Czy związek z młodszym mężczyzną ma sens

05.01.2009
wp.pl
 AAA
Czy związek starszej kobiety z młodszym mężczyzną ma szansę trwać? Gdyby sugerować się fabułą Absolwenta, trzeba by odpowiedzieć, że nie. Jednak życie podsuwa nam historie diametralnie różne od tej, z Dustinem Hoffmanem i Anne Bancroft w rolach głównych.
Różnica wieku między Demi Moore, a jej mężem Ashtonem Kutcherem wynosi 15 lat. Susan Sarandon jest o 12 lat starsza od swego męża Tima Robinsona. Courtney Cox i Dawid Arquette – 7 lat różnicy. Rekordzistką w tym gronie jest chyba Joan Collins, która nad swoim mężem Percym Gibbonem ma 32 lata przewagi. Okazuje się, że 34% kobiet po czterdzieste umawia się z młodszymi facetami, i że tyle samo wolałoby iść na randkę z młodszym, mając w alternatywie starszego mężczyznę. To niestety wyniki amerykańskich, nie polskich badań. U nas wciąż uważa się, że kobieta w pewnym wieku nie powinna już zajmować się „tymi sprawami”, a jeśli któraś złamie to społeczne tabu, staje się obiektem kpin.
Na szczęście to podejście do randkujących kobiet w średnim wieku zmienia się. Bardzo powoli, ale systematycznie ludzie zaczynają akceptować, że czterdziestoletnie i starsze panie, szukają męskiego towarzystwa. Nawet fakt, że umawiają się z młodszymi, nie gorszy już tak jak kiedyś, chociaż i tu sprawa jest względna. Jeśli różnica wieku jest duża, powiedzmy 20-letnia, wówczas padają zdania typu: „Przecież on mógłby być jej synem” i wtedy sprawa jest niemal beznadziejna. Nie ma co liczyć na przychylność ze strony rodziny i przyjaciół. A szkoda – bo bez ich akceptacji trudno normalnie funkcjonować. Człowiek to przecież zwierzę społeczne.

Dlaczego kobiety decydują się na związek z młodszym mężczyzną? Bo zwyczajnie mają na to ochotę, bo facet im się podoba, bo go lubią. Wszystko za sprawą diametralnej na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zmiany dotyczącej kobiet i pieniędzy. Zarabiamy dobrze, stałyśmy się samowystarczalne i szukając partnera nie musimy się już sugerować kryterium ekonomicznym. Możemy brać pod uwagę inne czynniki.

CZY KAŻDY MOŻE ODNIEŚĆ SUKCES ZAWODOWY?

JAK WYBRAĆ OBUWIE DO ĆWICZEŃ?

MODA NA NORDIC WALKING

Polub WP Kobieta na Facebooku

1 2 z 2 następna
oceń
tak 20 100%
nie 0 0%

Galerie


Opinie (218)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

13
0
~kks 2012-06-04 (08:31) 3 lata 8 miesięcy 2 dni 17 godzin i 41 minut temu

nie zwracajcie uwagi na ludzi żyjcie tak żebyście byli szczęśliwi i chodźcie z podniesioną głową a nasze społeczeństwo to są fanatycy ze średniowiecza nimi nie warto się przejmować bo nikt nie ma prawa nam wmawiać że białe to czarne a czarne to białe i jeżeli ludzie są pełnoletni to nie wiem w czym problem

odpowiedz

10
2
matylda-k7 2010-07-18 (09:11) 5 lat 6 miesięcy 19 dni 17 godzin i 1 minutę temu

Czuję, że nie przypadkiem spotkalam taką miłość!
Witajcie! Zdarzyło mi się coś niesamowitego.Nigdy nie sądziłam, że pokocham mężczyznę młodszego od mojego syna. Do tego go nie szukałam, to on znalazł mnie. Jako kolega mojego syna pragnął być ze mną od wielu lat. Nie chce go skrzywdzić ale oboje mamy ogromne poczucie szczęścia. Wiem ,że on ma życie przed sobą ,ja kiedyś odejdę...Wszyscy nas będą oceniać jako parę skazaną na pogardę, mieszkam w małej miejscowości i wielu ludzi będzie chciało nas rozdzielić. Moje życiowe doświadczenia z mężczyznami są przerażające i kiedy już nauczyłam się być sama, przyszła ta miłość, zwyczajnie zapukała do moich drzwi.Nie jestem ani bogata ani nie mam super pozycji społecznej zawodowej. Buduję siebie od nowa od 3 lat po dramacie trwającym tak długo jak jego życie.Wierzę w Boga i wiem co znaczy miłość bezwzględna. Co robić?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

19
0
~kava 2010-12-12 (16:51) 5 lat 1 miesiąc 25 dni 9 godzin i 21 minut temu

Czy związek z młodszym mężczyzną ma sens
Witaj! Jakiś stereotyp panuje w społeczeństwie. Starszy mężczyzna i młodsza kobieta jest do przyjęcia. W drugą stronę to już nie działa. Nie rozumiem dlaczego. Jestem w tej samej co Ty sytuacji. Ja mam 45 a mój partner jest o 20 lat młodszy i jesteśmy od trzech lat małżeństwem. Mamy jedno dziecko. Mam w nosie co mówią inni. U nas ludzie bardzo interesują się życiem innych. Życzę Wam powodzenia.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

