Za wcześnie straciłam cnotę

Anna Plasota / 11.04.2012
wp.pl
 AAA
Za wcześnie straciłam cnotę
Kiedy jesteśmy młode, wydaje nam się, że to pewna sprawa: chcemy tego tu i teraz. Często jest to ukochany mężczyzna, o którym marzyłyśmy od dawna, a czasem ktoś, kto właśnie wpadł nam w oko. Gorzej, gdy to kwestia kilku drinków za dużo i zwykłego przypadku. Z perspektywy czasu jednak wszystko wygląda inaczej. Dlaczego coraz więcej kobiet żałuje, że za wcześnie zdecydowały się na ten pierwszy raz?
Dawniej to było coś naprawdę wielkiego: ten jeden, jedyny mężczyzna, któremu oddawało się po ślubie. Dziś sprawa wygląda nieco inaczej: mamy czas i możliwość wyboru. Dlatego dużo łatwiej przychodzi nam podjąć decyzję o tym pierwszym razie niż naszym babkom czy prababkom.
Fakt, że kobieta nie jest dziewicą, nie jest już czymś nieprzyzwoitym czy wstydliwym. Wręcz odwrotnie: coraz częściej wstydzą się te dziewczyny, które zbyt długo są cnotliwe. Tylko czy teraz nie dzieje się to zbyt szybko?

Nawet go dobrze nie wspominam

- Miałam szesnaście lat. To była moja pierwsza miłość. Wcześniej zdarzało mi się kilka razy pocałować, „chodzić” z jakimś chłopakiem tydzień czy dwa, ale nic poza tym – wspomina 27-letnia Paulina. Michała poznała na wakacjach. Ona mieszka w Warszawie, on był z Olsztyna. – Dzieliło nas sporo kilometrów, ale mam wrażenie, że to jeszcze bardziej podkręcało całą sytuację. Rozmowy na ten temat zaczęły się po jakichś dwóch miesiącach, ale zrobiliśmy to pół roku później. Nie było przyjemnie, bolało, byłam rozczarowana. Te wszystkie wcześniejsze pieszczoty sprawiały mi mnóstwo przyjemności, a sam seks już nie – wspomina Paulina. - Byłam za młoda, zbyt wstydliwa, żeby mu powiedzieć, że tak naprawdę to ja wolę pieszczoty od samego stosunku – dodaje.

Przyznaje jednak, że brak przyjemnych doznań w łóżku nie jest powodem, dla którego żałuje swojej decyzji. – Najgorsze jest to, że ja go nawet nie lubię jako kolegi: nie mamy ze sobą żadnych cech wspólnych. Spotykaliśmy się przez rok, to była wielka miłość, ale na odległość. W pewnym momencie wszystko wygasło. Przeżyłam rozstanie, ale dopiero później poznałam chłopaka, z którym byłam prawie cztery lata. To już coś zupełnie innego, do dziś dobrze go wspominam i wiem, że to z nim powinnam przeżyć swój pierwszy raz, bo teraz, jak ktoś mnie o to pyta, to nawet nie mogę powiedzieć nic miłego, a chciałabym – wyjaśnia Paulina.

Oboje nie wiedzieliśmy, co robimy

- Pamiętam, że wtedy, kiedy zakochałam się na dobre, znalazłam u mamy książkę Wisłockiej „Sztuka kochania” – wspomina 31-letnia Agnieszka. Przeczytałam ją z wypiekami na twarzy, bo chciałam, żeby ten pierwszy raz był wyjątkowy. Natknęłam się jeszcze na wywiad z autorką i bardzo nie spodobało mi się to, co mówiła na temat pierwszego razu. Wspominała, że nie powinniśmy się decydować na taki krok, kiedy obie strony nie mają żadnych wcześniejszych doświadczeń. Mój facet i ja byliśmy właśnie w takiej sytuacji. I co? To niby miało oznaczać, że każde z nas najpierw powinno iść do łóżka z kimś, kto już spał z innymi osobami? – Agnieszka przyznaje, że to ją bardzo poirytowało.

Dzisiaj ma już inne podejście. – Faktycznie, średnio nam to wyszło i mogło dużo lepiej, ale w momencie, kiedy się ma 17 lat i silnie przeżywa pierwsze zauroczenie, trudno jest szukać w tym wszystkim logiki – mówi Agnieszka. – Oboje nie za bardzo wiedzieliśmy co robimy, a ja nie odczuwałam też żadnej przyjemności, raczej podniecała mnie cała sytuacja, że właśnie próbujemy czegoś nowego, wchodzimy w „dorosłe życie”. Dopiero kilka lat później zaczęłam czerpać przyjemność z seksu i dlatego zastanawiam się, czy to była dobra decyzja, by rozpoczynać współżycie właśnie wtedy.

