UrodaJak wzmocnić włosy?

Jak wzmocnić włosy?

Jak wzmocnić włosy?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
drgojdz.com
16.01.2017 15:20

Każdy z nas chciałby mieć zdrowe, mocne, lśniące i piękne włosy, niestety nie zawsze się to udaje. Na kondycję włosów i skóry głowy wpływa bardzo dużo czynników zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Dlaczego włosy stają się słabsze i zaczynają wypadać?
Osłabienie, przerzedzenie, a nawet łysienie mogą być objawami choroby. Spotykają się z nimi osoby zmagające się z niedoczynnością lub nadczynnością tarczycy, zespołem policystycznych jajników, toczniem rumieniowatym układowym, anemią i chorobami skóry takimi jak np.: liszaj płaski, łupież, łojotokowe zapalenie skóry czy infekcje grzybicze. Przyczyną pogorszenia się stanu włosów może być również przewlekły stres, zła dieta, infekcje przebiegające z wysoką gorączką, nadmierna ekspozycja na słońce i narażenie ich na działanie niskich temperatur. Bardzo często za wypadaniem i osłabieniem włosów stoją również zmiany hormonalne, jakie zachodzą w organizmie kobiet np.: w czasie dojrzewania, po porodzie czy w okresie menopauzy. Zdarza się również, że predyspozycję do łysienia mamy zapisaną w genach, najczęściej dotyczy to tzw. łysienia androgenowego, które zdecydowanie częściej dotyka mężczyzn niż kobiet. Zwiększoną podatność na wypadanie włosów obserwujemy również jesienią, kiedy to nasz organizm musi stawić czoła nagłym i częstym zmianom temperatur, oraz diecie ubogiej w warzywa i owoce, która bardzo często prowadzi do powstawania niedoborów niezbędnych substancji odżywczych.
Jak widzicie przyczyn osłabienia i wypadania włosów może być naprawdę bardzo dużo i niestety nie wszystkich możemy uniknąć. Trudno jest nam przecież walczyć z tym, co mamy zapisane w genach i tym, co jest efektem nieuchronnie upływającego czasu. Jeżeli natomiast pogorszenie się stanu włosów jest objawem towarzyszącym chorobie i zaburzeniom gospodarki hormonalnej, należy rozpocząć właściwe leczenie, które, jeśli będzie dobrze dobrane, zmniejszy lub całkowicie zniweluje ten problem.

Bardzo często jednak włosy osłabione złą dietą, stresem, zmianami zachodzącymi w naszym organizmie i chorobami potrzebują po prostu odpowiedniej pielęgnacji oraz uzupełnienia brakujących witamin i minerałów, które sprawią, że znów staną się zdrowe i mocne.
Dlatego dziś chciałabym powiedzieć Wam, czego najbardziej potrzebują nasze włosy i co może ograniczyć ich wypadanie, przyspieszyć porost nowych i wzmocnić te istniejące.

Obraz
© Materiały prasowe

Włosy potrzebują odżywienia
Bardzo ważne jest codzienne dostarczanie do organizmu niezbędnych składników odżywczych. Przede wszystkim musicie więc zadbać o odpowiednią zróżnicowaną i dobrze zbilansowaną dietę. Ograniczcie spożywanie alkoholu, słodyczy, soli i kofeiny a zadbajcie o to by na waszym talerzu nie zabrakło między innymi ryb, ciemnozielonych warzyw, świeżych owoców, orzechów, produktów pełnoziarnistych, mięsa drobiowego, pestek dyni i nabiału. Kiedy jednak powstałe w organizmie braki stają się trudne do uzupełnienia warto pomyśleć o dodaniu do zdrowej diety specjalistycznych preparatów. Pamiętajcie jednak o tym, że żaden preparat witaminowy nie może zastąpić racjonalnego zdrowego odżywiania.

Jeśli wspomagać to czym?
Dziś z łatwością znajdziecie na rynku wiele preparatów, których zadaniem ma być wzmocnienie włosów i paznokci. Jak wybrać właściwy? Moim zdaniem pierwszym krokiem powinno być zebranie informacji czego tak naprawdę nasze włosy potrzebują, a dopiero drugim poszukanie optymalnego produktu w aptece.

Osobiście takiego wyboru dokonałem, dlatego pozwólcie że opowiem Wam dziś o preparacie VITAPIL. Cieszy się on ogromnym zaufaniem wśród klientów od 1997 roku, kiedy to po raz pierwszy pojawił się na rynku. Swoją karierę rozpoczął jako lek, a suplementem diety stał się dopiero kiedy wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej pojawiła się kategoria dla tego rodzaju preparatów. Niezmiennie jednak produkowany jest zgodnie z normami, które gwarantują najwyższą jakość produktu. Jego składniki zostały specjalnie skomponowane tak, aby znalazło się w nim wszystko to, czego nasze włosy potrzebują najbardziej. Potwierdzają to badania konsumenckie przeprowadzone na 247 testerkach, z których wynika że u blisko 95% osób stosujących VITAPIL zmniejszyło się lub całkowicie zahamowało wypadanie włosów. Stały się one mocniejsze, grubsze i co bardzo ważne zaczęły pojawiać się tzw. ”baby hair”.

