Jak być bogatym?

Monika Doroszkiewicz / 17.02.2010
wp.pl
 AAA
W zdobywaniu pieniędzy i dostatnim życiu bardzo ważne jest nastawienie psychiczne. Mówi się, że zamieniając osobę bogatą z żebrakiem, po kilku latach żebrak znowu stanie się żebrakiem, a bogacz bogaczem. Dlaczego tak jest? Bo bogacz ma mentalność, która pozwala pokonywać trudności i odnieść sukces.
Ludzie, którzy wiele osiągnęli, nie skupiają się w swoim życiu na porażkach. Oni wiedzą, co lubią robić i inwestują w swój rozwój. Bardzo duże znaczenie ma mentalność - to jak widzimy siebie i swoje możliwości. Bogaci ludzie dostrzegają okazje, biedni widzą głównie przeciwności; bogaci potencjalny rozwój, biedni potencjalną stratę.
Bogaci są skupieni na zarobku, biedni bezustannie analizują ryzyko. Nawet jeśli tych kilka rad nie doprowadzi od razu do wielkiej fortuny, to z pewnością spowoduje, że bardziej polubisz swoją pracę, a może nabierzesz odwagi do wprowadzania istotnych zmian w swoim życiu.

Pokochaj pracę. Badania pokazują, że tylko około 10 proc. ludzi zarabia pieniądze robiąc to, co lubi. Reszta myśli tylko o tym, aby jak najszybciej wyjść z firmy i na koniec miesiąca odebrać pensję. Jeśli należysz do tych 90 procent, to zastanów się, dlaczego robisz coś, co zabiera Ci większą część dnia, ale nie daje żadnej przyjemności. Wypisz sobie, co lubisz w swojej pracy, a czego najchętniej byś uniknęła.

Czasami nie trzeba od razu zmieniać zawodu, wystarczy przeorganizować pracę, by niosła większą satysfakcję. Jeśli jesteś sprzedawcą na stoisku mięsnym, ale interesujesz się modą, to poszukaj zatrudnienia w sklepie odzieżowym. A może otworzysz własny butik? Jest wiele możliwości pozyskania środków na założenie firmy. Trudno osiągnąć sukces w zawodzie, którego się nie lubi.

Polub WP Kobieta na Facebooku

1 2 z 2 następna
tagi: praca, zarobki
oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Galerie


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Twoja historia

opisz swoją historię