Mazurki wielkanocne

wp.pl / 03.04.2006
 AAA
Mazurki wielkanocne
Mazurki wielkanocne nie mogą przypominać zwyczajnego ciasta. Muszą być płaskie, rozrzutnie słodkie i nadziane wszystkim, co się da. Aby tradycji stało się zadość, na wielkanocnym stole powinno być ich 12, a każdy o innym smaku.
Jak je piec bez stresu?
 • Odważaj składniki ciasta. Kruche spody mazurków to najtrudniejsza część zadania. Siekaj lub ucieraj widelcem mąkę z masłem (tylko lekko schłodzonym w lodówce), cukrem i żółtkami. Gdy zlepi się w małe grudki, dodaj pozostałe ingrediencje i bardzo, bardzo szybko zagnieć ciasto.
 • Zawsze włóż gotowe ciasto do lodówki, przynajmniej na pół godziny. Jest to czynność konieczna, choć ciągle - z punktu widzenia wiedzy gastronomicznej - tajemnicza. Ponoć chodzi o pewne właściwości mąki i zawartego w niej białka. Potem wyjmij, zaczekaj kwadrans (schłodzone kruszy się podczas wałkowania) i rozwałkuj na pergaminie. Razem z pergaminem przenieś na blachę.
 • Nie ryzykuj pieczenia spodów w zbyt wysokiej temperaturze, choć szybko upieczone ciasto jest na pewno bardziej kruche. Nagrzej wcześniej piekarnik do 180° i wstaw blachę z ciastem. Nigdy do ledwie ciepłego piekarnika - tłuszcz "rozpłynie się" i ciasto będzie twarde, zakalcowate.
 • Przygotowanie mas to już czysta przyjemność. Można je układać na podpieczonych spodach następnego dnia.
 • Polub kobieta.wp.pl na Facebooku

  1 2 3 4 5 z 5 następna
  oceń
  tak 1 100%
  nie 0 0%

  Galerie


  Opinie (3)

  Pozostało znaków: 4000

  REGULAMIN

  0
  0
  ~Kaśka 2010-03-28 (16:41) 4 lata 3 miesiące 29 dni 21 godzin i 39 minut temu

  mało precyzyjny przepis
  Czy w cieście ma być cukier zwykły oprócz cukru pudru?Patrząc na sposób wykonania mamy dodać "cukier i cukier puder"!A po co nakłuwać ciasto przed pieczeniem skoro przykrywamy je masą?No chyba,że mamy je piec bez masy....ale wydaje mi się,że razem...

  odpowiedz

  0
  0
  ~www 2008-03-22 (19:56) 6 lat 4 miesiące 5 dni 18 godzin i 24 minuty temu

  Orzechowy
  Dziś go upiekłam, smakuje pycha - nie mogłam doczekać do jutra ze spróbowaniem, polecam!!!

  odpowiedz

  0
  0
  ~polo 2008-03-19 (15:27) 6 lat 4 miesiące 8 dni 22 godziny i 53 minuty temu

  Mazurki wielkanocne - czekam na nie cały rok
  sa super

  odpowiedz

  Twoja historia

  opisz swoją historię
  imieniny

  Horoskop

  wybierz znak zodiaku wybierz znak zodiaku
  baran byk bliźnięta rak lew panna waga skorpion strzelec koziorożec wodnik ryby

  \\ codzienny 28.07.2014

  Baran 21.03-20.04

  Otwierać będą się szeroko przed Tobą drzwi do sukcesu i kariery. Twoje życie zawodowe nabierze tempa i pełne będzie ciekawych propozycji, nowych kontraktów, znajomości biznesowych i radości. Czekają na Ciebie awanse, podwyżki, wspaniałe, kształcące podróże, kursy lub szkolenia zagraniczne. Śmiało idź do przodu, z odwagą i ufnością zdobywaj świat, realizuj swoje cele i marzenia, gdyż teraz jest Twoja chwila sławy. Życie uczuciowe się ożywi, bo szykuje się płomienny i gorący romans, zaś sny mogą okazać się prorocze i bardzo szybko się urzeczywistnić.