Co znajdziecie w tabletkach VITAPIL?
Wszystko to, czego Wasze włosy potrzebują. VITAPIL działając od wewnątrz, wpływa nie tylko na kondycję łodygi włosa, ale przede wszystkim wzmacnia cebulki i reguluje pracę gruczołów łojowych, sprawiając w ten sposób, że włosy staja się nie tylko mocne i elastyczne, ale również lśniące i odpowiednio nawilżone. Jego efekty potwierdzają wyniki badań, które pokazują że blisko 98% kobiet biorących w nich udział oceniło preparat jako wystarczający, a nawet bardzo dobry. Znajdziecie w nim składniki odżywcze dobrane specjalnie z myślą o wszystkich, którzy chcą cieszyć się gęstymi i zdrowymi włosami, jest ich tu aż 16, a do najważniejszych zaliczyć należy:
Krzem, który mimo że jest bardzo ważnym pierwiastkiem dla naszego organizmu, wciąż zbyt często pozostaje pomijany i niedoceniany. Tymczasem to właśnie on uszczelnia i uelastycznia naczynia krwionośne oraz ma ogromny wpływ na zdrowie naszych włosów, poprawiając ich grubość, elastyczność i wytrzymałość. Dlatego właśnie preparat VITAPIL został wzbogacony o bambus, który jest najbogatszym naturalnym źródłem krzemu, zawiera go aż 75%, to aż 5 razy więcej niż skrzyp polny.

Biotynę (Witaminę B7), która wspomagając procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek włosów, przyspiesza ich regenerację i porost, a regulując produkcję sebum, pozwala uniknąć nadmiernego przetłuszczania się, które może być również przyczyną ich osłabienia i wypadania. Ostatnio w Polsce panuje dość dziwna moda na biotynę. Mimo, że jest ona bardzo ważnym składnikiem, podawana sama w zbyt dużych dawkach cudów nie dokona.

Cynk, czyli kolejny bardzo ważny pierwiastek, który w naszym organizmie pełni wiele istotnych ról min. sprzyja odpowiedniej syntezie białek, dzięki czemu wzmacnia również włosy i paznokcie. Odpowiednia jego ilość w diecie sprawia, że włosy staja się zdrowe, mocne lśniące i elastyczne. Cynk jest słabo przyswajalny ze źródeł roślinnych, a dodatkowo wiele pokarmów w tym np. błonnik zaburza jego wchłanianie, więc jego niedobory występują dość często.

Niacynę, inaczej witaminę B3 która pomaga przekształcić węglowodany w energię i dostarczać ją do każdej komórki naszego organizmu. Z kolei rozszerzając naczynia krwionośne, poprawia krążenie i ułatwia transport wartości odżywczych, wzmacniając również strukturę włosa i przyspieszając jego wzrost.

Kwas pantotenowy (witamina B5), który jest składnikiem naturalnie występującym w strukturze włosa. Odpowiada za prawidłową jego budowę a jako silnie działający stymulator wzrostu i regeneracji komórek przyspiesza porost włosów. Dba on również o odpowiednie wchłanianie wody do warstwy korowej włosa i reguluje pracę gruczołów łojowych. Stymuluje też pęcznienie keratyny oraz odbudowuje uszkodzone struktury włosów. Dzięki niemu zwiększają one swą objętość, są odpowiednie nawilżone, wygładzone i lśniące.
Kwas foliowy i witaminę B12, które biorą udział w podziałach komórkowych, oddziałując w ten sposób na mieszki włosowe i przyspieszając porost włosów. Pamiętajcie, że niedobory witaminy B12 i kwasu foliowego, z którymi spotykamy się coraz częściej, mogą być przyczyną anemii, prowadzącej między innymi do osłabienia i nadmiernej utraty włosów oraz upośledzenia ich struktury co również zwiększa ich podatność na wypadanie.

Żelazo, które odpowiada za dotlenienie i odżywienie organizmu, a uczestnicząc w podziałach komórkowych, pobudza porost włosów. Przy okazji żelaza należy wspomnieć o tym, że do włosów dociera ono na samym końcu, wcześniej trafia do najważniejszych dla nas organów, czyli między innymi do płuc i serca. Dlatego, jeśli nie zabezpieczymy odpowiedniego zapasu żelaza, nawet jego poziom mieszczący się wciąż w granicach normy, nasze włosy zaczną odczuwać już jako niedobór. Dzieje się tak, kiedy spada poziom ferrytyny, czyli białka które pełni rolę magazynu żelaza.

