyt wiele czasu dla siebie i swoich przyjemności. Zostaniesz przytłoczony ogromną ilością pracy. Twój organizm będzie w nie najlepszej kondycji psychofizycznej. Gorsze samopoczucie i większa podatność na zmęczenie oraz zmiany pogody. Twoją tarczą ochronną będą intensywne ćwiczenia gimnastyczne lub spacery. Postaraj się pamiętać o sobie i swoich potrzebach. Uczucia nie będą dzisiaj pochłaniać Twojej uwagi.


\\ codzienny 31.01.2015

Lew 23.07-23.08

Planetarna aura nie jest dla Ciebie dziś przychylna. Niechętnie będziesz spotykać się z przyjaciółmi, nawet myśl o zakupach niezbyt Cię ożywi. Jest na to rada: zajmij się sobą, zafundujcie sobie ekstra zabieg w gabinecie odnowy biologicznej, nie przejmuj się otoczeniem, myśl o sobie. Pod wieczór wstąpi w Ciebie nowy duch i ruszysz całą para do przodu. Lubisz eksperymenty kulinarne, więc wprowadź od zaraz lżejszą kuchnię, więcej warzyw i owoców!


\\ codzienny 31.01.2015

Rak 22.06-22.07

Otwierają się przed Tobą nowe horyzonty, przydałaby się teraz zmiana sposobu myślenia i otwarcie na nowe pomysły. Wykorzystaj zmysły i zaufaj intuicji. Dzisiaj nie wydarzy się nic przez przypadek. Przyciągasz teraz do siebie płeć odmienną zmysłowym urokiem oraz rzadką w dzisiejszych czasach pogodą ducha. Wiele z Was spotka swój ideał i rozpocznie nowy etap życia. Księżyc w Twoim znaku i trygon Marsa do niego obdarzą Cię zdrowiem i niespożytą witalnością.


\\ codzienny 31.01.2015

Bliźnięta 21.05-21.06

Ogromny wewnętrzny impuls ułatwi Ci wyrwanie się z kolein, w jakich ugrzęzło Twoje życie. Nie czekaj na lepsze czasy, bierz los w swoje ręce, możesz zmienić swoje życie. Wszystko, co dzisiaj zaplanujesz uda Ci się zrealizować. Pamiętaj tylko o jednym: mierz siły na zamiary - jeżeli będziesz trzymać się tego motta - sukces murowany. Będziesz cieszyć się doskonałym zdrowiem i samopoczuciem. Dopisze Ci kondycja, staraj się jej nie stracić.


\\ codzienny 31.01.2015

Byk 21.04-20.05

Cieszyć się będziesz dzisiaj ogromnym apetytem na życie, co może przejawiać się w różnych sferach aktywności. A może zechcesz nadać swemu życiu nowy kierunek i skłonisz się do zajęcia sztuką, doradztwem lub prawem. Będziesz przepełniony optymizmem i wiarą we własne siły i możliwości. Twoja siła przebicia oraz temperament wywrą silne wrażenie na płci przeciwnej. Niewiele zachodu będzie wymagało nawiązanie bliskiego kontaktu z kimś, kto Ci się podoba.


\\ codzienny 31.01.2015

Baran 21.03-20.04

Pierwsza połowa dnia upłynie raczej w atmosferze domowo-rodzinnej, choć nie pozbawionej konfliktów. Druga zapowiada się bardziej dynamicznie i ciekawe. Niczym ptak wypuszczony z klatki rozwiniesz skrzydła, gotowy do dalekich lotów. Sprzyjać Ci będą żywioły ognia i powietrza, podsycając Twoją ekspansywność i chęć zdobywania świata. W życiu uczuciowym czeka Cię huśtawka nastrojów. "Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?" - tego rodzaju pytania będziesz sobie stawiać, pełen wątpliwości, czy partner naprawdę Cię kocha.


inne horoskopy tygodniowy miesięczny

Bądź z nami na bieżąco