Czy przyznać się do zdrady?

27.05.2010
wp.pl
 AAA
Jestem mężatką od 10 lat. Niestety ostatni rok nie należał do udanych dla mojego związku. Zdradziłam męża ze znajomym z pracy. Na szczęście szybko przejrzałam na oczy i zakończyłam ten romans. Teraz mam straszne wyrzuty sumienia i czuję się podle z powodu tego co zrobiłam. Chciałabym o wszystkim opowiedzieć mężowi, ale boję się, że mnie nie zrozumie. Czy powinnam z nim porozmawiać na ten temat? Czy to spowoduje, że poczuję się lepiej? Jola
Witam! Na początek proponuję na chwilę wstrzymać się od rozmów z mężem na temat zdrady. Dać sobie trochę czasu na przemyślenie problemu. Spojrzeć na całą sytuację z szerszej perspektywy. Idealnie byłoby wyjechać samemu na weekend, spróbować zorganizować czas tak, aby móc skupić się tylko na własnych przemyśleniach i odczuciach. Zanim zdecyduje Pani o tym, czy powiedzieć mężowi o zdradzie, warto zastanowić się czemu ma służyć to wyznanie prawdy?
Czy chodzi tylko o oczyszczenie sumienia? Jeśli jest Pani niezwykle trudno być samemu ze swoim poczuciem winy i czuje, że musi komuś się zwierzyć to można powiedzieć o tym partnerowi. Wtedy jednak należy liczyć się z tym, że partner może nie wybaczyć i odejść. Nawet jeśli wybaczy, to informacja o zdradzie będzie dla niego bolesna, a odbudowanie zaufania będzie trwało dużo czasu. W niektórych przypadkach pomaga rozmowa z osobą nie zaangażowaną emocjonalnie w problem, może z psychologiem, doradcą rodzinnym, przyjacielem.

Z drugiej strony, wyznanie prawdy o niewierności, może nawet pomóc relacji. Zdrada to najczęściej efekt słabszych więzów między partnerami, problemów w komunikacji. Choć bolesna, często otwiera oczy i uświadamia wiele rzeczy, na które do tej pory partnerzy nie zwracali uwagi. Niekiedy dopiero zdrada jednego z małżonków powoduje, że partnerzy mobilizują się do pracy nad związkiem, bo czują, że naprawdę mogą stracić partnera.

Nawet najgłębszy kryzys małżeński da się pokonać, jeśli partnerzy chcą być ze sobą. Wspólne przezwyciężenie kryzysu stwarza szansę stworzenia lepszego, bardziej satysfakcjonującego związku.

Zuzanna Jędrzejczyk

Polub WP Kobieta na Facebooku

oceń
tak 2 66.67%
nie 1 33.33%

Galerie


Opinie (81)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~Dutrum 2014-10-16 (16:43) 1 rok 3 miesiące 27 dni 2 godziny i 21 minut temu

Przyznać się. Lepsze najgorsza prawda niż najlepsze kłamstwo. Bo inaczej partner może użyć programu szpiegowskiego NinjaLogger i dowiedzieć się o wszystkim sam.

odpowiedz

1
4
~Kalina 2012-10-12 (20:08) 3 lata 3 miesiące 30 dni 22 godziny i 56 minut temu

Każdy musi wiedzieć sam czy się przyznać...ja też zdradziłam i romans trwa już 5 m-cy i nie powiem partnerowi.I co dziwne wcale nie mam wyrzutów sumienia.

odpowiedz

5
0
~Agata 2012-02-12 (19:18) 3 lata 11 miesięcy 30 dni 23 godziny i 46 minut temu

Kiedy z mężem braliśmy ślub, przyrzekliśmy sobie, że jak któreś z nas zrobi skok w bok, to do słoika (takiego po kompocie) zaraz po zdradzie włoży groszek. Minęło 30 lat, wiedziona ciekawością odkryłam gdzie mąż trzyma ten jego słoiczek i jak to kobieta podejrzałam. Kiedy wzięłam do ręki ten słoik to okazało się, że na dnie turla się jakieś 12 , no może 15 groszków. Pech chciał, że przyłapał mnie na tym podglądaniu i zdecydowanie zażądał abym mu pokazała mój słoik. Co miałam robić, poszłam do mojej skrytki i wyjęłam słoik pokazując mu, a w słoiczku kulały się dwa groszki goniąc jeden drugiego. Mąż spojrzał i zaniemówił, lecz po chwili wydukał; "tak mi przykro i wstyd kochanie". Nigdy mu nie powiem, że co roku z moich groszków zajada grochówkę, bo jeszcze by mu nie smakowała!!!

