Mój mąż ogląda się za innymi

Ola Berezecka / 15.01.2008
wp.pl>
 AAA
Odwracanie się na widok pięknej kobiety, komentowanie wyglądu innych pań, wyraźne zachwyty młodymi atrakcyjnymi dziewczynami to zjawiska, z którym często muszą walczyć mężatki.
Jednak czy ta walka ma sens? Być może to zjawisko nie jest zagrożeniem dla kobiet i nie sugeruje ryzyka zdrady. W takim przypadku lepiej pogodzić się z tym faktem – jeśli oczywiście problem nie wychodzi poza spojrzenia i ciche westchnienia.
Kilka sekund dla oka

Wiadomo, że mężczyźni uwielbiają młode atrakcyjne kobiety. Czasem wystarczy tylko krótkie spojrzenie i oko (razem z właścicielem) ma swoją chwilę zadowolenia z pięknego widoku. Wiele partnerek jest oburzonych takim oglądaniem się za innymi. Boją się, że może ono prowadzić do zdrady, część wręcz uważa to za dowód, że mąż wykazuje tendencje do skoków w bok. Jednak warto spojrzeć na takie podziwianie widoków spokojniej, by zauważyć też inne aspekty tego problemu.

Prawo do podziwiania

Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że nie ma nic dziwnego we wzbudzaniu powszechnego zachwytu przez atrakcyjne osoby. Podziwianie piękna i ludzkiej urody jest zatem zupełnie naturalne, a same kobiety lubią spojrzeć na przystojnego, dobrze zbudowanego mężczyznę. Jednak stwierdzenie czyjejś atrakcyjności nie zmienia jeszcze niczego w relacjach z mężem. Dopóki pełne podziwu spojrzenia w żaden sposób nie zagrażają małżeństwu i nie odbijają się negatywnie na wzajemnych relacjach, wydawać się więc może, że nie ma w tym zjawisku niczego złego.

Niepotrzebne lęki

– Na początku, gdy zauważyłam, że mąż ogląda się za młodszymi kobietami, byłam załamana – opowiada 48-letnia Krystyna. – Wydawało mi się, że ja już nie jestem dla niego atrakcyjna i że prędzej czy później skończy się to zdradą. Zaczęłam bardziej dbać o siebie i starałam się zwracać na siebie uwagę męża. W pewnym momencie zauważył moje wysiłki i zapytał, skąd u mnie taka determinacja. Gdy wyjaśniłam powody mojego niepokoju, roześmiał się, przytulił mnie i powiedział, że dla niego zawsze będę najpiękniejsza i najatrakcyjniejsza, a na inne spojrzy czasem ze zwykłej ciekawości, więc nie mam się czego obawiać.

Szczerość słów męża rozwiała w tym przypadku wątpliwości jego partnerki. Później wstydziła się swoich podejrzeń, ponieważ małżonek nigdy nie dawał jej powodów do zazdrości.

Polub kobieta.wp.pl na Facebooku

1 2 z 2 następna
oceń
tak 0 0%
nie 5 100%

Galerie


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Bądź z nami na bieżąco