Jakich witamin potrzebują kobiety?

Jakich witamin potrzebują kobiety?

Witaminy z grupy B – wspomagają metabolizm i uspokajają

Te witaminy również są ważne dla zdrowia kobiet, m.in. wspomagają metabolizm, redukują stres, dodają energii i poprawiają kondycję skóry. Poza tym wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Witamina B1 działa podobnie jak środek przeciwbólowy i sprzyja szybszemu gojeniu ran. Witamina B9, czyli kwas foliowy, zapobiega uszkodzeniom tzw. cewy nerwowej u rozwijającego się w łonie matki dziecka oraz ma pozytywny wpływ na rozwój noworodków.

Niedobór witamin z grupy B prowadzi do zaburzenia trawienia, nudności, wymiotów, biegunek czy utraty apetytu. W skrajnych przypadkach występują ciężkie schorzenia systemu nerwowego i tkanek mięśniowych. Na przykład niedobór witaminy B2 objawia się pogorszeniem ostrości widzenia, światłowstrętem i łzawieniem.

Co dostarcza witamin z grupy B? Doskonałym źródłem witaminy B1 (tiaminy) są pełnoziarniste produkty zbożowe, brązowy ryż, warzywa strączkowe i ciasto drożdżowe. Z kolei ryboflawinę (witaminę B2) znajdziemy w mleku, serach i produktach zbożowych, a witaminę B6 m.in. w ziemniakach. Należy pamiętać, że wszystkie witaminy z grupy B są rozpuszczalne w wodzie, dlatego trzeba je sobie dostarczać regularnie - organizm nie potrafi ich magazynować.

Śmiesznie tani sposób na piękną cerę

Oczyszczamy organizm! Tajniki weekendowej regeneracji

Polub WP Kobieta na Facebooku

Oceń
tak 16 94,12%
nie 1 5,88%

Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~FS 2013-03-25 (23:30) 2 lata 10 miesięcy 11 dni 21 godzin i 59 minut temu

SKAD TE B9 - OD ZARANIA DZIEJÓW TO BYŁ KWAS FOLIOWY A NIE JAKIES B9...

odpowiedz