17
0
~mała_sarna 2010-06-23 (20:26) 5 lat 7 miesięcy 14 dni 5 godzin i 46 minut temu

zwiazek z młodszym mężczyzną
witam,ja od 2 lat jestem w związku z młodzym o 18 lat mężczyzną.Jest to najbardziej udany związek na świecie i niejedna "normalna para" mogłaby nam pozazdrościć !Nieważne spojrzenia i komentarze ludzi, najważniejsze co was łączy, jak wielkie jest wasze uczucie, jak wam jest ze sobą dobrze.A ludzka zazdrośc zawsze swoje 3 grosze wypowie.My się tym nie przejmujemy,bo życie jest po to, żeby je przeżyć szczęśliwie a nie po ty, żeby żyć według wskazówek innych!!!W przyszłym roku bierzemy ślub i nikt ani nikt nie jest w stanie nam zepsuć tego dnia:).Pozdrawiam i życzę siły i twardej skóry na d..., bo ludzie gadając ,pokazują swój ptasi rozumek,bo o inteligencji i wyrozumiałości tu mówić się nie da,bo tego nie mają!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

8
0
~Jadwiga 2009-03-30 (19:29) 6 lat 10 miesięcy 7 dni 6 godzin i 43 minuty temu

Jeżeli chodzi o seks
Mam 60lat i przez ostatnie 2lata umawiałam się z mężczyznami na pewnym portalu internetowym w wiadomych celach. Spotykałam się z różnymi mężczyznami-rówieśnikami oraz młodymi w wieku od 28 do 37lat. Jeśli chodzi o seks to szczerze przyznam, że nikt nie dał mi tyle rozkoszy jak właśnie mężczyźni około 30lat młodsi ode mnie. Ich ciągła ochota na seks, nieprzespane noce oraz zwinne języczki doprowadzały mnie do ekstazy jak nigdy wcześniej. Jeśli chodzi o mężczyzn po 50-tce to byli dla mnie jak kłody, w dodatku niewiele mogli i niezbyt długo. Także drogie panie, polecam młodych chłopców, na te starsze lata każdemu nie zaszkodzi odrobina szczęścia i zapomnienia.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~Mn 2009-01-13 (08:50) 7 lat 24 dni 17 godzin i 22 minuty temu

związek z młodszym to pomylka
Moja znajoma po raz drugi weszła w związek z młodszm teraz ta różnica to 14 lat i widać,że nie ma to przyszłości.Poprzedni był o 5 lat młodszy i jak ją zostawił to bombardowała go SMS-ami i chociaż on ożenił się to wiem,że ciągle szukała pretekstu,aby z nim nawiązać kontakt.Jego żona teraz spodziewa się dizecka a ona dalej go nagabuje/a w zanadrzu trzyma takiego młodego byczka - 14 lat młoszego/Ten grugi też nie trakatuje jej poważnie.Ona sama jako matka z dzieckiem widać,że mota się a nawet próbowała nawiążać kontakt i namieszać w rodzinie nowo poznanego znajomego,ktory jest od neij starszy o 13 lat.Na szczęsnie tam ten facet odtrącił ją dająć jasno do zrozumienia,że nie jest zainteresowany.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

9
1
~poznaniak 2009-03-30 (17:21) 6 lat 10 miesięcy 7 dni 8 godzin i 51 minut temu

Bardzo szanuję moją Panią
z którą mam już 13 letni staż jestem młodszy o równe 12 lat urodziny obchodzimy tego samego dnia i ta data nas połączyła jestem szczęśliwy moja Pani też .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

14
1
~Luna 2009-03-30 (20:25) 6 lat 10 miesięcy 7 dni 5 godzin i 47 minut temu

Jest SUPER!!!
Od 6 lat jestem w związku z młodszym mężczyną o 11 lat ode mnie, cztery lata temu rozstaliśmy się i to z mojej winy, nie mogłam uwierzyc że mnie kocha skoro wokół tyle młodszych, on poznał młodszą a ja równolatka - było beznadziejnie. Tęskniliśmy za sobą tak bardzo że po roku zeszliśmy się ponownie. Jestem szczęśliwa jak nigdy w życiu ON TEZ! to widac i czuc!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

10
1
~van 2009-01-05 (14:20) 7 lat 1 miesiąc 1 dzień 11 godzin i 52 minuty temu

5 lat
Mam męża młodszego o 5 lat :) nie chciałabym żadnego innego!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

5
1
~SARA 2009-01-05 (14:00) 7 lat 1 miesiąc 1 dzień 12 godzin i 12 minut temu

Udany zwiazek bez względu na daty...
Róznica wieku w zwiazku nie ma zadnego znaczenia..wazne jest to co ludzi łączy..a kpiny " życzliwych" z otoczenia to zazwyczaj czysta zazdrość..oni tez chcieliby tak kochać jakby znow mieli 18 lat..

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Twoja historia

opisz swoją historię