Kalkulator BMI

BMI - Wskaźnik masy ciała

Masz nadwagę lub niedowagę? Słyszałaś kiedyś o BMI? Teraz w bardzo łatwy sposób dowiesz się, czy powinnaś zmienić swoje plany żywieniowe.

Kalkulator BMI to bardzo proste narzędzie, z którego skorzystało już wiele osób! Ułatwi Ci on obliczenie wskaźnika masy ciała oraz dokładnie zinterpretuje wynik! Wystarczy, że podasz swój wzrost i wagę, a kalkulator BMI w ciągu sekundy obliczy, czy Twój indeks mieści się w granicach normy!

BMI (ang. Body Mass Index) to współczynnik masy ciała, który obliczamy dzieląc wagę ciała (podaną w kilogramach) przez wzrost podniesiony do kwadratu (podany w metrach). Wskaźnik BMI został opracowany na podstawie danych opublikowanych przez Światową Organizację Zdrowia. Dzięki poniższemu kalkulatorowi w prosty sposób dowiesz się, czy masa Twojego ciała jest adekwatna do wzrostu.

BMI służy także do oceniania ryzyka wystąpienia różnych groźnych chorób: miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu a nawet nowotworów. Wszystkie te schorzenia mogą mieć swoje źródło w otyłości i właśnie dlatego kalkulator BMI jest tak ważnym narzędziem, które pozwala w łatwy sposób obliczyć swój wskaźnik masy ciała. Pamiętaj, że im wyższy współczynnik BMI, tym większe ryzyko zapadnięcia na rozmaite schorzenia.

Warto dodać, że pomiar BMI nie będzie do końca wiarygodny u kobiet w ciąży i osób
uprawiających sport. Nie zaleca się również stosowania kalkulatora BMI do oznaczenia
prawidłowej masy ciała u dzieci.

Nasz kalkulator BMI w prosty sposób obliczy Twój wskaźnika masy ciała i pomoże
Ci określić, czy posiadasz właściwą wagę. Już teraz skorzystaj z tego narzędzia
i zadbaj o zdrową i atrakcyjną sylwetkę.

  • kg
  • cm
Niedowaga< 18,5
Waga w normie18,5 - 24,9
Nadwaga25 - 29,9
Otyłość stopnia I30 - 34,9
Otyłość stopnia II35,00 - 39,99
Otyłość stopnia III > 40
Jakie są atuty kalkulatora BMI?
Kalkulator BMI jest niezwykle przydatny we wstępnym oszacowaniu tego, czy dana osoba powinna zacząć się odchudzać. Wskaźnik ten stanowi zatem pierwszy krok ku wprowadzeniom w swoim życiu mniej lub bardziej znaczących zmian żywieniowych. Obliczenie swojego BMI jest również wskazane w przypadku, gdy istnieje podejrzenie występowania groźnej choroby, mającej swoje fundamenty w niedowadze lub nadwadze. Z kalkulatora BMI warto również skorzystać choćby dlatego, że jego obsługa jest niezwykle prosta. Narzędzie nie wymaga od użytkownika przeprowadzania skomplikowanych obliczeń, a wynik podawany jest dosłownie w mgnieniu oka.

O czym należy pamiętać mierząc wskaźnik BMI?
Korzystając z kalkulatora BMI należy pamiętać, że pomiar ten nie jest dokładny, a wyświetlony wynik obliczeń pełni tylko i wyłącznie funkcję informacyjną. Wskaźnik BMI nie uwzględnia też wielu pobocznych czynników, które mogą mieć znaczący wpływ na odpowiednią interpretację. Współczynnik nie bierze pod uwagę chociażby różnic biologicznych związanych z wiekiem, płcią oraz rasą. Wskaźnik BMI opiera się tylko i wyłącznie na proporcji wagi ciała do wzrostu, co w wielu przypadkach jest informacją niewystarczającą.