Niskokaloryczne drinki

Maria Jagiełło / 05.03.2013
onaonaona.com>
 AAA
Niskokaloryczne drinki
Już wkrótce wiosna i początek sezonu ogrodowych party. Nawet jeśli nie zamierzasz wyprawiać koktajlu na tarasie, zawsze możesz uprzyjemnić sobie wolny czas pysznym drinkiem. U nas – wersja specjalna. Drinki przyrządza dietetyk.
Napoje mieszane – drinki, na całym świecie nazywane są AMERICAN DRINKS, a nazwa ta obejmuje wszystkie kategorie, grupy, typy napojów mieszanych. Drinki mają całą rzeszę wielbicieli, przyciągając ich swoim wyglądem, smakiem i aromatem. Oddziałują na nas nie tylko walorami organoleptycznymi, ale również estetycznymi.
Przyrządza się je z mieszaniny win, wódek, soków owocowych, syropów, wody mineralnej, napojów gazowanych, lodu konsumpcyjnego oraz innych dodatków mających wpływ na smak i aromat. Dodatkami mogą być świeże owoce, jaja, białko jaj, żółtko, śmietanka, mleko, różne przyprawy i napary, a także woda i cukier. Są też specjalnie produkowane dodatki, jak: angostura – ekstrakt ziołowo-korzenny o gorzkim smaku i silnym aromacie, grenadina – czerwony, sztucznie aromatyzowany syrop z owoców granatu, orange bitter – gorzko-słodkawa przyprawa smakowa z pomarańczy.

Wśród składników drinków są takie, które znacząco podnoszą ich wartość energetyczną. Należą do nich: syropy, jaja, żółtka, śmietanka i cukier. Należy pamiętać, że kaloryczny jest również sam alkohol w drinku; 1 gram czystego alkoholu dostarcza 7 kcal energii. Dla porównania podam, że 1 gram cukru to 4 kcal, a 1 gram tłuszczu to 9 kcal energii.

Long czy short?

Idealny drink alkoholowy niskokaloryczny to taki, który zawiera mało alkoholu i jest wytrawny lub mało słodki. Takie właśnie napoje można znaleźć wśród long drinków. Short, drinków ze względu na ich wysoką zawartość alkoholu, nie można zakwalifikować do grupy niskoenergetycznych.  

Short drinki – napoje mieszane, których pojemność nie przekracza 100 ml. Nie są rozcieńczane miksami (napoje i wody gazowane, soki), w związku z tym ich moc waha się na ogół w granicach 30-40 %. Najczęściej podawane są w niskich i szerokich szklanicach zwanych old fashioned.Long drinki – to kategoria łagodnych napojów mieszanych. Serwuje się je w dużych kielichach lub szklanicach, często z dużą ilością lodu o różnej granulacji, szprycuje wodami musującymi i garniruje różnorodnymi owocami lub – w przypadku wytrawnych – warzywami. Objętość porcji long drinka wynosi 100-300 ml i więcej. Zawartość alkoholu w tych napojach, z powodu rozcieńczenia różnymi miksami, jest 2-, 3-krotnie mniejsza niż w short drinkach i waha się najczęściej w granicach 9-15 %.

Polub kobieta.wp.pl na Facebooku

1 2 3 z 3 następna
oceń
tak 0 0%
nie 1 100%

Galerie


Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
0
~Uśmiechnięta 2013-03-06 (21:58) 2 lata 1 miesiąc 11 dni 20 godzin i 40 minut temu

Dobry Boże...Od ćwiartki wódki pitej z niskokaloryczną colą raz, czy dwa razy w tygodniu jeszcze nikt nie przytył! Owszem, jak się rąbie codziennie kilo ociekających tłuszczem frytek z majonezem, na deser wcina dwie tabliczki czekolady, a ów drinka zagryza się mega paką chipsów to ja osobiście się nie dziwię, że potem trzeba wymyślać jakieś specjalistyczne, dietetyczne drinki. Mniej żreć ludzie, a żaden nawet najbardziej kaloryczny napitek Wam nie zaszkodzi!

odpowiedz

0
2
~Ada 2013-03-06 (14:43) 2 lata 1 miesiąc 12 dni 3 godziny i 55 minut temu

MASZ FIGURĘ TYPU GRUSZKA CZY JABŁKO NA TEJ DIECIE TO BEZ ZNACZENIA-Sprawdź dlaczego program którego używałam skutecznie pozwolił mi się pozbyć nadwagi i nie pozwolił przytyć ponownie Poznaj moc która drzemie w twoim organizmie. Jedz ulubione dania i chudnij. Czytaj na nadmiar-tkanki.pl sprawdzony i skuteczny w przypadku kobiet po porodzie. Znakomicie regeneruje organizm i kształtuje sylwetkę Zapraszam do odwiedzenia w słusznej sprawie to nie spam. To możliwość pomocy.

odpowiedz

Twoja historia

opisz swoją historię
imieniny

Horoskop

wybierz znak zodiaku wybierz znak zodiaku
Ryby Wodnik Koziorożec Strzelec Skorpion Waga Panna Lew Rak Bliźnięta Byk Baran

\\ codzienny 18.04.2015

Ryby 20.02-20.03

Dzisiaj zrób wszystko, aby zażegnać konflikty z rodziną. Nawiąż spokojny dialog i wyjaśnij wszystkie wątpliwości. Przestań też podejrzewać partnera o zdradę. Możesz usłyszeć, że każdy sądzi według siebie. Lepiej więc będzie nie ruszać tego drażliwego tematu. Nie prowokuj awantury. Spokojna rozmowa może okazać się pomocna.

\\ codzienny 18.04.2015

Wodnik 21.01-19.02

Dzisiaj znaczący wpływ na Twoje postępowanie ma nów Księżyca w sekstylu do Twojego znaku. Duże i hałaśliwe towarzystwo nie sprawi Ci przyjemności. Będziesz raczej skłonny do izolowania się od ludzi niż do przebywania wśród nich. Najlepiej będzie, jeśli spędzisz ten dzień na samotnej wycieczce. Możesz źle znosić towarzystwo innych.

\\ codzienny 18.04.2015

Koziorożec 22.12-20.01

W dalszym ciągu trzymaj swoje nerwy na wodzy. Zamiast dyskusji na niebezpieczne tematy zajmij się raczej swoją kondycją fizyczną. Zadbaj o siebie i swoje nadwyrężone zdrowie. Każdą wolną chwilę spędzaj na świeżym powietrzu. Rozwaga w postępowaniu szybko przywróci stosunki do normy. Pracuj nad sobą. Słuchaj dobrych rad, nie zawsze tylko Ty masz rację.

\\ codzienny 18.04.2015

Strzelec 23.11-21.12

Za sprawą nowiu Księżyca w trygonie do Twojego znaku, to będzie dobry i aktywny dzień. Czas wyjątkowo sprzyja zajęciom twórczym i intelektualnym. Pod jego wpływem wzrośnie Twoja siła duchowa i wytrwałość. W pracy możesz oczekiwać pozytywnych wyników. Poradzisz sobie z każdym problemem. Relacje międzyludzkie ulegną poprawie. W miłości miłe chwile.

\\ codzienny 18.04.2015

Skorpion 24.10-22.11

Dzisiaj będziesz wyjątkowo aktywny. Zwłaszcza towarzysko. Nerwy i brak opanowania towarzyszyć Ci będą na każdym kroku. Uważaj więc, aby nieprzemyślanym zachowaniem nie popełnić życiowej pomyłki. Sytuacja jest dość ryzykowna. W swoich działaniach musisz się wykazać dużą ostrożnością. Stałym związkom przyda się więcej fantazji. Rozładuj energię w zajęciach domowych.

\\ codzienny 18.04.2015

Waga 23.09-23.10

Napadowe zmiany nastrojów mogą Ci dzisiaj utrudniać kontakty z otoczeniem, a wszystkiemu jest winien nów Księżyca w opozycyjnym znaku Barana. Także praca nie da takich wyników, jakich byś sobie życzył. Jeden nieprzemyślany krok lub słowo wywoła lawinę nieporozumień i kłopotów. Staraj się zachować spokój. W każdej sytuacji postępuj ostrożnie. Nie zmieniaj niczego w ostatniej chwili.

\\ codzienny 18.04.2015

Panna 24.08-22.09

Dzisiejsze aspekty nie są dla Ciebie korzystne. Powinieneś więc bardziej uważać na wszystko, co robisz. Twoje stosunki z otoczeniem trochę się skomplikują. Powodem może być nadmiar spraw i zawodowych obowiązków oraz kwinkunks Księżyce w nowiu do Twojego znaku. W każdym swoim działaniu koniecznie musisz zachować czujność i rozwagę. W miłości znajdziesz ukojenie.

\\ codzienny 18.04.2015

Lew 23.07-23.08

Dzisiaj nie będziesz się nudzić. Twoja pracowitość i odpowiedzialność zadziwią zwierzchników, tak podziała na Ciebie nów Księżyca w Trygonie do Twojego znaku. Nie bierz jednak na siebie zbyt wielu zadań. Ci, którzy Cię podziwiają, nie robią tego bezinteresownie. Ani się nie oglądniesz, jak dołożą Ci obowiązków. Bądź czujny i nie daj się wykorzystać. Zadbaj o lepszy kontakt z bliskimi.

\\ codzienny 18.04.2015

Rak 22.06-22.07

Ryzykowne przedsięwzięcia i spekulacje nie są dzisiaj wskazane. Szanse powodzenia w tej dziedzinie nie są duże, to efekt dzisiejszego nowiu Księżyca w kwadraturze do Twojego znaku. Twoje działania nie powinny przekraczać granic zdrowego rozsądku. We wszystkim, co robisz potrzeba dużo umiaru. Jego brak może stać się przyczyną Twoich niepowodzeń.

\\ codzienny 18.04.2015

Bliźnięta 21.05-21.06

Mars i Merkury w Twoim znaku mają teraz korzystny wpływ na Twoje samopoczucie. Wspomagają też Twoje wysiłki dobrą energią i chęcią do działania. Samotne Bliźnięta w tym czasie powinny być bardzo uważne. Niewykluczone, że w ich najbliższym otoczeniu pojawi się osoba godna zainteresowania. Pokaż się od najlepszej strony.

\\ codzienny 18.04.2015

Byk 21.04-20.05

Sprawy uczuciowe i rodzinne wysuną się dzisiaj na pierwszy plan. Nimi więc zajmij się przede wszystkim. Samotnym Bykom los szykuje wiele życiowych niespodzianek. Niewykluczone, że swoją wielką miłość spotkasz w podróży. Otrzymana wiadomość pomoże Ci w podjęciu właściwych decyzji. Jest szansa na porozumienie z bliską osobą. Finanse trzymaj pod kontrolą.

\\ codzienny 18.04.2015

Baran 21.03-20.04

To może być całkiem miły dzień. Wykorzystaj dzisiejszy nów Księżyca w Twoim znaku i tak pokieruj swoimi działaniami, żeby przyniosły Ci konkretne korzyści. Nie planuj jednak więcej obowiązków niż jesteś w stanie wykonać. Brak kontroli nad swoim postępowaniem doprowadzi do poważnych konfliktów z otoczeniem. Z rozmowy z partnerem wyciągnij odpowiednie wnioski.

inne horoskopy tygodniowy miesięczny

Bądź z nami na bieżąco