Mężczyźni nie lubią pięknych kobiet?

Anna Plasota / 05.11.2012
wp.pl
 AAA
Mężczyźni nie lubią pięknych kobiet?
Jacy mężczyźni pociągają kobiety? Tacy, którzy mają władzę, siłę, pozycję. Jakie kobiety najbardziej działają na mężczyzn? Młode i piękne - wynika z wielu badań. Problem w tym, że bardzo atrakcyjne kobiety często są aroganckie, niemiłe, nic im się nie chce, bo przyzwyczaiły się do tego, że wszystko zostaje im podane na tacy - twierdzi 32-letni Maciek. Czy piękna kobieta oznacza leniwa i arogancka? Na ten temat rozmawiamy z mężczyznami.
Historia zaczyna się od najmłodszych lat. Ładne dziewczynki już w przedszkolu mają łatwiej: nie muszą walczyć o zabawki, chłopcy robią wszystko, by sprawić im przyjemność. W szkole zawsze znajdzie się kolega, który będzie niósł nie tylko swój plecak, ale i ładnej koleżanki. Kiedy ta zapomni o pracy domowej, pozwoli jej spisać. Na studiach łatwiej się ściąga, w niektórych przypadkach może to być też argument na tak, kiedy staramy się o pracę. I nie chodzi tylko o to, by cieszyć oko szefa, ale uroda może sporo zdziałać.
- Wykorzystuje się to podczas ważnych negocjacji. Większe koncerny specjalnie nawet zatrudniają np.: bardzo atrakcyjną kobietę, która do tego jest pewna siebie i inteligentna. Ubierają ją wyzywająco, ale bez przesady. Uchylają tylko co nieco, żeby pobudzić wyobraźnię. Często nawet sadza się taką osobę przy szklanym stole, żeby było widać jej nogi podczas rozmowy. Seksualność bardzo rozprasza. Mężczyźni, nawet tacy, którzy są zaprawionymi w boju negocjatorami, raptem wchodzą w zupełnie inną rolę. Zaczynają się zachowywać jak samce: popisują się, podświadomie lub czasem świadomie rywalizują ze sobą i negocjacje zaczynają schodzić na dalszy tor – mówi psycholog Arkadiusz Bilejczyk.

Czyżby funkcjonowanie w takiej rzeczywistości miało na nas tak duży wpływ? Sporo mężczyzn uważa, że tak.

Księżniczka - to ich odstrasza

- Nie wszystkie bardzo atrakcyjne kobiety zachowują się w ten sposób. Znam takie, które są wręcz „skrzywione” w drugą stronę: mają kompleksy, uważają, że nie są wystarczająco ciekawe dla tego, czy innego mężczyzny. Jednak bardzo często spotykałem w życiu niezwykle atrakcyjne kobiety, które były tak aroganckie i pewne siebie, że od razu wszystkiego się odechciewało – mówi 29-letni Bartek. - Czasem to tylko pierwsze wrażenie, a kiedy pozna się kogoś bliżej, okazuje się, że nie jest tak źle, ale gorzej, kiedy na tyle się zrazimy na samym początku, że już nie będziemy chcieli tej osoby lepiej poznawać – dodaje Bartek i zaznacza, że kilka razy znalazł się w podobnej sytuacji. – Kilka tygodni temu byłem z kolegami na piwie i przy stoliku obok nas usiadły fajne dziewczyny. Były roześmiane, atrakcyjne, aż chciało się z nimi pogadać. Nie bardzo wiedziałem jak zacząć, więc zażartowałem sobie, że bardzo przepraszam, ale jestem zmuszony siedzieć plecami do jednej z nich. Po prostu chciałem jakoś na luzie nawiązać kontakt. Co usłyszałem? Dziewczyna odwróciła się, zmierzyła wzrokiem mnie i kolegów po czym odpowiedziała: „No i całe szczęście” – opowiada Bartek.

"Szkoda twojego czasu"!

25-letni Karol przyznaje, że podobne sytuacje spotkały go nie raz. - Czasem jest tak, że dziewczyna jest dość miła, ale daje znać, że nie jest zainteresowana i to jest ok. Nic z tego nie będzie ale zachowujemy się jak kulturalne osoby i jeśli ktoś się do nas odzywa, odpowiadamy – mówi Karol. Zaznacza jednak, że nie raz spotkał się z mało sympatyczną formą odmowy. – Najczęściej ma to miejsce w klubach czy knajpach. Nie wiem, może to alkohol sprawia, że dziewczyny mają gdzieś to, co ktoś o nich pomyśli. Kilka razy zdarzyło mi się, że widziałem bardzo ładną, uśmiechniętą dziewczynę. Podchodziłem, rzucałem jakieś zdanie a ona odpowiadała nagle: „Weź spadaj. Szkoda twojego czasu” i ścinało mnie to z nóg.

Polub WP Kobieta na Facebooku

1 2 z 2 następna
oceń
tak 25 54.35%
nie 21 45.65%

Galerie


Opinie (283)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~ajsza 2012-11-07 (22:49) 3 lata 3 miesiące 3 dni 21 godzin i 11 minut temu

ale bzdety piszecie lubia lubia

odpowiedz

2
3
~marcin 2012-11-07 (22:47) 3 lata 3 miesiące 3 dni 21 godzin i 13 minut temu

Piekne kobiety zawsze beda obiektem zawisci facetow, ktorych zony nie dorastaja im do piet, obiektem zawisci tych zon, bo one o tym wiedza oraz obiektem zawisci kolezanek. tyle w temacie.

odpowiedz

2
0
~aga7 2012-11-07 (22:42) 3 lata 3 miesiące 3 dni 21 godzin i 18 minut temu

oj tam oj tam mozna byc piekna i miec powodzenie i byc brzydka i nie miec i na odwot kazdy jest inny kobiety czy piekne czy brzydkie tez

odpowiedz

3
0
~nierurodziwy 2012-11-07 (22:15) 3 lata 3 miesiące 3 dni 21 godzin i 45 minut temu

A ja jestem brzydki i kobiety ładne i te mniej mnie omijają , a jestem miły uprzejmy i mimo że niektóre wypominają mi te brzydotę ja się tym nie przejmuje ponieważ wieczny nie będę i nie zmienię tego bo takie jest życie jedni rodzą się piękni urodziwi inni nie mają szczęścia. Co mają powiedzieć ludzie , którzy rodzą się bez rąk , bez nóg ? im współczuje , pięknym nie zazdroszczę .

odpowiedz

22
4
~peter 2012-11-07 (12:21) 3 lata 3 miesiące 4 dni 7 godzin i 39 minut temu

bzdury, kobiety mniej atrakcyjne wcale nie są lepsze pod względem charakteru, usposobienia itp. Przeciwnie, własnie te nie grzeszące urodą są często opryskliwe i złośliwe, bo nie mogą znieść, że żaden facet do nich nie zagaduje, nie flirtuje z nimi. Wiem co mówię, bo mam zarówno brzydkie jak i ładne sąsiadki w akademiku. I te brzydkie są po prostu wredne, a z tymi ładnymi mam bardzo dobre relacje. I nie uroda ma tu decydujące znaczenie, ale zachowanie.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
1
~Pix 2012-11-07 (21:09) 3 lata 3 miesiące 3 dni 22 godziny i 51 minut temu

Po pierwsze, piękno to rzecz gustu. Po drugie, na charakter człowieka najbardziej wpływa wychowanie. Ja swoich ślicznych córek nie wychowuje na emocjonalnych popaprańców, stale im powtarzam, że nie liczy się to jak wyglądają, a jedynie to, co mają w głowie i sercu, jakie są dla innych ludzi...

odpowiedz

18
4
~Nela 2012-11-07 (18:05) 3 lata 3 miesiące 4 dni 1 godzinę i 55 minut temu

Nie jestem piekna, ale nie jestem też brzydka. Nie jestem głupia, ale nie jestem przemądrzała. Jestem delikatna i słaba, ale potrafię być silna i zaradna. Lubię flirtowac, ale nie przekraczam pewnych granic. Lubię mężczyzn, ale nie wszystkich. Czasem jestem wesoła, a czasem nudziara. Ot, taka sobie jestem...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
1
~MIKUŚ 2012-11-07 (20:07) 3 lata 3 miesiące 3 dni 23 godziny i 53 minuty temu

Ja może jestem brzydka, może nie. Zależy od gustu . Wcale nie jestem leniwa , mam peeeeeełno zainteresowań a nikogo nie mam od daaaaaaaawna. Widocznie coś jest ze mną nie tak , albo tak musi być... ale cóż. Nie mam zamiaru dla nikogo się zmieniać. JESTEM SOBĄ!

odpowiedz

4
2
~nina30 2012-11-07 (20:04) 3 lata 3 miesiące 3 dni 23 godziny i 56 minut temu

Ja jestem ładna,wykształcona,mam cudowną pracę,wymarzonego męża-również przystojny,zaradny,pracowity.Do wszystkiego co mamy doszliśmy sami ciężką pracą.Najważniejsza jest miłość, wierność i uczciwość pod każdą postacią!!!Niektórzy wypisują tu takie farmazony,że ręce opadają!

odpowiedz

62
13
~mika 2012-11-05 (20:32) 3 lata 3 miesiące 5 dni 23 godziny i 28 minut temu

tak patrzę na wypowiedzi facetów i stwierdzam, ze wiekszosc woli brzydsze kobiety, ale dlaczego? to proste, aby ich nie zostawiły i nie zdradzały! boją sie, ze nie sprostają oczekiwaniom ładniejszych kobiet i po prostu idą na łatwiznę! a w zamian gdy kobieta sie znudzi albo nie daj Boże roztyje pójdą na boki z tymi ładnymi! i tyle w temacie. Kobiecie ładnej wcale nie jest tak łatwo, ponieważ zawsze jest postrzegana jako obiekt seksualny i mało który facet traktuje ją powaznie niestety a szkoda.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi