Mikołaj Rey: Wszystko, czego o mnie nie wiecie

Joanna Jałowiec / 08.02.2013
Eksmagazyn>
 AAA
Nie miałeś ochoty przez rok zaszyć się w domu?
„Lepiej zapalić świecę, niż przeklinać ciemność” - powiedziała matka Teresa z Kalkuty i ja też wolałem się z tego śmiać, niż przejmować w nieskończoność.
Na ile program MasterChef pokazał cię takiego, jakim jesteś?

Wydaje mi się, że byłem bardzo naturalny. W telewizji nie pokazywali najlepszych momentów, w których byłem właściwie aż ZA bardzo naturalny. Nieraz wpadałem w taki stan rozweselenia, że cała ekipa płakała ze śmiechu. Magdzie Gessler tusz ciekł po policzkach i była przymusowa przerwa na poprawę makijażu!

Ktoś mógłby się zdziwić: właściciel zamku, a sam gotuje? Nie mieliście służby?

Za czasów moich pradziadków i dziadków to jeszcze tak, natomiast ja się urodziłem w innej rzeczywistości. Montrésor jest obowiązkiem i dużym ciężarem finansowym do udźwignięcia. Wszystko robimy tam sami, wyremontowaliśmy część wnętrza i dachy, a potrzebny jest odrestaurowanie murów obronnych. Moim marzeniem jest stworzenie z Montrésoru najpiękniejszej ambasady Polski na świecie. To naprawdę wyjątkowe miejsce.

Co sprawiło, że byłeś w telewizji tak beztroski? Gdzie był stres, presja czasu i programu na żywo?

Byłem na luzie, dlatego, że trafiłem do programu nie ze swojej inicjatywy. Nie wiedziałem nawet, o co w nim chodzi! Wiedziałem, że nie mam potrzeby i nie widziałem sensu brania udziału w gastronomicznym Big Brotherze. Namówiła mnie żona. Nalegała i po pewnym czasie stwierdziłem, że może wyjdzie z tego coś pozytywnego, nawet jeśli ja mam tyle wątpliwości. Pojechałem na pierwszy casting, nie mając pojęcia o programie, wiedziałem, że trzeba coś ugotować. Pomyślałem, że wyjmę patelnię i coś zrobię. Zrobiłem i dostałem się do setki. Przed castingiem z jury cudem udało mi się zdobyć świeże małże. Gdybym przyszedł z mrożonymi, byłaby porażka (śmiech). Przyszedłem mało wyspany, bo do drugiej w nocy polowałem na składniki. Dostałem trzy razy „tak” i zaczęła się niesamowita przygoda! Uczestnictwo w MasterChef było niesamowite pod każdym względem, bardzo się zżyliśmy z całą 14-stką i serdecznie pozdrawiam wszystkich, a także jurorów i cała ekipę! I oczywiście fanów i fanki. Na moim koncie facebookowym Mikołaj Rey (osoba publiczna) znajdujecie codziennie aktualności, przepisy i chętnie z Wami rozmawiam!

Jakie zadanie w programie było najtrudniejsze?

Dla mnie, wszystkie te, związane ze spiżarnią. To było prawdziwe piekło dla kucharza! Mieliśmy 2,5 minuty na to, by zbudować sobie koncepcję i jednocześnie znaleźć składniki w naprawdę dużym pomieszczeniu, gdzie nic nigdy nie było w tym samym miejscu… i jeszcze drugim pokoju z narzędziami kuchennymi. Standardowo mieliśmy do dyspozycji deskę, komplet noży i tyle! Za każdym razem czegoś zapominałem.

Nie chciałeś wygrać?

Nie miałem ambicji, żeby wygrać program, ale wiedziałem, że mam pewne atuty. Wychowałem się we Francji, mekce gastronomicznej, więc miałem w zanadrzu kilka sprawdzonych sposobów. Nigdy nie uważałem, że jestem wyjątkowo dobrym kucharzem, wiem natomiast, że lubię gotować, a innym smakuje moje jedzenie. Wtedy pomyślałem, że znajdę się w programie, który ma ogromną popularność. Postanowiłem mówić o projekcie, który wpadł mi do głowy kilka miesięcy wcześniej. To projekt, który jest dla mnie szalenie ważny – Courage&Hope for Unity (www.courageandhope.org).

