Jak żyć z neurotykiem?

Jak żyć z neurotykiem?

Codzienność z niecodziennym człowiekiemWydaje się, że jest wrażliwy, bo stale czymś się martwi, łatwo ulega zmianie nastrojów, bywa przygnębiony, ma czarne wizje przyszłości. A do tego często jest inteligenty, ciekawy. I zazwyczaj wciąga innych w swój świat. Jak ułożyć sobie życie z neurotykiem?
W pewnym sensie wszyscy mamy jakiś poziom neurotyczności. Psycholog Hans J. Eysenck twierdzi, że wymiar zaburzenia rozciąga się między dwoma biegunami. Po jednej stronie jest właśnie neurotyczność, a po drugiej stabilność emocjonalna. Każdy człowiek znajduje się "gdzieś" na tej skali. Zdaniem Eysencka, neurotyczność ma uwarunkowania biologiczne, w około 30-40 proc. przypadków jest dziedziczona. Dotyka ludzi niezależnie od płci, czy koloru skóry. A z drugiej strony, lęk neurotyczny ma swoje źródła w życiowych doświadczeniach. Karen Horney, wybitna psychoanalityczka, przyczynę neurotyzmu upatrywała w negatywnych zdarzeniach z dzieciństwa. Dziecko źle się rozwija, kiedy ma nadmierną, lub zbyt małą ilość obowiązków, ma nadopiekuńczych rodziców, jest izolowane od rówieśników, nie nauczono go okazywać uczuć i nie wpojono mu poczucia własnej wartości.

Tekst: Monika Doroszkiewicz

POLECAMY: NIEKONTROLOWANE WYBUCHY ZŁOŚCI

Polub WP Kobieta na Facebooku

Oceń
tak 8 72,73%
nie 3 27,27%

Opinie (7)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
1
~agata 2014-12-29 (07:58) 1 rok 1 miesiąc 8 dni 4 godziny i 23 minuty temu

Wszyscy zawsze się użalają nad neurotykiem, a nikt nie dostrzega tych których oni na co dzień wykańczają i tłamszą. Niszczą swoich partnerów i dzieci, topią ich w swoim ciągłym niezadowoleniu, malkontenctwie i kłamstwie. Omijajcie ich jak najdalej, niech sami się pławią w swoich urojonych i prowokowanych cierpieniach. Oni naprawdę nie są tacy niewinni ani bezbronni jakich próbują z siebie robić. Omijać szerokim łukiem, i nie wahać się ani chwili. pomyślcie zawsze ile życia macie jeszcze do uratowania.

odpowiedz

3
2
~Christy 2010-11-14 (11:59) 5 lat 2 miesiące 23 dni i 22 minuty temu

Co za masa bzdur!!!
po pierwsze gdzie tu są jakies rady ??? i co za masa bzdur ...niesatyfskacjonujący sex??? brednie - neurotyk czuje o wiele mocniej niż reszta świata stąd sukcesy w sztuce np ;-) małżeństwo generalnie zabija samego neurotyka bo to ON daje z siebie najwięcej patrz :perfekcjonizm :) kompletne nieporozumienie ...kto to pisał ???

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~Enen 2010-11-14 (18:20) 5 lat 2 miesiące 22 dni 18 godzin i 1 minutę temu

tica cati ititi tititica aceae
r zakomunikował mózg . Ustaw promień na wartość 2 ...........prawda ? - nie ! brak potasu i magnezu w organiźmie prawdopodobnie na skutek nadmiernej ilości kawy i nie dotlenienia . Zastanawia mnie czasem Neurictics ... to to czy jeśli źródło komunikuje problem czy jest to związane z samym jądrem czy z powłoką zewnętrzną . Znów powrót na ziemię - tak tego nie lubię . Nauka :(

odpowiedz