Polub WP Kobieta na Facebooku

1 2 z 2 następna
oceń
tak 51 79.69%
nie 13 20.31%

Galerie


Opinie (134)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

25
15
~Janusz I 2012-04-13 (09:58) 3 lata 9 miesięcy 28 dni 3 godziny i 49 minut temu

Jesteśmy 45 lat po ślubie. Ożeniłem się wiedząc, że nie jest dziewicą. Bardzo żonę kocham ale myśl o tym dławi mi gardło.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

61
9
~dominika 2012-04-12 (17:57) 3 lata 9 miesięcy 28 dni 19 godzin i 50 minut temu

Popieram związki które są dla siebie pierwszymi.Ja męża miałam będac cnotliwą i ja byłam pierwsza dla niego i to jest wspaniałe bo nie ma zazdrosci o tamtych czy jego czy jej.Do tego mamy większy szacunek do siebie i otwartość na siebie.Nawet jest mąż podczas każdego badania u ginekologa czy podczas porodów.Po prostu się kochamy pomimo 26 lat przeżytych razem.Dobra rada nie wskakuje się do łóżka bo chcemy stracić cnotę i dowiedzieć się jak to jest przeżyc pierwszy raz!!!.Do tego jest się bardziej sznowanym i sznowaną w związku jak byliśmy pierwszymi dla siebie.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

23
3
~Alojzy 2012-04-12 (13:33) 3 lata 9 miesięcy 29 dni i 14 minut temu

Przecież to jest prywatna sprawa każdego z osobna kiedy chce stracić dziewictwo.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
8
~benek 2012-04-17 (07:12) 3 lata 9 miesięcy 24 dni 6 godzin i 35 minut temu

dziwie się facetom, którzy decydują się ożenić z towarem II gatunku,przechodzonym, czyli brudną lafiryndą - to obrzydliwe mieć taką żone,póżniej na ulicy ktoś jej mówi czesć, a mąż myśli: może z tym też sie waliła

odpowiedz

38
102
~dario 2012-04-12 (12:41) 3 lata 9 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 6 minut temu

popieram, i jakie zdziwnie jest, ze zostawiam dziewczyny właśnie z tego powodu . Sorry , ale żona to w koncu ma byc ta jedna jedyna, z ktora spedze reszte zycia i nie ma mowy zeby to był towar II gatunku. Takie co są juz po, to pozostaje byc tylko wariantem jako pogotowie seksualne ;) A to ze ja nie jestem prawczkiem to nie ma najmniejszego problemu dla dziewczyn , bo dla nich najwazniejsze jest by facet kochal, dobrze zarabial i był dobry w te klocki ;)

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

22
0
~Ag.... 2012-04-15 (12:29) 3 lata 9 miesięcy 26 dni 1 godzinę i 18 minut temu

Kiedyś, w wieku 15-16 lat powiedziałam sobie, ze TEN pierwszy raz zrobię po ukończeniu 18, nigdy wcześniej, i tylkoz mężczyzna którego naprawdę będzie mnie wiązała miłość. I jeśli na prawdę sama będę to chciała zrobić z miłości. I tak sie stało poznałam wspaniałego mężczyznę, byliśmy parą od 3 m-c ( gdy poznaliśmy się byłam pełnoletnia)i potem zrobiliśmy to, wiedział, ze to moj pierwszy raz i przygotował piękną scenerię, kwiaty, płatki róż zrobiliśmy to, nie było wspaniale, wiadomo ten ból. Lecz kolejne razy były o niebo lepsze;) Byliśmy parą ponad rok, dzieliła nas nadzwyczajna miłośc.;) wszyscy mówili, ze jesteśmy sobie przeznaczeni.;D Tak zakochani niczym z filmu.. lecz okrótny los rozdzielił nas.. w drodze do mnie przez pijanego kierowce zginął w wypadku samochodowym.:( Dziś w wieku 22 lat, jestem sama... Minęło ponad rok czasu od tego wypadku... Chodź troszkę się pozbierałam to i tak nie potrafię.. I nie wiem czy ułożę sobie z kimś życie, bo jak to mówią prawdziwa miłość zdarza się raz, i ja ja miałam, lecz ktoś mi ją odebrał... Moje kochanie... ;(

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

14
11
~kicia 2012-04-15 (09:37) 3 lata 9 miesięcy 26 dni 4 godziny i 10 minut temu

Sex przedmalzenski Was zgubil goopie baby:-)

odpowiedz

20
4
~M 2012-04-13 (10:30) 3 lata 9 miesięcy 28 dni 3 godziny i 17 minut temu

Panowie, zaglądajcie pod maskę, bo może się okazać, że przebieg za duży... To samo tyczy się drugiej płci.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
4
~Egc 2012-04-15 (09:19) 3 lata 9 miesięcy 26 dni 4 godziny i 28 minut temu

Ja tam bym poszedł z każdą która by na to wpadła. Nawet by mogła mieć i ze 50 lat. Na sex nie ma lekarstwa.

odpowiedz

42
34
~ona 2012-04-12 (17:33) 3 lata 9 miesięcy 28 dni 20 godzin i 14 minut temu

a ja tam uprawiałam sex kiedy chciałam,a nie wtedy kiedy ktoś chciał i żadnego stosunku nie żałuje.Szanowanie się to właśnie oznacza,a nie dawanie czy trzymanie dla kogoś.Bo jeśli nie robisz tego dla siebie tylko ,żeby komuś (choćby mężowi )zrobić przyjemność to już siebie nie szanujesz.Trzymanie dla męża, oddanie dla mężą to jak w średniowieczu poniżanie kobiet.Tak jak tekst;"on ją wziął,brał",a nie dlaczego "ona go wzięła,brała",skoro robili to wspólnie

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi