12 rzeczy, które powinna mieć w szafie 30-latka

12 rzeczy, które powinna mieć w szafie 30-latka

Masz 20 par butów?

Uwielbiamy zakupy – aż 97 proc. Polek twierdzi, że nic tak nie poprawia nastroju, jak nowa bluzka czy para butów. I to właśnie tych drugich mamy najwięcej. Statystyczna Polka może wybierać spośród… 16 par butów. A prawie co trzecia z nas ma ich aż ponad 20! Średnio mamy również dziewięć par spodni, osiem torebek czy siedem spódnic. Takie wnioski płyną z sondażu Grupy IQS przeprowadzonego na zlecenie marki Malibu. Dobrze zatem, że Polki dbają o stan swojej garderoby i lubią robić zakupy. Pytanie tylko, czy robią je z głową?

Jeśli przekroczyłaś trzydziestkę, powinnaś przyjrzeć się swoim ubraniom. Być może jesteś w grupie kobiet, które mają ponad 20 par butów, ale czy oprócz nich w twojej szafie jest to, co być powinno? Razem z osobistą stylistką Kasią Kwiatkowską podpowiadamy, w jakie ubrania powinna zainwestować trzydziestolatka. Dzięki nim skompletujesz odpowiedni strój na każdą okazję!

Tekst: Ewa Podsiadły-Natorska (epn/ags)

Jakie rzeczy dobierać do jeansów, by nie wyglądać "nudnie"?

Savoir-vivre nowoczesnej kobiety

Polub WP Kobieta na Facebooku

Oceń
tak 147 41,88%
nie 204 58,12%

Opinie (177)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

9
1
~anonim 2013-04-14 (11:31) 2 lata 10 miesięcy 4 godziny i 6 minut temu

Jeśli przekroczyłas trzydziestke powinnaś przyjrzec się swojej szafie a jeśli przekroczyłaś 70-tkę powinnaś kupic sobie już trumnę i postawic w domu tak na wszelki wypadek, zeby byc już przygotowaną. Powinnas tez kupic sobie ubranie do pogrzebu, żeby rodzina nie musiała miec tego kłopotu i równiez dobrze by było nwykupic sobie już miejsce na cmentarzu. To tak idąc tropem myślenia Katarzyny Kwiatkowskiej i Ewy Podsiadło- Natorskiej. Obie panie zapewniam ze nie macie sie czym chwalic ani nie macie byc z czego dumnymi z taką filozofią życiową. Zawartośc szafy nieuki warunkuje miejsce pracy gdzie sie pracuje, środowisko społeczne w którym się człowiek obraca i przebywa, życie jakie człowiek wiedzie. Ktoś kto pracuje całe życie fizycznie, nie chodzi na eleganckie bale i przyjęcia, ma tylko jakieś uroczystości rodzinne, tylko od czasu do czasu gdzieś sie wyrwie (czyli dotyczy to zdecydowanej większości Polek), WCALE NIE MUSI miec w szafie małej czarnej i innych rzeczy. Bo to mu sie po prostu nie przyda.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
1
~Oliwia 2014-10-18 (16:02) 1 rok 3 miesiące 26 dni 23 godziny i 35 minut temu

nie zgadzam się absolutnie z paniami stylistkami, ja mam prawie 30 lat i nie uważam że powinnam ubierać się jak stara baba i się postarzać, bo nam kobietom chodzi głównie o to żeby młodo wyglądać i czuć się sexy oczywiście nie wkażdje sytuacji, ale chcemy się podobać, jeśłi mam zgrabne nogi dlaczego nie moge założyć krótkiej spódniczki czy sukienki, a ptzykładem kobiety, która fantastycznie wygląda w fikuśnych spódniczkach jest Małgosia Kożuchowska w rodzince.pl, nosi się tam ekstrawagancko i wygląda świetnie i jest ostatnią osobą, która założyłaby panciowate suknie czy buty

odpowiedz

4
0
~Illa 2014-10-18 (15:59) 1 rok 3 miesiące 26 dni 23 godziny i 38 minut temu

jhj

odpowiedz

2
1
~Agniecha 2014-05-03 (11:59) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 3 godziny i 38 minut temu

beznadziejne ciuchy. moja babcia ładniej się ubiera

odpowiedz

9
0
~zzz 2012-12-28 (23:32) 3 lata 1 miesiąc 16 dni 16 godzin i 5 minut temu

A co z kobietami pracującymi w supermarketach, na targowiskach, innych sklepach, wykonujących inną pracę fizyczną, w fabrykach itp., itd....????. No co z nimi mądralo Kwiatkowska?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
2
~kinia81 2012-07-10 (22:08) 3 lata 7 miesięcy 3 dni 17 godzin i 29 minut temu

