GwiazdyXXVI Festiwal Kwiatów i Sztuki

XXVI Festiwal Kwiatów i Sztuki

17.04.2014 12:33, aktualizacja: 17.04.2014 15:26

Już po raz XXVI wiosna obudzi się w Zamku Książ, a wraz z nią kwiaty kwitnącej wiśni i azjatyckie inspiracje. Majowy „Festiwal Kwiatów i Sztuki” to sposób w jaki witamy budzącą się do życia wiosnę: poprzez girlandy kwiatów, występy artystyczne, tańce średniowieczne, warsztaty formowania drzewek bonsai.

Już po raz XXVI wiosna obudzi się w Zamku Książ, a wraz z nią kwiaty kwitnącej wiśni i azjatyckie inspiracje. Majowy „Festiwal Kwiatów i Sztuki” to sposób w jaki witamy budzącą się do życia wiosnę: poprzez girlandy kwiatów, występy artystyczne, tańce średniowieczne, warsztaty formowania drzewek bonsai. W tym czasie w perle Dolnego Śląska gromadzi się ponad 100 000 turystów, fascynatów roślin i miłośników ogrodnictwa z całej Polski. Bajeczny wygląd Zamku Książ połączony z wyjątkowym programem artystycznym, sprawia, że „Festiwal Kwiatów i Sztuki” staje się najciekawszą propozycją w Polsce na spędzenie majówki (1- 4 maja 2014).

Egzotyka, harmonia i finezja to emblematy tegorocznej edycji imprezy. Motywem przewodnim został orientalizm, dzięki któremu odwiedzający poczują prawdziwą fascynację Dalekim Wschodem. Najpiękniejsze sale barkowe Książa zaaranżowane będą w zgodzie z azjatycką sztuką – zaskoczą nas kolory, wymyślne kształty i niezwykłe inspiracje. Dekoracje kwiatowe wykonane zostaną przez prawdziwych wirtuozów florystycznych, którzy już nie raz pokazali, że ich wyobraźnia i kreatywność przekracza wszelkie granice roślinnego świata.

XXVI edycję imprezy swoim talentem wsparło Stowarzyszenie Florystów Polskich – tak wielu kompozycji kwiatowych jeszcze nigdy nie było nigdzie! Zobaczymy jeszcze więcej sal zaaranżowanych przez najwybitniejszych mistrzów florystycznego świata, którzy przybędą do Zamku Książ już 30 kwietnia, by wziąć udział w I Florystycznych Mistrzostwach Polski.

Będziemy świadkami kwiatowych zmagań dwudziestu niezwykłych artystów, na naszych oczach bowiem powstaną prawdziwe roślinne konstrukcje i projekty. Kto zwycięży? Jakie techniki zastosuje? Dowiemy się już w maju 2014 roku! Te niezwykłe dzieła będzie można podziwiać podczas całego Festiwalu.

Japonia pojawi się nie tylko w najbogatszych salach Książa, zobaczymy ją także dzięki kolejnej edycji Narodowej Wystawy Bonsai. To właśnie do „Perły Dolnego Śląska” sprowadzone zostaną najciekawsze okazy tych miniaturowych drzewek, nie zabraknie również pasjonujących wykładów, które poprowadzone zostaną przez słynnych bonsaistów m.in. Sae Won Kima (Korea), Seoka Ju Kima (Korea), Zezao (Brazylia) czy Salvatore Liporace (Włochy).

Tarasy ponownie zakwitną feerią barw. Podczas zeszłorocznej edycji festiwalu ukazało się nam 26 000 tulipanów, w tym roku zobaczymy ich jeszcze więcej (w unikalnych odmianach i kolorach m.in. Jana Pawła II, Marii Kaczyńskiej, Aleksandra Kwaśniewskiego, Anny Komorowskiej). Ponadto ujrzymy już również dosadzone rododendrony i irysy, które stworzą niezwykły obraz królewskich ogrodów. Turyści nie uwierzą własnym oczom!

Na scenie zobaczymy energetyczną zumbę i tańce orientalne, przestraszymy się śmiałych walk rycerskich, weźmiemy udział w zielonych warsztatach florystycznych, dowiemy się na czym polega hortiterapia i nauczymy się tworzyć własne bukiety. Nie zabraknie również przedstawień teatralnych, projekcji filmowych, wystaw artystycznych i tego, co w sztuce najlepsze. Daleki Wschód przybędzie do nas również za sprawą Mangghi z Krakowa - Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej, które zabierze nas w fascynującą podróż po kulturze Kraju Kwitnącej Wiśni.

Oczywiście jak każdego roku do zamku przybędzie ponad 200 wystawców, a wraz z nimi wielu ogrodników, rękodzielników, jubilerów i gastronomów. Przed odwiedzającymi ukazany zostanie szeroki wybór roślin, cebulek kwiatowych, drzewek, ceramiki, produktów regionalnych i przedmiotów artystycznych: obrazów, biżuterii, dekoracji, minerałów.

XXVI Festiwal Kwiatów i Sztuki olśni nas kolorami, zachwyci pomysłowością i zainspiruje do upiększania własnej rzeczywistości. Pozwólcie by w tym roku urzekł Was „powiew orientu” i bawcie się z nami w majowy weekend.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (36)
Zobacz także