Jakich witamin potrzebują kobiety?

Jakich witamin potrzebują kobiety?

Witaminy z grupy B – wspomagają metabolizm i uspokajają

Te witaminy również są ważne dla zdrowia kobiet, m.in. wspomagają metabolizm, redukują stres, dodają energii i poprawiają kondycję skóry. Poza tym wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Witamina B1 działa podobnie jak środek przeciwbólowy i sprzyja szybszemu gojeniu ran. Witamina B9, czyli kwas foliowy, zapobiega uszkodzeniom tzw. cewy nerwowej u rozwijającego się w łonie matki dziecka oraz ma pozytywny wpływ na rozwój noworodków.

Niedobór witamin z grupy B prowadzi do zaburzenia trawienia, nudności, wymiotów, biegunek czy utraty apetytu. W skrajnych przypadkach występują ciężkie schorzenia systemu nerwowego i tkanek mięśniowych. Na przykład niedobór witaminy B2 objawia się pogorszeniem ostrości widzenia, światłowstrętem i łzawieniem.

Co dostarcza witamin z grupy B? Doskonałym źródłem witaminy B1 (tiaminy) są pełnoziarniste produkty zbożowe, brązowy ryż, warzywa strączkowe i ciasto drożdżowe. Z kolei ryboflawinę (witaminę B2) znajdziemy w mleku, serach i produktach zbożowych, a witaminę B6 m.in. w ziemniakach. Należy pamiętać, że wszystkie witaminy z grupy B są rozpuszczalne w wodzie, dlatego trzeba je sobie dostarczać regularnie - organizm nie potrafi ich magazynować.

Śmiesznie tani sposób na piękną cerę

Oczyszczamy organizm! Tajniki weekendowej regeneracji

Polub WP Kobieta na Facebooku

Oceń
tak 16 94,12%
nie 1 5,88%

Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~FS 2013-03-25 (23:30) 2 lata 7 miesięcy 29 dni 23 godziny i 36 minut temu

SKAD TE B9 - OD ZARANIA DZIEJÓW TO BYŁ KWAS FOLIOWY A NIE JAKIES B9...

odpowiedz

Kim jest mąż Beaty Szydło
Kim jest mąż Beaty Szydło
Zapraszamy na wesołą farmę
Zapraszamy na wesołą farmę
Noszą szpilki mimo problemów zdrowotnych
Noszą szpilki mimo problemów zdrowotnych
Styl pierwszych dam
Styl pierwszych dam