Czy kobiety lubią „dawać” seks oralny?

Anna Plasota / 02.08.2012
wp.pl
 AAA
Czy kobiety lubią „dawać” seks oralny?
Czy kobiety nie lubią pieścić oralnie swoich mężczyzn? Czy jest to dla nich temat tabu, na który nie rozmawiają między sobą? Jeszcze niedawno większość kobiet uważało to za obrzydliwą formę seksu - jak pokazywało badania aż 75 proc. Polek wstydziło się tego tego tematu. Zapytaliśmy kobiety, dlaczego to taka kontrowersyjna forma seksu i czy naprawdę nie sprawia im to przyjemności.
- Nie mam problemu z tym, żeby pieścić oralnie mojego partnera i nie robię tego dlatego, że on to lubi. Robię to dla siebie: jestem wtedy bardzo podniecona! Zresztą, jak można tego nie lubić? Patrzysz na sprzęt, który ewoluuje pod wpływem twojego dotyku, czujesz, jak reaguje na każdy gest. Kiedy trzymasz go w ustach, czujesz jak cię przepełnia. To niezwykła satysfakcja! – mówi 29-letnia Iza z Warszawy, jednak wszystko wskazuje na to, że znajduje się w mniejszości.
Dziś kobiety o seksie rozmawiają dużo więcej niż kiedyś. Ogólnie możemy powiedzieć, że stałyśmy się dużo bardziej otwarte, jeśli chodzi o „te sprawy” i nic dziwnego, bo żyjemy w realiach, gdzie wręcz trudno byłoby o tym nie myśleć, czy nie mówić. Powieści erotyczne, seriale takie jak „Seks w Wielkim Mieście” – nawet życie kulturalne przyczyniło się do tego, że kobiety marzą już nie tylko o romansach, ale także o dobrym seksie. Ale czy to oznacza, że przestały dla nas istnieć tematy tabu? Czy oprócz tego, że chętniej rozmawiamy o seksie, także chętniej zabawiamy się w łóżku i uwielbiamy dawać seks oralny? Niekoniecznie.

„Dawanie seksu oralnego mnie podnieca”

- Fakt, seks oralny to temat wielokrotnych dyskusji z koleżankami – przyznaje 31-letnia Marta z Krakowa. - Wydawałoby się totalnie oczywiste, że dawanie seksu oralnego jest mega przyjemne! Ale to moja teoria oraz jedynie kilku moich szalonych koleżanek. Szczerze mówiąc znacznie bardziej lubię dawać, niż otrzymywać. Dlaczego? Kiedy partner dogadza mi w ten sposób, rzadko szczytuję, wolę inne, nieco bardziej agresywne metody – śmieje się. – Lubię dawać seks oralny nie dlatego, że chcę mu sprawić przyjemność, ale dlatego, że to mnie nakręca. To ciekawe doświadczenie: każdy jest przecież inaczej zbudowany, inaczej pachnie, smakuje. To idealna metoda na poznawanie siebie nawzajem. Do tego dochodzi jeszcze jedna kwestia: kiedy spojrzysz na partnera podczas pieszczot i zobaczysz to spojrzenie pełne wdzięczności, uległości i oddania, starasz się jeszcze bardziej, bo wiesz, że nigdy nie było mu aż tak dobrze – dodaje.

„Nie robię tego i robić nie będę”

Takie podejście jednak, jakie wykazuje Marta, nie jest bardzo typowe. Sama przyznaje, że ma tylko nieliczne koleżanki, z którymi może o tym tak po prostu porozmawiać. Inne unikają podobnych tematów.

- Nawet lata zażyłości niewiele tutaj zmieniają. Mam bardzo zgraną paczkę koleżanek ze studiów, z którymi gadamy o bardzo ważnych dla nas sprawach, ale nie o takich rzeczach jak seks oralny. Kilka razy badałam grunt, rzucałam coś na zasadzie żartu, ale reakcja, z jaką się spotykałam, sprawiła, że zaprzestawałam – wyjaśnia. – Pamiętam, jak w moje 25. urodziny wylądowałyśmy w klubie. Jedna koleżanka za kilka tygodni miała wyjść za mąż, więc to był taki typowy babski wieczór: urodziny połączone z ostatnimi dniami na wolności.

Było sporo dobrych drinków więc zaczęłyśmy gadać o seksie i to, co usłyszałam totalnie zbiło mnie z tropu. Przyszła panna młoda, która jest świetną, wyluzowaną dziewczyną, powiedziała, że nigdy nie robiła tego mężowi i nie zamierza. Moja najbliższa przyjaciółka z kolei stwierdziła, że się popisuję i kłamię, mówiąc, że lubię to robić, bo tego się po prostu nie da lubić i czasem trzeba to zrobić. Od tamtej pory już nie inicjowałam rozmów na ten temat – opowiada Marta.

