Policzmy się z rakiem

PAP / 14.05.2012
 AAA
Policzmy się z rakiem
Rozpoczęła się III edycja ogólnopolskiej kampanii "Policzmy się z rakiem". Organizująca ją poznańska Fundacja Ludzie dla Ludzi namawia osoby, które wygrały walkę z chorobą albo z nią walczą, by o tym napisały w internecie. Celem akcji jest przełamanie poczucia przerażenia i bezradności, które dotyka pacjentów i ich rodziny.
"Przykład ludzi, którzy pokonali raka najlepiej motywuje do walki, pomaga +oswoić+ raka. Chcemy zmieniać wyobrażenia na temat choroby nowotworowej, nieść wsparcie, nadzieje, ale też wiedzę i informacje: poradniki, artykuły, pytania i fachowe odpowiedzi" - powiedział PAP prezes Społecznej Fundacji Ludzie dla ludzi Dariusz Godlewski.
Dodał, że tytuł kampanii to - w sensie dosłownym - policzenie ludzi, którzy walczą lub pokonali raka. W sensie umownym to promowanie wiary i przekonania, że z rakiem można się policzyć. Każda osoba, która jest w trakcie walki z chorobą albo już z nią wygrała, może wejść na stronę internetową policzmysie.pl, i o tym napisać. Poprzez "policzenie" osób, które wygrały z rakiem, organizatorzy chcą pokazać, że nowotwór to nie wyrok.

Na stronie internetowej akcji o swoich zmaganiach z rakiem opowiadają bohaterowie kampanii. To ludzie w różnym wieku i różnych profesji, m.in. nauczycielka, muzyk, fotograf czy były poseł. Zachorowali w różnym czasie na różne rodzaje nowotworów. Według danych statystycznych ok. 15 proc. chorych, którzy dowiadują się o raku, nie podejmuje leczenia; boją się jego skutków i nie wierzą w skuteczność.

"Wiemy, że coraz więcej osób, próbuje walczyć z nowotworem, ale ciągle jest ich zbyt mało. W USA 70 proc. wygrywa z rakiem u nas jest ich o połowę mniej" - uważa Godlewski. Akcja potrwa do 21 maja. W tym czasie w godz. 19-20 na stronie internetowej będzie można porozmawiać ze specjalistami na temat walki z nowotworami. Strona będzie funkcjonowała także później.

Podczas I edycji kampanii na stronie zalogowało się ponad 10 tys. osób, podczas drugiej dzięki wsparciu portali społecznościowych z rakiem "policzyło się" ponad 20 tys. osób. (PAP)
kpr/ bos/

Rak piersi może powrócić przez otyłość

Możesz zapobiec rakowi szyjki macicy

Niebezpieczne silikonowe protezy piersi

POLECAMY: Dziecko wolne od genu raka piersi

Jak zapobiegać rakowi piersi?

Polub WP Kobieta na Facebooku

oceń
tak 6 100%
nie 0 0%

Galerie


Opinie (7)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~adammunk60 2012-05-14 (19:30) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 18 godzin i 27 minut temu

Tak naprawdę to nikt praktycznie nie mówi co robić, aby zapobiec zachorowaniu na raka.Po prostu jakby tak było to firmy farmakologiczne i lekarze nie zarobili by na niepotrzebnych chemio i radioterapiach.A jak się liczy forsa to przestaje się liczyć nasze życie.Nikt nie mówi,że rak żywi się cukrem i najskuteczniejszą profilaktyką jest zmiana jedzenia takiego jakie mamy(czyli korytkowego) na optymalne.Poza tym nikt nie mówi,że sa witaminy takie jak B17 zawarte w pestkach moreli, jabłek czy wiśni oraz inne zioła,które zwalczają raka.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Asia_Mazur 2012-05-22 (12:47) 3 lata 8 miesięcy 20 dni 1 godzinę i 10 minut temu

Da się żyć z różnymi chorobami, ja np. miałem poważne problemy z sercem i dopiero w zgierskim centrum kardiologicznym uzmysłowili mnie, że dzięki dobrej opiece medycznej i pełnej wiedzy na temat choroby można przywyknąć do złego stanu zdrowia i pogodzić się z losem. Polecam każdemu wizytę u dobrego lekarza, który znajdzie czas na swojego pacjenta i wyjaśni mu wszelkie niejasności.

odpowiedz

0
0
~xxx 2012-05-16 (02:46) 3 lata 8 miesięcy 26 dni 11 godzin i 11 minut temu

Chemioterapia to śmierć - nie znam nikogo, kogo by uratowała przed śmiercią na raka (miałam kilka przypadków w najbliższym otoczeniu)!!! Jeśli ktoś przeszedł chemię i pozbył się raka może być pewien, że stało się tak POMIMO a nie dzięki chemii!!! Dowodem na to jest chociażby to, że po chemii umierają też bogaci i/lub objęci najlepszą opieka medyczną, co chwila słyszymy, że następny ktoś znany zmarł na raka (przypomnijcie sobie Religę - ogłosił, że nie podda się kolejnej chemii, kiedy pierwsza okazała się nieskuteczna, bo to gooowno odbierało mu resztki sił i szansę na godne przeżycie ostatnich dni/miesięcy!). Ludzie chronią się przed rakiem i pozbywają się nowotworów naturalnymi metodami a współczesna odczłowieczona i nastawiona na zysk medycyna nie jest w stanie tego wyjaśnić - po prostu ta współczesna medycyna niewiele wie i niewiele może, a dla zamaskowania swojej głupoty i dla zysków okłamuje nas, że ma "sposób" na nasz problem zdrowotny... Zacznijcie się świadomie odżywiać, a uchronicie się przed takimi chorobami - "żywność", która obecnie jest ogólnodostępna na masową skalę, to chorobotwórczy szajs! Kupujcie oleje tłoczone na zimno bo dobrej jakości tłuszcze to podstawa (lniany, rzepakowy - są naturalnym źródłem m.in kwasów omega) ale tylko ze sklepów typu eko (sama doświadczyłam, że za te same pieniądze w marketach jest świństwo w porównaniu z prawdziwym produktem certyfikowanym), unikajcie tłuszczy roślinnych utwardzanych (uwaga! ładują to też do podrabianych serów żółtych), unikajcie tłuszczy cukierniczych, kupujcie pieczywo bez spulchniaczy tylko na drożdżach i zakwasach, kupujcie żywność jak najmniej przetworzoną, jedzcie głównie kasze, ryż brązowy, warzywa, owoce. Osobiście wolę zjeść jeden plasterek porządnego droższego sera z tradycyjnej produkcji zamiast dwóch gooownianych z marketu! To samo dotyczy mięs i wędlin...

odpowiedz

0
0
bożena.łoposzko 2012-05-15 (09:04) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 4 godziny i 53 minuty temu

Za mną 4 lata. Kocham życie teraz doceniam każdą chwilę. Bożena

odpowiedz

0
0
slawomir.dyl 2012-05-14 (20:20) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 17 godzin i 37 minut temu

Eeeee sami pesymiści :) Ja jakoś wygrałem

odpowiedz

4
0
agaj37 2012-05-14 (19:36) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 18 godzin i 21 minut temu

wszystko to pieknie brzmi ale rzeczywistosc jest brutalna,u nas rak ..najczesciej oznacza wyrok...wiem,wiem sa cudowne ocalenia..... ale wiekszosc jednak umiera ,lekarza pacjent malo obchodzi,uda sie wyleczyc to fajnie ,nie uda trudno....

odpowiedz