Swingersi, czyli zdrada kontrolowana

Rafał Natorski / 26.11.2012
wp.pl
 AAA
Kluby mają zwykle charakter ekskluzywny, wyposażone są nie tylko w sypialnie, ale także dyskotekę, saunę czy jacuzzi. Karta wstępu kosztuje kilkaset złotych. Właściciele lokali zazwyczaj chronią prywatność gości – zabronione jest robienie zdjęć czy kręcenie filmów, nawet telefonami komórkowymi.
W niektórych miejscach stosuje się kolorowe bransoletki, które mają ułatwić nawiązanie kontaktów z innymi uczestnikami zabawy. Kolory sugerują preferencje pary, która w ten sposób deklaruje gotowość do wymiany partnerów. Na niektórych imprezach mogą przebywać duety, inne zabawy dopuszczają również udział singli, którzy jednak płacą zwykle więcej za wstęp. Dla uatrakcyjnienia spotkania organizowanie są występy drag queens czy pokazy tatuażu erotycznego.
Raj dla oszustów

W internecie nie brakuje serwisów zrzeszających swingersów. Obecnie jest to najprostszy sposób na znalezienie par, które chciałyby zabawić się w wymianę partnerów. Użytkownicy tworzą profile, udostępniają zdjęcia i filmy. Niektórzy ograniczają swoje swingowanie tylko do rozmów na czacie i wymiany fotek, inni w sieci umawiają się na spotkania „w realu”. Takie serwisy przyciągają też oszustów i naciągaczy. Tworzą fikcyjne konta, posługując się podobiznami obcych ludzi. Robią to dla zabawy albo, co gorsza, by wyłudzić nagie fotki internautów, które mogą stać się narzędziem szantażu. Bywają też osoby, rejestrujące się na takich portalach, bo podnieca ich prowadzanie pikantnych rozmów z parami zainteresowanymi wymianą partnerów.

Wszystko dla ludzi?

Swingowanie budzi kontrowersje. Świadczą o tym emocjonalne dyskusje na licznych forach internetowych. „Nigdy nie podzieliłabym się z nikim moim facetem. Bardzo go kocham i potrafię sobie wyobrazić, jak bolesny byłby dla mnie widok jego z inną kobietą” – pisze Karolina.

Martyna żyła w szczęśliwym związku, gdy ze swoim partnerem poznali i zaprzyjaźnili się z pewnym mężczyzną. „Kiedyś, gdy był u nas na grillu, pod wpływem chwili wylądowaliśmy we trójkę w łóżku. Mój facet nie był zazdrosny, wręcz przeciwnie – cieszył się z tej przygody. Jednak niedługo później nasz związek się rozpadł. Teraz wiem, że właśnie przez to, że mój partner podzielił się mną z innym, tak jakbym przestała być dla niego ważna. Jeśli się kocha, monogamia jest podstawą” – przekonuje Martyna. „Wszystko jest dla ludzi, tylko na początku trzeba jasno określić zasady. Z żoną bawimy się w to od dłuższego czasu. Na spotkania chodzimy wyłącznie razem i to nas jeszcze bardziej zbliżyło. Nie grożą nam zdrady, bo robimy to wspólnie i jawnie” – pisze Krzysztof.

Szukając satysfakcji

– Ważne, by decyzja była podejmowana świadomie, w układzie partnerskim, bez przymusu i szantażu emocjonalnego – podkreśla Andrzej Depko. Jednak seksuolodzy przestrzegają przed konsekwencjami takich zabaw. Zbyt częste „dodawanie pieprzyku” może spowodować, że „zwykły” seks stanie się zbyt blady i nudny. Bez dopingu nie będziemy osiągać wystarczającego poziomu satysfakcji. Zdarzają się też inne sytuacje – czasem podczas swingowania okazuje się, że z kimś innym jest nam po prostu lepiej. Niektórzy decydują się wtedy na porzucenie dotychczasowego partnera. Efektem współżycia z przypadkowymi osobami może być także choroba albo ciąża. Nie wszystkich przekonują te argumenty. „Czasem robimy sobie przerwę, by zaznać rodzinnej sielanki, wyjechać z dziećmi na niedzielną wycieczkę. Jednak po kilku tygodniach brakuje tych spotkań” – opowiada bohaterka filmu „Swingersi”.

