Mazurki wielkanocne

wp.pl / 03.04.2006
 AAA
Mazurki wielkanocne
Mazurki wielkanocne nie mogą przypominać zwyczajnego ciasta. Muszą być płaskie, rozrzutnie słodkie i nadziane wszystkim, co się da. Aby tradycji stało się zadość, na wielkanocnym stole powinno być ich 12, a każdy o innym smaku.
Jak je piec bez stresu?
 • Odważaj składniki ciasta. Kruche spody mazurków to najtrudniejsza część zadania. Siekaj lub ucieraj widelcem mąkę z masłem (tylko lekko schłodzonym w lodówce), cukrem i żółtkami. Gdy zlepi się w małe grudki, dodaj pozostałe ingrediencje i bardzo, bardzo szybko zagnieć ciasto.
 • Zawsze włóż gotowe ciasto do lodówki, przynajmniej na pół godziny. Jest to czynność konieczna, choć ciągle - z punktu widzenia wiedzy gastronomicznej - tajemnicza. Ponoć chodzi o pewne właściwości mąki i zawartego w niej białka. Potem wyjmij, zaczekaj kwadrans (schłodzone kruszy się podczas wałkowania) i rozwałkuj na pergaminie. Razem z pergaminem przenieś na blachę.
 • Nie ryzykuj pieczenia spodów w zbyt wysokiej temperaturze, choć szybko upieczone ciasto jest na pewno bardziej kruche. Nagrzej wcześniej piekarnik do 180° i wstaw blachę z ciastem. Nigdy do ledwie ciepłego piekarnika - tłuszcz "rozpłynie się" i ciasto będzie twarde, zakalcowate.
 • Przygotowanie mas to już czysta przyjemność. Można je układać na podpieczonych spodach następnego dnia.
 • Polub kobieta.wp.pl na Facebooku

  1 2 3 4 5 z 5 następna
  oceń
  tak 1 100%
  nie 0 0%

  Galerie


  Opinie (3)

  Pozostało znaków: 4000

  REGULAMIN

  0
  0
  ~Kaśka 2010-03-28 (16:41) 4 lata 4 miesiące 25 dni 16 godzin i 49 minut temu

  mało precyzyjny przepis
  Czy w cieście ma być cukier zwykły oprócz cukru pudru?Patrząc na sposób wykonania mamy dodać "cukier i cukier puder"!A po co nakłuwać ciasto przed pieczeniem skoro przykrywamy je masą?No chyba,że mamy je piec bez masy....ale wydaje mi się,że razem...

  odpowiedz

  0
  0
  ~www 2008-03-22 (19:56) 6 lat 5 miesięcy 13 godzin i 34 minuty temu

  Orzechowy
  Dziś go upiekłam, smakuje pycha - nie mogłam doczekać do jutra ze spróbowaniem, polecam!!!

  odpowiedz

  0
  0
  ~polo 2008-03-19 (15:27) 6 lat 5 miesięcy 3 dni 18 godzin i 3 minuty temu

  Mazurki wielkanocne - czekam na nie cały rok
  sa super

  odpowiedz

  Twoja historia

  opisz swoją historię
  imieniny

  Horoskop

  wybierz znak zodiaku wybierz znak zodiaku
  baran byk bliźnięta rak lew panna waga skorpion strzelec koziorożec wodnik ryby

  \\ codzienny 23.08.2014

  Baran 21.03-20.04

  Arcykapłanka. Dzisiejszy dzień może być pełen refleksji i zadumy. Zapragniesz lepiej poznać swoje wnętrze i pragnienia,potrzeby w nim drzemiące. Twoje życie stanie się spokojniejsze i pełne harmonii. Na nowo odzyskasz radość życia, wewnętrzny spokój i chęci do działania. Twoja intuicja - wewnętrzny głos pokaże Ci jak żyć i być naprawdę szczęśliwym.

  \\ codzienny 23.08.2014

  Byk 21.04-20.05

  Siódemka Mieczy. Dzisiaj możesz się przekonać, że ktoś, kogo uważasz za przyjaciela jest fałszywy i ma nieczyste zamiary. Nie daj się zwieść pozorom i nie słuchaj jego pełnych kłamstw tłumaczeń. Staraj się rozważnie i mądrze dobierać sobie przyjaciół. Zanim komuś zaufasz to dobrze się zastanów. Nie jest to dobry dzień na rozpoczynanie nowych działań, dlatego lepiej spędź ten dzień bardzo spokojnie, regenerując siły.

  \\ codzienny 23.08.2014

  Bliźnięta 21.05-21.06

  Dwójka Mieczy. Dzisiejszy dzień nie będzie dla Ciebie łatwy i miły jeżeli nie zapanujesz nad swoimi emocjami. Nie obrażaj się na wszystkich i o wszystko. Nie szukaj dziury w całym i nie odgrywaj roli ofiary. Postaraj się spokojnie powiedzieć o swoich uczuciach, potrzebach i pragnieniach. Nie zamykaj się w sobie, nie izoluj od najbliższych osób, które Cię kochają i chcą Ci pomóc.

  \\ codzienny 23.08.2014

  Rak 22.06-22.07

  Świat. Dziś zapragniesz poznać samego siebie. Spróbujesz zrozumieć własne potrzeby i pragnienia. Odnajdziesz swoją przystań, miejsce, które będzie bliskie Twojemu sercu. Poczujesz się szczęśliwy i spełniony. Zobaczysz świat w prawdziwym świetle, bez kłamstwa i iluzji.

  \\ codzienny 23.08.2014

  Lew 23.07-23.08

  Królowa Denarów. W Twoim życiu może się pojawić pewna kobieta, pełna macierzyńskich uczuć, która to pomoże Ci w rozwiązaniu jakieś trudnej sprawy lub kłopotu. Może być to matka, babcia, ciotka. Pod jej wpływem Ty sam możesz stać się bardziej wrażliwy, uczuciowy, chętny, by "komuś matkować". Odczuwać dziś będziesz związek z bardzo silnie działającą energią duchową. Dzięki pozytywnemu nastawieniu do życia i bogatej osobowości uda Ci się zrealizować wszelkie zadania oraz cele, jakie sobie wyznaczyłeś.

  \\ codzienny 23.08.2014

  Panna 24.08-22.09

  Koło Fortuny. Los ześle Ci nieoczekiwaną szansę na poprawę sytuacji finansowej. Czeka na Ciebie propozycja pracy lub wygrana w konkursie. Bądź jednak ostrożny i nie daj się oszukać. Nie ufaj ludziom, których dopiero poznałeś. Otaczaj się tylko sprawdzonymi, zaufanymi przyjaciółmi, ludźmi, którym ufasz, wówczas poczujesz się kochany i bezpieczny.

  \\ codzienny 23.08.2014

  Waga 23.09-23.10

  Cesarzowa. Poświęć ten dzień dla siebie. Wybierz się na spacer, basen, siłownie. Nie myśl o pracy i problemach dnia codziennego. Na wszystko przyjdzie czas i odpowiednia pora. Staraj się w pełni zrelaksować i aktywnie wypocząć.

  \\ codzienny 23.08.2014

  Skorpion 24.10-22.11

  AS Mieczy. Twoje życie zmierza w nowym i lepszym kierunku, który to pozwoli Ci pokonać wszelkie trudności i kłopoty pojawiające się na Twej drodze do szczęścia. Zaznasz spokoju wewnętrznego oraz harmonii ducha i ciała. Odniesiesz zwycięstwo nad wszelkimi trudnościami. Już dziś otworzy się przed Tobą nowa, wspaniała i pełna sukcesów droga życia. Podejmiesz mądre decyzje i dokonasz właściwych wyborów.

  \\ codzienny 23.08.2014

  Strzelec 23.11-21.12

  Król Pucharów. Pora już zakończyć relację, która to jest tylko chwilowym romansem i otworzyć się na prawdziwą miłość. Masz szanse zbudować nowy, trwały, inspirujący i atrakcyjny związek, dlatego już teraz w spokoju zakończ daną znajomość. Wybierając partnera, kieruj się sercem i intuicją. Osoba, która stworzy z Tobą związek, będzie szczera, romantyczna, mądra i kochająca. Dzięki tej relacji nauczysz się wiele o życiu i samym sobie.

  \\ codzienny 23.08.2014

  Koziorożec 22.12-20.01

  Księżyc. Nadchodzi dla Ciebie trudny moment zarówno w sferze uczuciowej jak i finansowej. Czekać może na Ciebie chwilowa separacja lub rozpad związku. Z rozwagą wydawaj pieniądze, gdyż Twój budżet jest teraz ograniczony. Unikaj wszelkich konfliktów i kłótni. Twoja samoocena jak i sposób postrzegania świata malować się dziś będą w krzywym zwierciadle.

  \\ codzienny 23.08.2014

  Wodnik 21.01-19.02

  Głupiec. W Twoim życiu pojawić się mogą nieprzychylne okoliczności i sytuacje trudne do zaakceptowania. Postaraj się spojrzeć na wszystko z większym dystansem i cierpliwością. Poszukaj w całym zajściu dobrych stron. Zacznij myśleć pozytywnie, a może się okazać, że te negatywne zdarzenia wyjdą Ci na dobre i dadzą wiele korzyści. Postępuj zgodnie z własnym sumieniem.

  \\ codzienny 23.08.2014

  Ryby 20.02-20.03

  Trójka Denarów. Staniesz się bardzo twórczy, kreatywny i pełen pomysłów. To dobry moment, abyś wykorzystał swoje umiejętności i zdolności w celach zarobkowych i odniósł sukces. Twoja ciężka praca i trud włożone w realizacje celów zostaną wkrótce zauważone i docenione. Czeka Cię spory przypływ gotówki i bezpieczeństwo finansowe. Otrzymać możesz pochwałę lub nagrodę za dobrze wykonaną pracę.
  inne horoskopy tygodniowy miesięczny

  Bądź z nami na bieżąco