Moda dla szczupłych i wysokich

Justyna Jazgarska - wizażystka i stylistka / 21.02.2011
wp.pl>
 AAA
Moda dla szczupłych i wysokich
Wysoka i szczupła sylwetka jest bardzo cennym atutem. Jeśli jednak uważasz swój wysoki wzrost i drobną jednocześnie budowę za wadę i koniecznie chcesz wyglądać na osobę niższą i bardziej krągłą, oczywiście możesz to po części osiągnąć, stosując się do jasnych wytycznych z zakresu stylizacji sylwetki. Jakie fasony, wzory, materiały, fryzury? Co nosić, a czego unikać będąc wysoką i szczupłą kobietą?
Wybieraj poprzeczne podziały, ubieraj się warstwowo
Osobom wysokim służą wszelkie poprzeczne podziały, ponieważ dzieląc sylwetkę na mniejsze fragmenty, stwarzają wrażenie, że jest ona niższa niż w rzeczywistości. Dlatego też korzystne są ubrania na cebulkę, przy czym poszczególne warstwy ubrania powinny być widoczne i nieco różnić się kolorem lub fakturą. Wskazane są też kolorystyczne kontrasty górnej i dolnej części garderoby, dzielące sylwetkę na pół lub więcej części. Kolor rajstop powinien różnic się od koloru spódnicy. Spódnice nie powinny sięgać kostek - lepsze będą krótsze. Wskazane są wszelkie poziome wzory i desenie. Oprócz tego, że skrócą sylwetkę, to przy okazji ją również poszerzą.
Swetry i kurtki zbluzowane na ściągaczach na biodrach, tuniki z tunelem na biodrach czy bluzki z paskiem na biodrach także wprowadzą korzystny dla figury poprzeczny podział. Z kolei płasko wiszące ubrania wydłużą sylwetkę. Unikaj wydłużających elementów pionowych - długich, wąskich fasonów ubrań, długich szali, korali, wzorów w pionowe lub ukośne pasy, lamówek, itd.

Akcentuj dolną część sylwetki
Eksponowanie dolnej części sylwetki skupia na niej uwagę, przez co postać nie wydaje się tak dominująca. Korzystnie jest zatem zadbać o to, by kolory jaśniejsze i bardziej wyraziste, a także materiały wzorzyste znajdowały się na dolnej części ubrania. Biżuteria powinna zdobić głównie dłonie i biodra. Nie do przecenienia są ciekawe buty.

Z kolei górna część sylwetki powinna być skromniejsza: można nosić kolczyki, ale zamiast dużych i wiszących wybrać raczej niewielkie. W celu skrócenia zbyt długiej szyi można też założyć apaszkę, ale powinna być ona w łagodnych odcieniach. Wybierz dyskretne oprawki okularów. Fryzura powinna być proporcjonalna do sylwetki.

Pamiętaj jednak, że akcentowanie dolnej części figury powiększa tę część, więc jeśli twoja sylwetka, oprócz tego, że wysoka i szczupła, jest jeszcze dodatkowo bardziej rozbudowana od pasa w dół (szersze biodra niż ramiona), to ostrożnie operuj zasadami z tego punktu. Możesz nieświadomie podkreślić dysproporcje sylwetki.

POLECAMY: WIOSNĄ LICZY SIĘ KOLOR!

Polub kobieta.wp.pl na Facebooku

1 2 3 z 3 następna
oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Galerie


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Bądź z nami na bieżąco