(rn/pho)

POLECAMY:

Co zrobić, gdy wypadają ci włosy?

15-latka chce się upodobnić do lalki

Mężczyźni też udają orgazm

Polub WP Kobieta na Facebooku

1 2 z 2
oceń
tak 9 56.25%
nie 7 43.75%

Galerie


Opinie (7)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
1
~Jurysta 2013-07-03 (15:58) 2 lata 7 miesięcy 3 dni 12 godzin i 44 minuty temu

Swing to nie to samo co zdrada kontrolowana ( cuckold )i nie należy tych pojęć mylić. Zgadzam się natomiast że jedno i drugie bywa wciągające :) Polecam lekturę na www.hotwife.pl

odpowiedz

5
2
~malami-77 2013-01-02 (19:49) 3 lata 1 miesiąc 4 dni 8 godzin i 53 minuty temu

swing i cuckold to najbardziej uczciwe realizowanie się w życiu erotycznym jeśli lubi się zmienność partnerów lub czegoś w zwiazku brakuje własnie w tej sferze. Znacznie bardziej moralne niż w skrytości popełniane nagminnie zdrady i tajemnice małżeńskie. Jesli badania wykazują, że swingersów jest ok 4% to może zapytajmy ile procentowo jest zdrad za plecami współmałżonków, kłamstw małżeńskich i nieuczciwości ślubowanej przed ołtarzem? Może to po prostu psychicznie zdrowsze i uczciwsze? Cuckold i swing w ogromnej większości paradoksalnie scalają związek wspólną przygodą, tajemnicą, wspólnym przeżywaniem czegoś niezwykłego. WSPÓLNYM. A nie jak w wielu małżeństwach życiem obok siebie i niezadowoleniem z sexu, marzeniami o fantastycznym kochanku i narastającą frustracją, że nasz partner/partnerka takim nie jest ... a nawet jak jest, to chętnie poznałoby się kogoś nowego, kto przeyspieszy bicie serca.

odpowiedz

15
8
~Z 2012-11-27 (19:41) 3 lata 2 miesiące 10 dni 9 godzin i 1 minutę temu

Są tacy, którzy chełpiąc się swingiem twierdzą, że są wyzwoleni, wolni i nowocześni. A tak po prawdzie to są biedni, puści i zagubieni bo sami. Uzależniają się od seksu i zabijają uczucia. To wszystko prowadzi do upadku .... nieuchronnie. Ci, którzy z tego jakimś cudem wyrwali doskonale to wiedzą. Cywilizacje promujące homoseksualizm, eutanazję, aborcję i wyzwolenie seksualne oraz narkotyki (nawet te miękkie) upadają. Wszystkie - bez wyjątku.

odpowiedz

9
2
~Bogna 2012-11-27 (16:21) 3 lata 2 miesiące 10 dni 12 godzin i 21 minut temu

To nie dla mnie. Seks wiąże się dla mnie z miłością. Jest miłośc, jest seks. I tyle.

odpowiedz

6
3
~MARIO 2012-11-26 (22:08) 3 lata 2 miesiące 11 dni 6 godzin i 34 minuty temu

NASZ PROBOSZCZ ZAWSZE PRZYCHODZI ZE SWOJA GOSPOSIA....SZTUM

odpowiedz

16
4
~normalny 2012-11-26 (22:04) 3 lata 2 miesiące 11 dni 6 godzin i 38 minut temu

dalej wypaczajcie ludziom głowy tymi żałosnymi artykułami, następnym razem może napiszecie coś o zoofilii bo to chyba też jest dość popularne nie?

odpowiedz

3
6
~karol 2012-11-26 (22:04) 3 lata 2 miesiące 11 dni 6 godzin i 38 minut temu

Co za durny nagłówek! A może to one wymieniają się mężami? Normalnie patriarchat w natarciu...

odpowiedz