Moda dla szczupłych i wysokich

Justyna Jazgarska - wizażystka i stylistka / 21.02.2011
wp.pl
 AAA
Moda dla szczupłych i wysokich
Wysoka i szczupła sylwetka jest bardzo cennym atutem. Jeśli jednak uważasz swój wysoki wzrost i drobną jednocześnie budowę za wadę i koniecznie chcesz wyglądać na osobę niższą i bardziej krągłą, oczywiście możesz to po części osiągnąć, stosując się do jasnych wytycznych z zakresu stylizacji sylwetki. Jakie fasony, wzory, materiały, fryzury? Co nosić, a czego unikać będąc wysoką i szczupłą kobietą?
Wybieraj poprzeczne podziały, ubieraj się warstwowo
Osobom wysokim służą wszelkie poprzeczne podziały, ponieważ dzieląc sylwetkę na mniejsze fragmenty, stwarzają wrażenie, że jest ona niższa niż w rzeczywistości. Dlatego też korzystne są ubrania na cebulkę, przy czym poszczególne warstwy ubrania powinny być widoczne i nieco różnić się kolorem lub fakturą. Wskazane są też kolorystyczne kontrasty górnej i dolnej części garderoby, dzielące sylwetkę na pół lub więcej części. Kolor rajstop powinien różnic się od koloru spódnicy. Spódnice nie powinny sięgać kostek - lepsze będą krótsze. Wskazane są wszelkie poziome wzory i desenie. Oprócz tego, że skrócą sylwetkę, to przy okazji ją również poszerzą.
Swetry i kurtki zbluzowane na ściągaczach na biodrach, tuniki z tunelem na biodrach czy bluzki z paskiem na biodrach także wprowadzą korzystny dla figury poprzeczny podział. Z kolei płasko wiszące ubrania wydłużą sylwetkę. Unikaj wydłużających elementów pionowych - długich, wąskich fasonów ubrań, długich szali, korali, wzorów w pionowe lub ukośne pasy, lamówek, itd.

Akcentuj dolną część sylwetki
Eksponowanie dolnej części sylwetki skupia na niej uwagę, przez co postać nie wydaje się tak dominująca. Korzystnie jest zatem zadbać o to, by kolory jaśniejsze i bardziej wyraziste, a także materiały wzorzyste znajdowały się na dolnej części ubrania. Biżuteria powinna zdobić głównie dłonie i biodra. Nie do przecenienia są ciekawe buty.

Z kolei górna część sylwetki powinna być skromniejsza: można nosić kolczyki, ale zamiast dużych i wiszących wybrać raczej niewielkie. W celu skrócenia zbyt długiej szyi można też założyć apaszkę, ale powinna być ona w łagodnych odcieniach. Wybierz dyskretne oprawki okularów. Fryzura powinna być proporcjonalna do sylwetki.

Pamiętaj jednak, że akcentowanie dolnej części figury powiększa tę część, więc jeśli twoja sylwetka, oprócz tego, że wysoka i szczupła, jest jeszcze dodatkowo bardziej rozbudowana od pasa w dół (szersze biodra niż ramiona), to ostrożnie operuj zasadami z tego punktu. Możesz nieświadomie podkreślić dysproporcje sylwetki.

POLECAMY: WIOSNĄ LICZY SIĘ KOLOR!

Polub WP Kobieta na Facebooku

1 2 3 z 3 następna
oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Galerie


Opinie (6)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

5
0
~szczupła 2012-12-18 (12:12) 3 lata 1 miesiąc 19 dni 7 godzin i 14 minut temu

Wysoka i szczupła to nie koniecznie to samo co pozbawiona kobiecych atrybutów. Ja jestem dość wysoka (180cm), ważę przy tym ok 64 kg i uwielbiam wysokie obcasy. Ale to że jestem szczupła to nie znaczy że jestem deską, mam figurę klepsydry, dość duży biust i długie nogi, ja z kolei mam problem z kupnem spodni. Często jeśli są dobre w pasie to są za krótkie. A więc te porady nijak mają się do mojego typu sylwetki.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
~nina 2014-05-16 (14:42) 1 rok 8 miesięcy 21 dni 4 godziny i 44 minuty temu

Dlaczego niby wysokie kobiety maja sie skracac ubiorem?Wzrost,to zaleta,nie wada.Sama naleze do wysojkich(183)i nie ubieram sie na zadna cebule,ubieram obcasy,prostuje sylwetke i naprzod.We wszystkim nam dobrze,bo zawsze wysoka osoba prezentuje sie dobrze,pod warunkiem,ze ma wyczucie i odrobine gustu i nie slucha tych niektorych stylistow:DPozdr wysokie:)

odpowiedz

7
0
~kk 2012-10-23 (22:21) 3 lata 3 miesiące 13 dni 21 godzin i 5 minut temu

koszmar mam 182 i jestem rowniez szczupla, nie cierpie tych wszystkich porad dla osob wysokich i szczuplych

odpowiedz

5
1
~Klaudia 2011-03-14 (23:53) 4 lata 10 miesięcy 22 dni 19 godzin i 33 minuty temu

Moda
To prawda, że większość kolekcji przewidziana jest dla osób szczupłych i wysokich, ja niestety do takiej grupy nie należę. Mimo to w moim ulubionym sklepie jakim jest s.Oliver zawsze znajdę coś dla siebie. Jedynie muszę skracać spodnie, ale to normalne przy moim wzroście i jestem już do tego przyzwyczajona.

odpowiedz