Kalkulator BMI

BMI - Wskaźnik masy ciała

Masz nadwagę czy niedowagę? Sprawdź to z nami - skorzystaj z naszego kalkulatora BMI. Ułatwi Ci on obliczenie wskaźnika masy ciała i zinterpretuje wynik! Wystarczy, że podasz swój wzrost i wagę, a kalkulator BMI w ciągu sekundy obliczy Twój wynik.

BMI (ang. Body Mass Index) to współczynnik masy ciała, który obliczamy dzieląc masę ciała (podaną w kilogramach) przez wzrost podniesiony do kwadratu (podany w metrach). Kalkulator BMI został opracowany na podstawie danych opublikowanych przez Światową Organizację Zdrowia.

BMI służy głównie do oceniania ryzyka wystąpienia groźnych chorób: miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu, czy nawet nowotworów. Większość tych chorób ma swoje źródło w otyłości i właśnie dlatego kalkulator BMI to tak ważne narzędzie, które pozwala w łatwy sposób obliczyć swój wskaźnik masy ciała.
Pamiętaj, że im wyższy współczynnik BMI, tym większe ryzyko zapadnięcia na rozmaite schorzenia.

Warto dodać, że pomiar BMI nie będzie do końca wiarygodny u ciężarnych,
u osób uprawiających sport i u tych, które wciąż rosną.

Nasz kalkulator BMI obliczy Twój wskaźnika masy ciała i pomoże Ci określić,
czy posiadasz właściwą wagę.

  • kg
  • cm
Niedowaga< 18,5
Waga w normie18,5 - 24,9
Nadwaga25 - 29,9
Otyłość stopnia I30 - 34,9
Otyłość stopnia II35,00 - 39,99
Otyłość stopnia III > 40
Prezentowane w serwisie wyniki kalkulatorów, w tym kalkulatora BMI, pełnią rolę wyłącznie informacyjną i służą wyłącznie ogólnemu zorientowaniu się Użytkownika w zakresie obliczenia wartości, których dotyczą. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treść wyników oraz za skutki korzystania przez użytkowników z wyników kalkulatora BMI.