  \\ codzienny 28.07.2014

  Byk 21.04-20.05

  Dziś czekać może na Ciebie ważna wiadomość, zaproszenie na jakąś uroczystość, z którego warto skorzystać lub miła niespodzianka od partnera. Ktoś może chcieć wyznać Ci miłość lub zaproponować małżeństwo. To doskonały czas na stworzenie związku i rozpoczęcie życia we dwoje. Nie bój się uczuć, tylko śmiało poddaj się miłości i zadbaj o swoją przyszłość. Szykować może się zmiana pracy, nowe zadania i obowiązki lub zawarcie ciekawej znajomości bądź przyjaźni.

  \\ codzienny 28.07.2014

  Bliźnięta 21.05-21.06

  Twoje ciało już czeka od dawna, abyś się o nie zatroszczył. Nie ignoruj jego potrzeb, bo brak jest do niego części zamiennych. Jeżeli chorujesz, to zwróć się do ukrytej w Twoim umyśle mocy uzdrawiania, zaś podejmując decyzje kieruj się intuicją, słuchając swego wewnętrznego głosu. Będziesz w stanie rozwiązać każdy problem, który to pojawi się na Twojej drodze, zmieniając sytuacje trudne na korzystne. Pamiętaj, abyś był miły, kochający, delikatny w stosunku do rodziny oraz znajomych, odnosił się do nich z szacunkiem i wszelkie sprawy załatwiał spokojnie, opanowanie, rozsądnie, bez agresji i złości.

  \\ codzienny 28.07.2014

  Rak 22.06-22.07

  W Twoim życiu może się pojawić pewna kobieta, pełna macierzyńskich uczuć, która to pomoże Ci w rozwiązaniu jakieś trudnej sprawy lub kłopotu. Mogą również bardzo silne instynkty macierzyńskie pojawić się u Ciebie, co sprawi, że Ty sam zaczniesz komuś matkować. Będziesz dzisiaj bardzo miły, życzliwy, wyrozumiały, empatyczny, odpowiedzialny, realnie patrzący na życie, obowiązkowy, wytrwały w dążeniu do celu, sumienny, pracowity, kreatywny, wspaniałomyślny w stosunku do otoczenia. Odczuwać dziś będziesz związek z bardzo silnie działającą energią duchową. Dzięki pozytywnemu nastawieniu do życia i bogatej osobowości uda Ci się zrealizować wszelkie zadania oraz cele, jakie sobie wyznaczyłeś.

  \\ codzienny 28.07.2014

  Lew 23.07-23.08

  Czekają na Ciebie gorące romanse, flirty oraz szansa na prawdziwą miłość i trwały związek. Spodziewać się możesz wyznania miłości od bliskiej sercu osoby, zaś osoby samotne mogą zacząć wypatrywać na horyzoncie nowego związku. Już pora, abyś zaczął kierować się sercem, a nie tylko rozumem i zwrócił dziś szczególną uwagę na osoby, które znajdują się w Twoim otoczeniu. Masz szanse na wielką miłość, tylko daj ponieść się uczuciom. Czekać mogą na Ciebie ciekawe propozycje pracy lub interesujące znajomości, więc śmiało realizuj wszelkie swoje pomysły.

  \\ codzienny 28.07.2014

  Panna 24.08-22.09

  Czeka Cię szczęśliwy, radosny okres, gdyż odniesiesz spory sukces zawodowy. Będziesz pracować z wieloma wspaniałymi, kreatywnymi osobami i poczujesz się częścią zespołu, dobrze zgranej grupy. Szykuje się cudowne przyjęcie, w którym to warto uczestniczyć. Będziesz miał sporo powodów do radości i świętowania. Spędzisz miłe chwile w gronie znajomych i rodziny, podczas wspólnego biesiadowania przy stole.