odpowiedz

2
0
~NULA 2010-08-19 (13:17) 5 lat 5 miesięcy 24 dni 5 godzin i 47 minut temu

n
Czytam te wszystkie wypowiedzi na "nie" i jestem przerażona!!!To zwyczajnie propaganda hipokryzji i dwulicowości w związku i wobec partnera!!!Jaką przeraźliwie silną jest miłość-ta własna,że dla niej jesteśmy w stanie wyprzeć się kochanka/kochanki ,związków na boku,które trwają nieraz miesiącami,latami i często są dla nas tymi najpiękniejszymi chwilami w życiu!!!Strach o siebie,o swoją egzystencję,która w polskich warunkach przedstawia się marnie,strach przed tym jak poradzę sobie z reakcją żony/męża ,dzieci,otoczenia-ogólnie opinii publicznej raptem "przypomina" nam o tym,że "kochamy" naszych partnerów życiowych!!!A gdzie była ta "miłość" przez te wszystkie miesiące,kiedy przeżywało się z kochankiem/kochanką to,co należy się WYŁĄCZNIE ŻONIE/MĘŻOWI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dla własnego "dobra" serwuje się potem partnerowi/partnerce ułudę miłości i za wszelką cenę gra się dobrą żonę/męża!!!MIŁOŚĆ DO SAMEGO SIEBIE,TROSKA O SIEBIE MA PRZEPOTĘŻNĄ SIŁĘ-ZROBIMY DLA NIEJ WSZYSTKO!!!I to jest ta miłość,która powinna być między małżonkami???Po co mi w życiu człowiek,który nosi mnie na rękach,żeby wynagrodzić zdradę,a kiedy trochę wypije rozpacza po stracie kochanki,a minęło już tyle czasu,że powinno wszystko w nim do niej umrzeć?!?!?!To mi wręcz ubliża!!!NIE ZDRADZA SIĘ TYCH,KTÓRYCH SIĘ KOCHA-TO PROSTE JAK DWA+DWA.I wszystko w tym temacie....

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
0
~gość 2011-05-23 (21:09) 4 lata 8 miesięcy 19 dni 21 godzin i 55 minut temu

prawda oczyszcza
Ja się przyznałam do zdrady pod wpływem narkotyków i alkoholu. Nie było łatwo, ale mój kochany mi wybaczył WŁAŚNIE z tego powodu,że byłam z nim tak szczera i niesamowicie tego żałowałam. Kocham Go i po tym obrzydliwym incydencie wiem, że tylko ON się dla mnie liczy. Już nigdy nie dotknę innego mężczyzny.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
3
bara123 2010-05-28 (10:18) 5 lat 8 miesięcy 15 dni 8 godzin i 46 minut temu

Nie?
Nie radzę jeżeli chcesz utrzymac małżeństwo. Radzę natomiast tego nie robić na przyszłość. Miałem podobną sytuacie z b. żoną którą właściwie prawie że przyłapałem. Przyznała sie " przyparta do muru".Nigdy jej nie wybaczyłem a małżeństwo się rozleciało po 5 latach. Przeżyłem to bardzo. Jednak nie żałuję .Już dawno mam drugą rodzinę i młodszą żonę o 15 lat.

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

2
1
~fifi 2010-09-06 (19:53) 5 lat 5 miesięcy 5 dni 23 godziny i 11 minut temu

Spakuj się i wyprowadź albo powieś.
Popełniłaś niewybaczalny błąd . Twoi doradcy typu nie mów nawołują Ciebie do zła . Jest jeszcze honor .

odpowiedz

1
0
~. 2010-08-01 (16:35) 5 lat 6 miesięcy 11 dni 2 godziny i 29 minut temu

trzeba bylo myslec jak sie wypinalo blacharo!

odpowiedz

2
0
~mar1623 2010-08-01 (13:31) 5 lat 6 miesięcy 11 dni 5 godzin i 33 minuty temu

prawde mowic
wg. mnie powiedzenie prawdy oczyszcza bo predzej czy pozniej klamstwo wyjdzie na jaw. poza tym postawcie sie w pozycji osoby zdradzonej. nie chcielibyście znać prawdy co wasz partner(ka) robią za waszymi plecami?

odpowiedz

0
4
~Betty 2010-06-02 (02:02) 5 lat 8 miesięcy 10 dni 17 godzin i 2 minuty temu

NIE !
Dziewczyno, odpuść sobie ! Ja mam 40 lat i dopiero teraz zaczęłam uczyć się rozumu. Jeśli powiesz, to Twój związek się rozleci. Przemilcz to a jeśli musisz się wygadać, wypłakać, to pogadaj z kimś w necie, obcym lub takim, z którym możesz mieć pewnosć, że Cię nie wyda. Nie warto się wylewać przed facetem, bo on tego nie doceni a tylko Cię pognębi, bo urazisz jego EGO ! Stało się i się nie odstanie. Idź do fryzjera czy kosmetyczki, na długi samotny spacer, popłacz, ale nie mów mu. Wyciągnij wnioski, jestes dorosła. Pozdrawiam i życzę dużo uśmiechów

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi