Odzywać się czy nie – oto jest pytanie…

Anna Plasota / 19.07.2012
WP.PL
 AAA
Odzywać się czy nie – oto jest pytanie…
Kilka tygodni temu poznałaś fantastycznego faceta. Jest interesujący, miły, zabawny i przystojny. Spędziłaś z nim wiele ciekawych wieczorów i upojnych nocy. Kim dla siebie jesteście? Kochankami, znajomymi, a może to coś więcej? Tego jeszcze nie wiadomo, do tej pory nie padły żadne deklaracje. To nie ma w tej chwili znaczenia, bo i tak jesteś szczęśliwa. Jednak wszystko się zmienia, gdy on raptem zaczyna milczeć. Mija kilka dni, a ty nie śpisz, nie jesz i co kilka minut nerwowo sprawdzasz telefon. Dzwonić czy nie? Co robić, gdy zasady gry nie zostały jeszcze ustalone, a on się wycofuje?
- Nie odzywaj się. Jeżeli mężczyzna jest zainteresowany kobietą, to sam to zrobi. Żaden facet nie odpuści, jeśli to dla niego coś znaczy – słyszymy i siłą powstrzymujemy się od tego, by do niego napisać czy zadzwonić. – Czasem męczy mnie to tak bardzo, że wyłączam na kilka minut telefon. Nie chcę co chwila gapić się w wyświetlacz – mówi 26-letnia Anka. Czy warto tak się męczyć i czekać, aż to facet zrobi pierwszy krok?
Dlaczego milczy? Mężczyźni odpowiadają

33-letni Bartek twierdzi, że brak sygnału nie zawsze łączy się z brakiem zainteresowania i inicjatywa ze strony kobiety może być mile widziana:

- Jeśli facet się nie odzywa, to wcale nie oznacza, że nie chce. Jest kilka możliwości: może czeka na znak, sygnał od kobiety. Tak się zdarza w sytuacji, kiedy sam nie jest pewien tego, że jej również zależy na tej relacji. Tak jak kobiety lubią być adorowane i czuć, że mężczyźnie zależy, tak i my chcemy wiedzieć, że się podobamy i czekamy na potwierdzenie – mówi Bartek.

Powody milczenia mogą być dużo bardziej prozaiczne. – Wstyd się przyznać, ale czasami facet nie dzwoni, gdyż coś się stało – tłumaczy Bartek. - Źle się czuje, bo napił się z kolegami. Ma problemy rodzinne, zachorował. To brzmi jak głupia wymówka, ale przecież każdemu z nas zdarzają się takie rzeczy. Kiedy facet jest chory czy źle się czuje, a jeszcze mało zna dziewczynę, to woli się nie przyznawać. Gdy ma dużego kaca, to w ogóle nie myśli.

- Pamiętam, jak kiedyś z tego powodu obraziła się na mnie moja była dziewczyna. Spotkałem kumpla z liceum i spontanicznie skoczyliśmy na piwo. Łatwo się domyślać, że na jednym się nie skończyło. Cały następny dzień spędziłem w łóżku i w łazience. Nie miałem nawet siły na to, żeby zejść do sklepu po coś do jedzenia. Nie byłem w stanie rozmawiać przez telefon czy smsować. Odezwałem się dopiero 2 dni po „imprezie”, kiedy już całkiem doszedłem do siebie – mówi Bartek. Sam przyznaje jednak, że to są rzadkie sytuacje i zazwyczaj zabiega o stały kontakt z kimś, na kim mu zależy.

- Moim zdaniem, jeśli wszystko jest w porządku między dwojgiem ludzi, to nie czekają. Ja wychodzę z założenia, że szkoda czasu na fochy, ciche dni, itd.

Polub WP Kobieta na Facebooku

1 2 z 2 następna
oceń
tak 21 87.5%
nie 3 12.5%

Galerie


Opinie (20)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

18
7
~blabla 2013-06-08 (11:20) 2 lata 8 miesięcy 16 godzin i 54 minuty temu

Jeśli facet się nie odzywa to znaczy że mu NIE ZALEŻY i nie gadajcie głupot.. wymówki że praca, brak czasu, kasy na koncie i inne głupie preteksty potwierdzają to co wcześniej napisałam..jeśli komuś zależy to napisze nawet po imprezie głupiego smsa że odezwie się za kilka dni po to nawet żeby się dziewczyna nie martwiła.. Jak zerwał kontakt to znaczy że ma inną albo najzwyczajniej mu nie zależy bo chciał tylko jednego albo szybko się znudził.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