Ale paskudne ciuchy jak dla starej baby

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~mojaopinia 2013-04-12 (15:22) 2 lata 10 miesięcy 2 dni i 15 minut temu

A ja, droga pani Ewo - a może idąc tropem KASI- Ewuniu?- i droga pani KASIU, jak to sie mówi "nie jestem w ciemię bita" i sama potrafię sobie skomponowac strój na każdą okazję zgodnie ze swoim gustem i figurą. Tak więc dziekuję ale nie skorzystam z waszych porad:). Ubierajcie swoje rodziny a nie obce kobiety!.

odpowiedz

7
1
~Pola 2012-12-05 (15:02) 3 lata 2 miesiące 9 dni i 35 minut temu

ja mam 25lat ale z ciekawości chciałam zobaczyć to co polecane dla 30.. bo równie dobrze mogę sobie pomyśleć,że mogę się ubrać jak 20, i jak 25.. i jak 30, 5 lat w to czy w to.. Uważam,że jeśli ktoś MA SWÓJ STYL to zawsze odnajdzie siebie na właściwym dla siebie miejscu modowym. W pewnym wieku przecież podobają nam się inne rzeczy. U mnie nie jest to bardzo widoczne, wydaje mi się,że mój styl jest ze mną odkąd pamiętam. A trzeba przyznać, że wyróżniam się z tłumu. I coraz częściej widzę, że nie jest to wcale odbierane pozytywnie. Zastanówcie się nad swoim podejściem do indywidualności. Czy na prawdę was nie obchodzi jak ubiera się koleżanka? Czy jednak podbudujecie swoje libido, jeśli Was pochwalą 4 koleżanki z pracy, lub skopiuje Wasz styl, albo Wy skopiujecie coś co jest trendy? Bardzo lubię modę, ale mam wrażenie, że coraz więcej pań wierzy ślepo w opinie innych ludzi. Są pewne kanony lub rzeczy,których wypada przestrzegać. Ja się czuję jednak dyskryminowana w momencie kiedy, ludzie są dla mnie mniej mili,jeśli nie jestem podobna do nich.Jeśli wszystkie są filigranowe,noszą szpilki i sukienki, a ja mam nadwagę, uwielbiam t -sherty, luźne spodnie, noszę skatowe adidasy i tak odnoszę swój świat.. kocham swój świat.. to dlaczego mam naśladować kogoś kim nie jestem?Nie naśladuje,ale czuje coraz większe piętno na sobie. Starsze o kilka lat koleżanki patrzą na mnie jak na wariata, albo osobę niepoczytalną. Na prawdę mam takie wrażenie. Zastanawiam się nad intelektem takich ludzi. Ale to znaczenia nie ma, bo komfort jaki się odbiera poprzez wizję człowieka na podstawie jej wyglądu, jest mi nie na rękę. Dlatego uważam , że ludzie inteligentni, mądrzy nie tylko się nie przejmują takimi rzeczami, chodź czasami ciężko.. ale przede wszystkim mają wysoką kulturę osobistą,dużą dozę tolerancji, której brakuje.. Bardzo przygnębiające jest to. Z drugiej strony, ludzie lubią krytykować indywidualny styl, od razu albo karykatura, albo brzydka, albo nie modna itp. najlepiej być szarą myszką albo nosić ten sam płaszcz, co koleżanka, w podobnych stylu, klasyczne kozaki na zimę i generalnie ściąć się w niezbyt ekstrawagancką fryzurę, to będziesz przepiękną i atrakcyjna kobietą. Śmiech przez łzy. A jeszcze bardziej mi to nie pasuje bo pochodzę z małego miasta, gdzie większość właśnie stara się albo jest do złudzenia przerażającymi hipokrytami.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

9
0
~justyna 2013-01-10 (20:49) 3 lata 1 miesiąc 3 dni 18 godzin i 48 minut temu

Uwielbiamy zakupy ?? naprawde? ja nie lubie walesac sie po sklepach nudzi mnie to po 30min ... a juz tym bardziej przymierzanie ubran :(

odpowiedz

5
0
~aga_zet44 2012-12-07 (21:50) 3 lata 2 miesiące 6 dni 17 godzin i 47 minut temu

haha, proponuję autorce dorzucenie jeszcze kilka garsonek, bo traktuje 30latki jak panie w starszym wieku. BZDURY JAKIEŚ? Mam nadzieję, że Panie zdystansują się do tego typu pisaniny i nie będą traktowały tego jak wyroczni. A swoją te sukienki tu są jak worki, beznadziejne.

odpowiedz