Miedź wspomagającą wchłanianie żelaza, chroniącą organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, wzmacniającą konstrukcję włosa i wpływającą na jego właściwą pigmentację oraz Jod, który pomaga utrzymać w dobrej kondycji skórę głowy, nadaje włosom sprężystość i dba o ich zdrowy wygląd.

Obraz
© Materiały prasowe

Wydaje się więc, że preparat VITAPIL w tabletkach zawiera wszystko, czego potrzebują nasze włosy, aby mogły stać się silne i zdrowe. Jeśli jednak z jakiejś przyczyny nie możecie lub nie chcecie przyjmować preparatów doustnych czy też chcielibyście wzmocnić ich działanie, możecie wypróbować VITAPIL Profesjonalny Lotion. Zawarte w nim substancje odżywcze oraz aktywne składniki roślinne o udowodnionym korzystnym działaniu pozwolą cieszyć się zdrową skórą głowy, oraz mocnymi gęstymi i miłymi w dotyku włosami.
Prawie 92% kobiet, które brały udział w badaniu konsumenckim przeprowadzonym na grupie 247 testerek uznało, że VITAPIL Profesjonalny Lotion ogranicza i hamuje nadmierne wypadanie włosów, przyczynia się do szybszego wzrostu nowych oraz redukuje produkcję sebum.

Co kryje w sobie VITAPIL Profesjonalny Lotion?

Przede wszystkim znajdziecie w nim Kompleks 2-HGS - argininę i witaminę B3, które umożliwiają przedostanie się substancji odżywczych, zawartych w preparacie w głąb cebulek włosowych oraz wpływają na prawidłowe ukrwienie skóry głowy, wyraźnie wzmacniając włosy i przyspieszając ich wzrost. Arginina wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych dzięki czemu, substancje aktywne mogą przenikać do mieszków włosowych, lepiej je odżywiać i wzmacniać powstrzymując ich wypadanie. Współpracująca z nią witamina B3 poprawia mikrokrążenie w obrębie cebulki włosa ułatwiając przedostanie się do niego wszystkich niezbędnych składników budulcowych. Nie brakuje tu również wspomnianego już bambusa, który jest najcenniejszym źródłem związków krzemu, dzięki czemu wzmacnia i uelastycznia włosy, sprawiając że stają się one grubsze i bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Ratunkiem dla suchych włosów i podrażnionej skóry głowy będzie z kolei panthenol, który odpowiedzialny jest za odpowiednie nawilżenie i regenerację ochronnej bariery lipidowej. Bardzo dobre efekty przynosi również specjalnie opracowany Biotin Complex składający się z biotyny i substancji, które pozwalają jej lepiej przenikać w głąb skóry głowy i włosów, wzmacniając je, regulując wydzielanie łoju i chroniąc przed nadmiernym wypadaniem. W preparacie VITAPIL Profesjonalny Lotion znajdziecie również keratynę, która przypominając swoją budową naturalna keratynę znajdującą się w korze rogowej włosów, doskonale odżywia, regeneruje i uzupełnia ubytki, cysteinę której zadaniem jest wygładzenie i nawilżenie włosów tak, aby stały się mniej podatne na uszkodzenia oraz proteiny jedwabiu, które zadbają o ich piękny zdrowy wygląd.

Kochani, podsumowując, mnie VITAPIL przekonał. Możecie go z powodzeniem stosować, jeśli chcecie poprawić kondycję włosów, sprawić żeby stały się grubsze i silniejsze, zatrzymać ich wypadanie czy nawilżyć skórę głowy jednocześnie regulując pracę gruczołów łojowych. Pamiętajcie jednak, że bardzo dużą rolę odgrywa tu systematyczność i cierpliwość. Kuracja powinna trwać dwa miesiące i dopiero po ich upływie należy spodziewać się pierwszych efektów działania, z pewnością jednak warto na nie poczekać. Dlatego, mimo że produkty VITAPIL dedykowane są głównie kobietom, a pełen sukces w walce z męskim typem łysienia gwarantować może jedynie przeszczep włosów, wypróbuję ich działanie również na własnej skórze i swoich nowych włosach. Zdaję sobie sprawę z tego, że ani czasu, ani genów nie uda mi się oszukać, z pewnością jednak uda mi się poprawić kondycję włosów i skóry głowy do czego i Was zachęcam.
Po przeczytaniu tak wielu pozytywnych Waszych komentarzy na temat skuteczności produktów VITAPIL, liczę że wkrótce pojawi mi się obiecane afro na głowie i oczywiście VITAPIL mi w tym pomoże!

Źródło artykułu:drGojdz.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (21)
Zobacz także