Jak często można pić zieloną herbatę?

Duda-Gmurczyk Elżbieta / 03.10.2007
 
 AAA
Uwielbiam zieloną herbatę, ile max. mogę jej pić dziennie? SŁyszałam, że nie można przesadzać i należy robić przerwy? To prawda? Jakie ma pozytywne i negatywne skutki dla naszego organizmu? Dziękuję za odp. Pozdrawiam ciepło.
Zielona herbata, podobnie jak kawa ale także np czekolada zawiera w swoim składzie m. in. kofeinę- która w nadmiarze może mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypuszcza się że sprzyja występowaniu osteoporozy, chorób układu krążenia, a nawet nowotworom. Badania jednak są ciągle prowadzone i jednoznacznie nie dowodzą tym przypuszczeniom. Właściwości korzystne picia herbaty wynikają z tego że zawiera ona antyoksydanty- którym przypisuje się właściwości zapobiegania wymienionym chorobom. Właściwa dzienna dawka kofeiny to 300mg, natomiast szklanka herbaty zawiera ok 50mg tego składnika.

Elżbieta Duda

www.setpoint.pl
Znajdź z nami swój punkt równowagi!
Publikowane w Serwisie porady ekspertów mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego specjalistę w wyniku bezpośredniej konsultacji. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść porad ekspertów oraz za jakiekolwiek szkody użytkowników powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez użytkowników do treści porady.

Wyślij pytanie do eksperta

oceń
tak 4 100%
nie 0 0%

Galerie


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Twoja historia

opisz swoją historię

Horoskop

wybierz znak zodiaku wybierz znak zodiaku
Ryby Wodnik Koziorożec Strzelec Skorpion Waga Panna Lew Rak Bliźnięta Byk Baran

\\ codzienny 05.07.2015

Ryby 20.02-20.03

W Twojej sferze uczuciowo-sercowej zaczyna się teraz bardzo dobry okres. Zwłaszcza samotne Rybki mogą pokusić się robieniem planów na przyszłość. W związkach z dłuższym stażem także wszystko ułoży się pomyślnie. Wasze serca biją wspólnym rytmem. Sprawy dotyczące domu konsultuj z rodziną.

\\ codzienny 05.07.2015

Wodnik 21.01-19.02

Rysuje się możliwość nawiązania nowych, interesujących kontaktów towarzyskich. Nie angażuj się w nie zbyt emocjonalnie, aby nie ucierpiała na tym Twoja rodzina. Możesz spodziewać się przyjemnych jak i przykrych sytuacji. Dostaniesz wiadomość od długo niewidzianego przyjaciela. Postępuj taktownie.

\\ codzienny 05.07.2015

Koziorożec 22.12-20.01

Twoja powściągliwość w okazywaniu uczuć może zrazić do Ciebie każdego partnera. Najwyższy czas, abyś się wreszcie wyluzował i zaczął żyć pełnią życia. Nie wstydź się tego, co czujesz. Pod koniec dnia możliwe konflikty w rodzinie. Rozwaga w działaniu będzie niezbędna.

\\ codzienny 05.07.2015

Strzelec 23.11-21.12

W tym dniu sprawy uczuciowo-sercowe będą się rozwijały wyjątkowo pomyślnie. Wolne Strzelce wreszcie przestaną spędzać samotnie noce i wieczory. Wenus podeśle wam kogoś, z kim być może pozostaniecie już na zawsze. Życie nabierze sensu. W finansach nie najgorzej.

\\ codzienny 05.07.2015

Skorpion 24.10-22.11

Ten dzień a także najbliższe warte są zapamiętania. Gwiazdy są Twoimi sprzymierzeńcami i postarają się, aby powiodły się wszystkie Twoje plany i zamierzenia. Tak w sprawach służbowych jak i prywatnych same dobre wieści. Przybędzie Ci energii seksualnej.

\\ codzienny 05.07.2015

Waga 23.09-23.10

Niedziela zapowiada się wyjątkowo udanie. Wszystko wskazuje na możliwość wielu rozrywek. Możesz więc wyjechać na ciekawą wycieczkę lub zaangażować się w jakieś inne formy aktywnego relaksu. Zaprocentuje czas poświęcony najbliższym. Na pewno nie będziesz się nudzić.

\\ codzienny 05.07.2015

Panna 24.08-22.09

Na najbliższe dni nie planuj żadnych zawodowych przedsięwzięć. Możesz mieć duże kłopoty z ich realizacją. Lepiej więc z nich zrezygnuj, bo moment absolutnie im nie sprzyja. Twoje wysiłki okażą się zwykłą stratą czasu. Sprawy sercowe przybiorą niekorzystny obrót. Nie informuj wszystkich o swoich zamiarach. Unikaj niepotrzebnego stresu.

\\ codzienny 05.07.2015

Lew 23.07-23.08

Dzisiaj nie wszystkie plany uda Ci się zrealizować. W kontaktach z otoczeniem wykaż więcej cierpliwości i dyplomacji. Kontroluj emocje i od czasu do czasu pozwól innym dojść do głosu. Twoja nadwrażliwość może być męcząca. Zerwij niefortunną znajomość. Zajmij się ulubionym hobby. Jak najwięcej odpoczywaj.

\\ codzienny 05.07.2015

Rak 22.06-22.07

Niektóre Twoje plany na dziś mogą się zawalić. Nie jest to jednak powód do rozpaczy. Ubierz się i wyjdź na spacer. Tam będziesz mógł raz jeszcze przemyśleć niektóre sprawy. Czas na pewno podsunie Ci lepsze rozwiązanie. Masz dobrą aurę dla miłości. Słuchaj głosu intuicji.

\\ codzienny 05.07.2015

Bliźnięta 21.05-21.06

Miły i spokojny dzień. Z powodzeniem możesz go przeznaczyć na odpoczynek lub spotkania towarzyskie. Przejrzyj gazety z minionego tygodnia a po obiedzie wybierz się na spacer. Oczywiście w towarzystwie kogoś bliskiego. Dbaj o harmonijne relacje z rodziną. Wyjazd za miasto mógłby być przyjemny. Więcej uśmiechu!

\\ codzienny 05.07.2015

Byk 21.04-20.05

Dzień zdecydowanie mniej przyjemny niż oczekujesz. Niektóre Twoje poglądy nie zawsze będą zgodne ze zdaniem rodziny. Wszelkie dyskusje mogą zakończyć się kłótnią. Zajdzie konieczność narzucenia sobie pewnych ograniczeń. Trudno będzie zachować zimną krew. Możesz podjąć błędne decyzje.

\\ codzienny 05.07.2015

Baran 21.03-20.04

Dzień niespokojny i niezbyt pomyślny. Natłok spraw i zajęć może przekroczyć Twoją wytrzymałość. Więcej uwagi czasu staraj się poświęcić swoim bliskim. Być może uda Ci się doprowadzić do korzystnych zmian w życiu osobistym. W stosunku do bliskich postępuj delikatnie i czule. Unikaj impulsywnego działania.

inne horoskopy tygodniowy miesięczny