A skąd wziął się ten pomysł?

Wpadło mi to do głowy w bardzo ciężkim okresie mojego życia. Starałem się rozwiązać problemy w bardzo logiczny sposób, stosując myślenie typu „1+1=2”. Przez kilka miesięcy było bardzo źle. Narastała we mnie niechęć, ból, nie potrafiłem się cieszyć z życia. Im bardziej się starałem i myślałem racjonalnie, tym bardziej się pogrążałem. Wtedy po raz trzeci w moim życiu zacząłem się intensywnie modlić.

A poprzednie dwa razy?

Pierwszy raz modliłem się, kiedy mój przyjaciel z dzieciństwa, trzy tygodnie przed moim ślubem, strzelił sobie w głowę. Padłem na kolana, zacząłem płakać i sposobem bardzo instynktownym zacząłem się modlić, żeby coś mu przekazać, być z nim w kontakcie. Za drugim razem, kiedy urodził się mój syn.

Polub kobieta.wp.pl na Facebooku

1 2 3 4 z 4 następna
oceń
tak 1 100%
nie 0 0%

Galerie


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Twoja historia

opisz swoją historię
imieniny

Horoskop

wybierz znak zodiaku wybierz znak zodiaku
Ryby Wodnik Koziorożec Strzelec Skorpion Waga Panna Lew Rak Bliźnięta Byk Baran

\\ codzienny 28.01.2015

Ryby 20.02-20.03

Księżyc, który nadal ustawiony jest w sekstylu do Twojego znaku zapowiada udany dzień. Możesz bez obawy podejmować nawet najbardziej ryzykowne decyzje. W życiu zawodowym i prywatnym zostaną zrealizowane Twoje marzenia. Gwarantowana kariera i pomyślność w finansach. Nie osiadaj jednak na laurach, ale konsekwentnie realizuj swoje plany. Za sprawą miłości świat wyda Ci się piękniejszy. Sukcesy i powodzenie w każdym działaniu.


\\ codzienny 28.01.2015

Wodnik 21.01-19.02

Praca zawodowa jest teraz dla Ciebie zbyt wyczerpująca, to efekt Księżyca w kwadraturze Twojego znaku. Wygórowane ambicje i wymagania, jakie sobie stawiasz spowodują komplikacje i nieporozumienia z otoczeniem. Niektóre decyzje są trudne do zrealizowania. W życiu osobistym możliwe zawirowania. Pamiętaj, że na życie rodzinne ma wpływ sytuacja zawodowa. Ważne są nie tylko pieniądze, ale i satysfakcja.


\\ codzienny 28.01.2015

Koziorożec 22.12-20.01

Nie najlepsze samopoczucie pokrzyżuje Ci dziś wiele planów. Wydarzenia, które nastąpią, nie sprzyjają spokojnej dyskusji. Sprzeczka z partnerem popsuje błogi nastrój. Tylko spokój i rozważne postępowanie przywróci Wasze stosunki do normy. Twój związek wymaga większej otwartości. Nie szukaj sobie wrogów. Zniechęcenie weźmie górę nad witalnością.


\\ codzienny 28.01.2015

Strzelec 23.11-21.12

Dzisiaj możesz wiele zdziałać. Musisz się tylko sprężyć i dobrze rozłożyć swoje siły. Być może uda Ci się wywalczyć wyższe stanowisko lub zmienić pracę na lepiej płatną. Pamiętaj jednak, że nadmierna aktywność i zbyt szybkie reakcje zamiast pomagać mogą czasem szkodzić. Poprawa w relacjach międzyludzkich. Pluton w Twoim znaku prowokuje do zmian.


\\ codzienny 28.01.2015

Skorpion 24.10-22.11

Dzisiaj możesz być zbyt podatny na różne niezbyt korzystne wpływy. Skłonność do wywoływania konfliktów utrudniać jednak może kontakty z otoczeniem. W interesach nie łatwo będzie znaleźć wspólny język i potrzebnych sprzymierzeńców. Spójrz na niektóre sprawy z innej strony. Nie pozwól się lekceważyć. Pojawią się szanse na awans. Zdobądź się na więcej luzu.