  \\ codzienny 28.07.2014

  Waga 23.09-23.10

  Masz dosyć wszystkich i wszystkiego. Chciałbyś tylko ciszy i spokoju. Pragniesz zamknąć oczy i zniknąć, odizolować się od świata. Ta blokada emocjonalna w niczym Ci nie pomoże, tylko zwiększy Twój ból i rozpacz. Jeżeli czujesz zbierający w sobie smutek, rozpacz i żal, zwyczajnie się wykrzycz, wypłacz, dając upust negatywnej sile i znów z optymizmem spójrz w przyszłość.

  \\ codzienny 28.07.2014

  Skorpion 24.10-22.11

  Dziś zachowaj szczególną ostrożność i nie łam prawa. Jeżeli jednak coś przeskrobiesz, to miej odwagę przyznać się do tego. Musisz nauczyć się brać odpowiedzialność za swoje czyny. To dobry moment, aby doprowadzić do końca pewne sprawy, które wciąż odkładałeś na potem, w przeciwnym razie możesz słono zapłacić za swój błąd. Licz się ze słowami i nie dawaj obietnic, którym nie jesteś w stanie sprostać.

  \\ codzienny 28.07.2014

  Strzelec 23.11-21.12

  Możesz zapragnąć wrócić do cudownych chwil z przeszłości, dlatego dzisiejszy dzień pełen będzie wspomnień i sentymentu. Przypominać będziesz sobie czas dzieciństwa, dawne miłości i przyjaźnie. Jeżeli skupisz się na tym, co w Twoim życiu było dobre, czyli na sukcesach, osiągnięciach, pozytywnych uczuciach i emocjach, których doświadczyłeś, wówczas poczujesz spełnienie, radość, satysfakcje z własnego życia, gdy zaś skupisz się na swoich niepowodzeniach i porażkach, odczujesz jedynie życiową klęskę, co wpłynie niekorzystnie na Twój nastrój. Przed Tobą zrobienie bilansu życia i tylko od Ciebie zależy jak on wypadnie. Bądź uważny i rozsądnie obchodź się z przeszłością.

  \\ codzienny 28.07.2014

  Koziorożec 22.12-20.01

  Jeżeli masz na dzisiaj zaplanowane spotkanie z kimś od kogo, może wiele zależeć to dobrze się przygotuj. Spotkasz się z człowiekiem mającym żelazne zasady, władczym, twardym, nieugiętym. Będzie miał on na Ciebie wpływ zawodowy i prywatny. Uważaj na swoje słowa, aby nie zostały źle zrozumiane. Swoje racje przedstawiaj jasno, bez lęku i wahania, gdyż musisz być przekonywujący, bo trafiłeś na silnego przeciwnika.

  \\ codzienny 28.07.2014

  Wodnik 21.01-19.02

  Dziś zachowaj ostrożność i nie prowokuj losu. Unikaj pesymizmu i czarnych myśli. Skoncentruj się na pracy, zamiast zaprzątać sobie głowę kłopotami i troskami. Postaraj się zachować spokój i opanowanie. Unikaj sytuacji konfliktowych, nie dopuszczaj do kłótni oraz awantur.

  \\ codzienny 28.07.2014

  Ryby 20.02-20.03

  Pora już zapomnieć o tym, co było i zacząć żyć od nowa, zamykając za sobą pewien rozdział życia. Należy zerwać z przeszłością i przygotować się na wszystko, co nowe i nieznane. Chociaż ten stan budzi w Tobie lęk, to pamiętaj o tym, że zmiany są potrzebne i często wychodzą nam na dobre, więc nie warto się martwić i bać na zapas, tylko pozwolić zadziałać przeznaczeniu. Nie kieruj się emocjami, tylko zdrowym rozsądkiem i optymistycznie zacznij patrzeć na życie. Pamiętaj, że czeka na Ciebie nowe jutro i lepsza przyszłość, ale musisz tylko w to uwierzyć.

  inne horoskopy tygodniowy miesięczny

  Bądź z nami na bieżąco