Mam pochwicę, co zrobić?

Magdalena Mąka / 29.09.2008
wp.pl
 AAA
Istnieje powszechne przekonanie, że pochwicę można wyleczyć, bądź, że jest ona chwilowa. I zazwyczaj tak się dzieje. Głównym czynnikiem sukcesu są wtedy udane relacje w związku i duża motywacja ze strony kobiety. Może dojść do fiaska, gdy związek jest mało satysfakcjonujący, bądź wręcz nieudany. Wtedy kobieta nie chce tak naprawdę zbliżeń z partnerem. Pochwica może być wtedy taką chorobą, która „broni” ją niejako i jest dobrym usprawiedliwieniem. Warto wiedzieć, że tak naprawdę naukowcy i badacze wciąż się głowią szukając skutecznych rozwiązań.
Największym problemem w pochwicy jest fakt, że kobieta doświadcza mimowolnych spazmatycznych ruchów, które odpowiadają za wejście do pochwy. W ten sposób nie może sprawować nad nimi kontroli. Zadziwia fakt, że niektóre pary radzą sobie z tym problemem omijając stosunek i próbując innych form zaspokojenia seksualnego. Jednak na dłuższą metę takie rozwiązania nie skutkują i prowadzą do frustracji obojga, bądź jednego partnera.
Wyróżnia się dwa typy pochwicy: pierwotny i reaktywny. Jeśli jest to pochwica pierwotna, można zapomnieć całkowicie o współżyciu, napięcie mięśni jest tak silne, że nawet nie można włożyć do pochwy wziernika. Jeśli zaś jest to pochwica reaktywna, można próbować wsadzić palec, bądź tampon, jednak, gdy dochodzi do wejścia członka, pochwa od razu się zaciska uniemożliwiając penetracje i tym samym odbycie stosunku.

Trudno jest ustalić jaki procent kobiet jest chorych na pochwicę. Dane z gabinetów lekarskich mówią o 10-17% (w zależności od źródeł), ale jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że niewielki procent kobiet zgłasza się z tym do lekarza, to dane te są mocno zaniżone. Na pocieszenie można dodać , że teraz, gdy do lekarza zgłasza się kobieta z tym problemem, bada się źródło jej lęku. Dawniej zaś pochwicę leczono bardziej drastycznymi środkami. Niejaki lekarz J. Marion Sims, zalecał łatwe i skuteczne, w jego mniemaniu, leczenie, które miało polegać na tym, iż wycinano całkowicie błonę dziewiczą, a następnie nacinano pochwę i zalecano stosować szklany rozszerzacz... To było w roku 1862. Dziś na szczęście lekarze odeszli od tak drastycznych środków.

Niektórzy mówią, że pochwicę mają najczęściej kobiety, które mają problem z szeroko pojętym przyjmowaniem. Jest taki typ kobiet, które uważają, że nie zasługują na przyjemność, że im się nie należy, mają też niskie mniemanie o swojej osobie. Inną przyczyną może być na przykład lęk o podłożu religijnym, gdzie kobieta myśli, że uprawiając seks czyni coś brudnego. Takie przekonania mogą być na tyle silne, że działają na mięśnie pochwy uniemożliwiając stosunki seksualne całkowicie. Dlatego tak ważne jest odkrycie prawdziwej przyczyny pochwicy. Dopiero gdy pacjentka zmieni przekonanie, można dalej próbować coś z tym zrobić. Dobrą metodą jest stopniowe przyzwyczajanie pochwy poprzez używanie najpierw palców – może to robić partner lub sama kobieta. Następnie, gdy zaobserwuje się postępy i sukcesy, można podjąć próbę - za zgodą kobiety - na pełny stosunek. Oczywiście możliwie najdelikatniej i spokojnie, jak tylko można.

ZOBACZ TEŻ:

ORALNE TABU

BOLI MNIE... CZYLI DYSPAREUNIA

Polub WP Kobieta na Facebooku

1 2 z 2
oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Galerie


Opinie (8)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~znawca 2008-09-30 (13:30) 7 lat 4 miesiące 11 dni 2 godziny i 39 minut temu

trzeba do tego podejsć powaznie
i spróbować to robic etapami przedewszytkim być niebyawle delikatnym aby kobieta poczula sie rozluzniona odstresowana czuła lęku bo to potęguje takie odruchy .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~ 2008-10-15 (00:07) 7 lat 3 miesiące 26 dni 16 godzin i 2 minuty temu

uraz
być może część kobiet mających taką przypadłość szuka pomocy nie tam gdzie trzeba, moim zdaniem to leży w psychice z różnych powodów np nie udany pierwszy raz, ból przy stosunku, za duży penis partnera (w rzeczywistości może być normalny ale kobiecie wydaje się że jest duży), Może poprzedni partner kobiety myślał tylko o swojej satysfakcji seksualnej i kobieta się tym zniechęciła, gwałt, ogólnie złe wspomnienia ze współżyciem. Większe pieszczoty bądź też inne jak do tej pory doznania seksualne, seks analny, oralny, manualny itd pozwoliły by się bardziej rozluźnić i któregoś pięknego dnia było by ''po sprawie". Choć nigdy pochwica nie spotkała mnie sądzę że nie zbędna przy leczeniu jest pomoc ginekologa, psychologa i cierpliwość oraz wyrozumiałość partnera.

odpowiedz

0
0
~majka 2008-09-30 (10:33) 7 lat 4 miesiące 11 dni 5 godzin i 36 minut temu

czy majac pochwice mozna stracic dziewictwo?
mam taka przypadlosc,nie mozna naprawde odbyc stosunku,,ciagly bol w polaczeniu z zamknienciem pochwy ,,ale jakims dziwnym cudem doszlo chyba do przerwania blony ,,,sama nie wiem co o tym myslec,,prosze o pomoc

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Pieszczoch 8g@wp.eu 2008-09-29 (16:41) 7 lat 4 miesiące 11 dni 23 godziny i 28 minut temu

mogę zaradzić, byłem z taką dziewczyną
Nerwowa historia, ale można to wyleczyć, ja stosowałem dużo pieszczot i - nie śmiejcie się, bo pomogło - terapię przez seks analny. Świetne rezultaty. A dane procentowe są ogromnie zawyżone. Pochwica to naprawdę rzadkie zjawisko.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~ 2008-09-29 (16:36) 7 lat 4 miesiące 11 dni 23 godziny i 33 minuty temu

durny
Fajnie, że podjęto tak ważny temat. Ale został on podany w tak durny sposób i z tak duża ilością błędów merytorycznych, że aż się czytać odechciewa.

odpowiedz