27
13
scarface86 2012-07-19 (12:46) 3 lata 6 miesięcy 20 dni 15 godzin i 28 minut temu

Ja się zastanawiam jaka jest obecnie rola kobiety w relacjach damsko męskich...A mianowicie. Ciągle się słyszy, że to facet ma zrobić ten 1 krok (niby dlaczego? w krajach zachodnich równie często kobiety podrywają facetów, nawet w klubach, barach itp.), w Polsce panuje przekonanie, że to facet ma zarabiać na utrzymanie rodziny (przecież mamy równouprawnienie!); kobiety coraz częściej twierdzą, że to facet ma w domu gotować (coraz częściej kobiety nawet tego nie potrafią), sprzątać, opiekować się dziećmi i zarabiać kasę no i oczywiście wydawać ją na kobietę... Moje pytanie jest takie...co w takim razie w dzisiejszych czasach (w Polsce) należy do zadań kobiety?? Tylko leżeć i ładnie pachnieć ?

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

11
1
annkaopowiesc 2013-01-25 (19:27) 3 lata 14 dni 8 godzin i 47 minut temu

mój facet zamilkł ..ostatni esm Kocham Cię ..i tak juz tydzien bez znaku ..napisałam,a on milczy ..dałam na luz

odpowiedz

18
15
~peri 2012-07-19 (12:40) 3 lata 6 miesięcy 20 dni 15 godzin i 34 minuty temu

O jakie to romantyczne!!!!!!! A może po prostu facet dojrzał INNĄ okazję, czyli bogatszą dziewczynę i wie, że trzeba łapać, bo ucieknie. Mam prośbę: skończcie dziewczyny - i p. redaktorzy- rki - z ckliwym sentymentalizmem. Faceci od tysiącleci są w domach ćwiczeni: jak złapać forsę, aby się w życiu nie męczyć za bardzo. Naprawdę nie lubię głupoty. Pozdrawiam. Realizmu choć trochę!!!peri

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

11
0
~Vivienne 2012-07-19 (16:32) 3 lata 6 miesięcy 20 dni 11 godzin i 42 minuty temu

Ja musiałam pierwsza podjąć inicjatywę, bo mój obecny nawet nie wiedział, że jestem nim zainteresowana :P. Dziewczyny, czasem warto próbować i zobaczyć, czy trafiłyście na prawdziwego faceta czy na ciepłe kluchy albo cwaniaka ;)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
1
~Facet t doś 2012-07-19 (22:39) 3 lata 6 miesięcy 20 dni 5 godzin i 35 minut temu

To facet powinien zabiegać o kobietę, ale jak jest to miłość i facetowi zależy to czasami go to paraliżuje. Kobieta może dać jakiś sygnał ale ciągłe zabieganie o faceta jest błędem.

odpowiedz

12
1
~barbara 2012-07-19 (22:24) 3 lata 6 miesięcy 20 dni 5 godzin i 50 minut temu

Jeżeli chcesz go tylko zaliczyć to dzwoń a jeżeli wiesz że to ten na którego widok dostajesz olbrzymią dawkę energii a świat wydaje się piękniejszy wówczas nie dzwoń ,to on musi pierwszy zrobić krok będzie pewne że mu na tobie zależy.

odpowiedz

21
4
~facet dzisiejszy 2012-07-19 (13:23) 3 lata 6 miesięcy 20 dni 14 godzin i 51 minut temu

dzisiejsi faceci w większości odpuścili- na zasadzie jeśli ona nie chce, to czego ja mam chcieć... więc obecnie zdecydowana większość czeka na inicjatywę kobiet, a te tego nie widzą i nie rozumieją... heh jak wiele jest kobiet które twierdzą, że nigdy się pierwsze nie odezwą - jak wiele jest kobiet które w związku z tym "CHCĄ" być samotne

odpowiedz

9
9
~jurys 2012-07-19 (12:48) 3 lata 6 miesięcy 20 dni 15 godzin i 26 minut temu

CENI sie tylko to co sie ZDOBEDZIE!!! DZIEWCZYNY MYSLCIE !!!

odpowiedz

46
4
~Zdziwiona19 2012-07-19 (12:30) 3 lata 6 miesięcy 20 dni 15 godzin i 44 minuty temu

Ale jak to, najpierw rypanko, a potem pytanko, czy to wogóle coś znaczy? Nie znam kolesia - NIE DAJĘ! Proste - prawda?

odpowiedz

Twoja historia

opisz swoją historię