Polub WP Kobieta na Facebooku

1 2 z 2 następna
oceń
tak 74 60.66%
nie 48 39.34%

Galerie


Opinie (365)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

3
2
~wielbiciel 2012-08-17 (11:06) 3 lata 5 miesięcy 21 dni 17 godzin i 47 minut temu

romans to czeakc ndoo usranej smierci na osobe ktora sie naprede kocha

odpowiedz

14
9
~Giezzz 2012-08-05 (22:39) 3 lata 6 miesięcy 2 dni 6 godzin i 14 minut temu

Wszystkie moje dziewczyny ciągnęły jak odkurzacz ale nie wiem czy to lubiły...

odpowiedz

6
3
~jr 2012-08-05 (20:33) 3 lata 6 miesięcy 2 dni 8 godzin i 20 minut temu

pomińmy panienki z ....gdzie cena decyduje.Zlecenie tego typu relacji to gwałt. Dosyć perfidny w relacjach gdzie rzeczywiście są inne rodzaje relacji /więzów. Rozl. może przerosnąć autorstwo.

odpowiedz

4
0
~jr 2012-08-05 (20:31) 3 lata 6 miesięcy 2 dni 8 godzin i 22 minuty temu

Czy można wogóle zestawić zmysłową miłość z zakazanymi relacjami? Osoby red. się nie pomyliły?

odpowiedz

26
0
~Paweł 2012-08-04 (16:35) 3 lata 6 miesięcy 3 dni 12 godzin i 18 minut temu

Mam 50tkę. Poznałem bliżej ok 10 kobiet i nigdy, przenigdy nie spotkałem się z sytuacją że kobieta tego nie robiła. Owszem jedne do końca inne nie. Jedne od tego zaczynają inne po dłuższej znajomości. Zaznaczam że nigdy nie nalegałem, ani nawet nie namawiałem. Zawsze robiły to z własnej woli i własnej inicjatywy. Za to przynajmniej połowa niechętnie zgadzała się na oral z mojej strony. Zatem albo miałem szczęście albo opowieści o kobietach które się brzydzą i "nigdy tego nie zrobią" to zwykła bzdura! Moim zdaniem zachodzi tu typowo kobiece :chcę ale się boję". A najczęściej boją się naszych reakcji panowie. Boją się że jakiś pajac uzna je z łatwe albo wręcz qre...ki. Posłuchajcie rady "starego". Przede wszystkim pełna otwartość i jasne mówienie o swoich odczuciach i oczekiwaniach. To powoduje że kobieta poczuje się przy was BEZPIECZNIE a wtedy wszelkie zahamowania i opory znikają. Pozdrawiam

odpowiedz

20
5
~Ona1 2012-08-04 (21:13) 3 lata 6 miesięcy 3 dni 7 godzin i 40 minut temu

Sądzilam ze ten artykuł to taka sciema i wkret, bo wiadomo ze każdy uprawia seks oralny. Ale po komentarzach poniżej, nie mogę się nadziwić, widzę jakie panuje zacofanie i ciemnota! Jak za naszych dziadków, po ciemku, i byle już było po.. Obowiazek, bo on tego chce. Niesamowite! Ja uwielbiam całowac mojego mężczyznę i strasznie mnie to jara, a zwłaszcza pozycja 69. Uwielbiam czuć jak z każdym moim ruchem mój mężczyzna jest coraz bardziej i bardziej nakręcony, i bardzo mi się to udziela. Współczuje kobietom które nie potrafią czerpać z tego satysfakcji, nie wiedza jak ile tracą. Ale panowie, jest jedna zasada! Mężczyzna musi dbać o higienę osobista! Jeśli dziewczyna będzie chciała cię popiescic, a ty ja zniechęcisz już na samym początku "wspaniałym" aromatem i "świeżym" smakiem, nie dziw że następnym razem nie będzie chętna na tego typu igraszki.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

37
79
~dorcia 2012-08-02 (23:29) 3 lata 6 miesięcy 5 dni 5 godzin i 24 minuty temu

Penis jest obleśny i śmierdzi nawet po wyszorowaniu. Fuj.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

46
23
Immo_SL 2012-08-03 (01:22) 3 lata 6 miesięcy 5 dni 3 godziny i 31 minut temu

Dla mnie jest to proste, nie ma loda to i nie ma minety. Kto nie potrafi dawać też i nie dostaje, proste.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

11
1
genia1969 2012-08-04 (17:54) 3 lata 6 miesięcy 3 dni 10 godzin i 59 minut temu

co nie szkodzi nam i drugiej polowie i jest w pełni akceptowane jest do przyjecia ... wiecej otwartości :)

odpowiedz

15
15
~aka 2012-08-03 (20:06) 3 lata 6 miesięcy 4 dni 8 godzin i 47 minut temu

mnie to brzydzi

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź