Trwa ładowanie...

Biustonosz na średni biust

Dla celów tego artykułu i porad w nim zawartych przyjmiemy, że biusty średnie to zakres rozmiarowy miseczek DD (pol. E) - G. Wiemy już, że oczywiście sam rozmiar miseczki nie oznacza bezwzględnej wielkości piersi, a jedynie różnicę pomiędzy obwodem w biuście a obwodem pod biustem, oraz że 65 DD to nie to samo, co 80 DD. Wszelkie podziały rozmiarowe są więc bardzo umowne, niemniej jednak któregoś z nich musimy się trzymać.

Biustonosz na średni biustŹródło: 123RF
df1hbb4
df1hbb4
Dla celów tego artykułu i porad w nim zawartych przyjmiemy, że biusty średnie to zakres rozmiarowy miseczek DD (pol. E) - G. Wiemy już, że oczywiście sam rozmiar miseczki nie oznacza bezwzględnej wielkości piersi, a jedynie różnicę pomiędzy obwodem w biuście a obwodem pod biustem, oraz że 65 DD to nie to samo, co 80 DD. Wszelkie podziały rozmiarowe są więc bardzo umowne, niemniej jednak któregoś z nich musimy się trzymać. A to niekoniecznie ze względu na odbiór biustu jako mały, średni czy duży, a bardziej ze względu na rodzaj problemów, które mogą występować w danych okolicach rozmiarowych częściej niż w innych.

Jakie problemy miewają średniobiuściaste?

W zasadzie w zakresie rozmiarów średnich występuje najmniej problemów wynikających bezpośrednio z dostępności rozmiarówki i różnych krojów w jej ramach. Obecnie większość producentów szyje bieliznę w obwodach mniejszych niż 70 i z miseczkami sięgającymi do litery G, więc zakupienie biustonosza w rozmiarze 65 G czy 70 F nie stwarza takich trudności, jak znalezienie dobrze skonstruowanego 65 B lub 80 J.

Oczywiście dostępność rozmiarów nie eliminuje innych możliwych problemów, ale problemy z dopasowaniem wynikające z kształtu czy kondycji biustu można mieć przy każdym rozmiarze piersi. Mogą natomiast pojawiać się już trudności związane z ciężarem piersi, gdzie trzeba zwrócić szczególną uwagę na jakość podtrzymania. W przypadku średnich rozmiarów mamy natomiast naprawdę duży wybór najróżniejszych fasonów biustonoszy i najłatwiej znaleźć ten idealny.

Zasady dopasowania biustonosza na średni biust

Zasady ogólne dopasowania biustonosza są oczywiście takie same dla większości biustów. W tej strefie rozmiarowej zadanie jest o tyle łatwiejsze, że oferta rodzajów i krojów biustonoszy jest najszersza i bieliznę dla siebie można znaleźć nie tylko u producentów szyjących pełną rozmiarówkę, do miseczek K, J, ale i tych szyjących do miseczek G, H.

df1hbb4

Wybór jest więc spory i można bardziej skupić się na swoich preferencjach odnośnie do kroju, kształtu, wykończenia czy kolorów. Dobieramy odpowiedni rozmiar również w zależności od reszty sylwetki, na której osadzony jest biust średniej wielkości.

Przy sylwetce bardzo szczupłej, z minimalną ilością tkanki tłuszczowej, dobierajmy obwód biustonosza kierując się w dużym stopniu wygodą. Jest ona ważna przy każdej sylwetce i wielkości piersi, ale osoby bardzo szczupłe często czują się w bieliźnie ze znacznie zaniżonym obwodem gorzej, niż osoby posiadające nieco tkanki tłuszczowej.

Zwracajmy uwagę również na ciężar piersi. Nie zawsze jest to ściśle powiązane z ich wielkością – tzn. że duży biust niekoniecznie musi być bardzo ciężki, z kolei biust w rozmiarze 75 G może taki być. Zależy to bardziej od budowy piersi. Jeśli przeważa w nich tkanka tłuszczowa (biust miękki), piersi są lżejsze, natomiast biusty, w których przeważa tkanka gruczołowa (zwarta, sprężysta konsystencja), jest cięższy, niż tłuszczowy i jest to dość istotne przy doborze stanika, ponieważ nie każdy model jednakowo dobrze radzi sobie z unoszeniem cięższych piersi.

W kwestii realnie odczuwanej wagi piersi istotny jest również stopień „związania” biustu z klatką piersiową oraz, co się z tym pośrednio wiąże, stosunkiem wielkości piersi do powierzchni, jaką jest ona związana z podłożem. Pierś tej samej wielkości i wagi może wymagać mocniejszego podtrzymania oraz innego kroju miseczki, jeśli połączona jest z klatką piersiową na małej powierzchni, niż pierś przylegająca do podłoża dużą powierzchnią. Z tego samego powodu może być również potrzebny ciaśniejszy lub luźniejszy pas biustonosza, w zależności od potrzeb.

df1hbb4

Przy dopasowywaniu bardziej wyciętych biustonoszy na miękki biust zwracajmy uwagę, czy piersi nie „uciekają” z miseczki, np. środkiem, w okolicach mostka biustonosza. Wykonajmy kilka energicznych ruchów, aby to sprawdzić.

Rola biustonosza

Podstawowe zadanie biustonosza, bez względu na rozmiar, to zapewnienie piersiom odpowiedniego podtrzymania, aby jak najdłużej cieszyć się ich dobrą kondycją. Dziś jednak od bielizny wymagamy nie tylko podtrzymania, ale również kształtowania zgodnego z naszym życzeniem, a te bywają bardzo różne. Chcemy cieszyć się nie tylko podtrzymaniem i wygodą, ale również korzystać z wszelkich możliwych do zapewnienia przez bieliznę efektów.

Posiadaczki średniej wielkości biustów mogą chcieć biust zarówno optycznie pomniejszyć, powiększyć, wyeksponować lub sprawić, by nie rzucał się w oczy. W tym zakresie rozmiarów mamy szeroką dostępność krojów, które pozwolą nam osiągnąć wymarzony efekt – właściwie nie ma rodzaju staników, które zdecydowanie nie są godne polecenia.

Dla pań, które nie chcą eksponować piersi, i dekoltu, jest szeroka oferta krojów: miękkie balkonetki, biustonosze o kroju fullcup, czyli „pełna miseczka” oraz niektóre rodzaje biustonoszy z miseczkami typu semi-soft. Ostateczny efekt zależy od kroju miseczek danego biustonosza i nadawanego piersiom kształtu. Można również polecić biustonosze miękkie o kroju plunge. Z kolei dla pań, które chcą podkreślić biust, istnieje spory wybór biustonoszy typu push-up oraz wszelkiego rodzaju usztywnianych krojów: half cup i bardotka wypychające biust do góry, czy też plunge, mocno zbierający piersi do środka i tworzący efektowną dolinkę. Niezależnie od tego, jaki efekt preferujemy, pamiętajmy, że podstawą jego uzyskania jest prawidłowe dobranie rozmiaru.

df1hbb4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df1hbb4