\\ codzienny 28.01.2015

Waga 23.09-23.10

Dzień przyniesie szczęście w sprawach miłosnych i zawodowych. Zwracaj jednak dużą uwagę na słowa. Zwłaszcza te na piśmie. Staraj się, aby wszystkie były przemyślane i jasno sformułowane. Tylko wtedy unikniesz poważnych kłopotów. Przewodnikiem Twojego postępowania powinno być umiarkowanie. Relacje z partnerem nabiorą większego znaczenia. Ciekawy obrót przyjmą sprawy związane z zagranicą.


\\ codzienny 28.01.2015

Panna 24.08-22.09

Dzisiejszy trygon Księżyca do Twojego znaku korzystnie wpłynie na samopoczucie. Możesz więc pozwolić sobie na większy wysiłek fizyczny i umysłowy. Twoje propozycje zawodowe będą przyjęte bez zastrzeżeń. W razie potrzeby pomoc i wsparcie otrzymasz od współpracowników. Twoi rywale są teraz bezsilni. Zdobędziesz osobę, na której Ci zależy. Nie bój się ryzyka.


\\ codzienny 28.01.2015

Lew 23.07-23.08

Dzisiaj uda Ci się wyprowadzić na prostą kilka skomplikowanych spraw. Rozmowa z kimś ważnym podbuduje Cię i doprowadzi do skutecznego działania. Zbytnia nerwowość w pracy może jednak osłabić Twój system nerwowy. Najlepiej zregenerujesz go w czasie snu. Nie zarywaj więc nocy. Dobrze Ci zrobi krótka drzemka w ciągu dnia. Możesz teraz przebierać wśród adoratorów. Nie trwoń niepotrzebnie swojej energii.


\\ codzienny 28.01.2015

Rak 22.06-22.07

Dzisiaj jakikolwiek wysiłek fizyczny może Ci sprawić trudności. To znak, że jesteś przepracowany i z Twoim zdrowiem nie jest najlepiej. Jeśli jednak na wieczór planujesz jakąś imprezę lub wycieczkę, to nie zmieniaj planów. Kosmiczna aura wyjątkowo sprzyja takim działaniom. Skoncentruj się na sobie. W sprawach dotyczących wydatków zajmij odpowiednie stanowisko.


\\ codzienny 28.01.2015

Bliźnięta 21.05-21.06

Odpowiednia pora na intensywne działania zawodowe. Sprawy i plany związane z zagranicą zakończą się pomyślnie. Porozmawiaj z kolegami, którzy mogą Ci pomóc w tej kwestii. Ich wskazówki będą wyjątkowo trafne. Możliwa bardzo interesująca znajomość. Być może na dłuższy okres. Naucz się bronić własnego zdania. Nie bierz na swoje barki zbyt wielu trudnych spraw. Po pracy weź odprężającą kąpiel.


\\ codzienny 28.01.2015

Byk 21.04-20.05

Dzisiaj możesz liczyć na powodzenie i pomyślność w każdym działaniu. Musisz być jednak bardziej kreatywny i uparty w tym, co chcesz osiągnąć. W pracy wszystkie propozycje i oferty przestudiuj bardzo uważnie. Niektóre mogą zawierać kruczki i pułapki. Szukaj dobrych doradców. Bliscy mogą być pomocni. Moment sprzyja kontaktom z ważnymi osobami. Możliwe kłopoty ze snem.


\\ codzienny 28.01.2015

Baran 21.03-20.04

Dzień nerwowy i niespokojny. Trudno będzie o dobre porozumienie z rodziną. Wśród najbliższych poczujesz się niezrozumiany i obcy. Okaż im jednak więcej serca a wasze wzajemne relacje poprawią się. Odrodzone uczucia mają duże szanse na szczęśliwy finał. Nie stroń od ludzi. Na razie nie myśl o małżeństwie. W sferze zawodowej nie grozi Ci nic złego.
inne horoskopy tygodniowy miesięczny

Bądź z nami na bieżąco