Kobiece majtki pod lupą

mwmedia / 17.02.2009
 AAA
Początek dał im listek figowy, którym Adam i Ewa w rajskim ogrodzie zakrywali swoje intymne miejsca, wstydząc się siebie nawzajem. I tak zostało do dzisiaj, w majtkach chowamy swoje "kobiece skarby". Jednak ta część bielizny nie pełni tylko funkcji ochronnej. Daje nam poczucie komfortu i dodaje atrakcyjności. Ten zwykły kawałek materiału, z którego wyczarowane są majtki, budzi wiele emocji...
Diabelsko rozpustny wynalazek
Oprócz tego, że ta część codziennej bielizny skrywa naszą zewnętrzną intymność, musimy wiedzieć, że kryje się za nią długa i ciekawa historia. Co wiemy na temat majtek? Może i potrafimy się pochwalić znajomością krojów i atrakcyjnych cenowo ofert, ale to zbyt mało, by powiedzieć, że o majtkach wiemy coś więcej. Być może ta wiedza nie przyda nam się podczas wykonywania codziennych czynności, ale z pewnością może ubogacić nasze sypialniane życie lub zwyczajnie zaspokoić naszą ciekawość.

Kto by przypuszczał, że grzech pierwszych ludzi przyczyni się do rozwoju obyczajowości seksualnej, która zmieniała się przez całe wieki? Pierwowzór majtek pojawił się już w czasach starożytnych. Zamożne Egipcjanki, które nosiły biodra przepasane skąpymi tunikami, to prototypy kobiet luksusowych i frywolnych. Bo jak historia pokazała, majtki były synonimem rozpusty.

W Średniowieczu, co ciekawe we Włoszech - kolebce mody - majtki były "przywilejem" kobiet lekkich obyczajów. Ówczesne kurtyzany nosiły majtki, które dzisiaj przypominałyby nam raczej długie męskie, luźne kalesony zakończone falbankowym obszyciem. Porządnym dziewczynom nie w głowie było noszenie majtek! To potworne zderzenie z dzisiejszą rzeczywistością, gdzie noszenie majtek jest tak powszednie, jak zakup chleba, a ich brak, przeciwnie, budzi zgorszenie i może wywołać ogólnokrajowy skandal (patrz: kreacja Dody).

Kiedyś było inaczej. Przez Kościół majtki były uważane za diabelski wynalazek i przemawiały za grzesznym życiem. Jednak kobiece potrzeby okazały się bardziej przekonujące, niż doktryny kościelne. Pierwszą dzielną była Katarzyna Medycejska, która nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich swoich panien dworu, kazała uszyć majtki. Głównie miały służyć one do jazdy konnej. Jednak przez kilka wieków, majtki - pantalony, ciągle były uznawane za wyraz nieprzyzwoitości. Noszone tylko przez posługiwaczki, kurtyzany i tancerki kabaretowe zaczęły zdobywać popularność dopiero na początku XX wieku. Ten "strój na nogi", jak mawiano, został doceniony późno, ale zasadnie. Skróceniu uległy stroje kobiece, tym samym zaszła potrzeba zakrywania tego, co pod spódnicą chowamy. I tak z trywialnej odzieży, majtki nabrały mocy urzędowej i stały się synonimem przyzwoitości.

Polub WP Kobieta na Facebooku

1 2 z 2 następna
tagi: bielizna, seks
oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Galerie


Opinie (52)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~pirat 2010-01-29 (10:33) 6 lat 10 dni 9 godzin i 10 minut temu

majtki pod kombinezon zimowy
jako dziecko zimą nie zakładałem majtek pod spodnie ortalionowe ocieplane. Majtek nie zakładałem pod spodnie dla wygody i higieny .Gdy chciałem sikac stawałem i sikałem w spodnie. Miałem też spodnie zapinane na guziki po szkole w pokoju jesienią ściągałem sobie majtki a guziki w rosporku spodni zapinałem. Na dworze podczas zabawy między guzikami było mi widac koniec siusiorka niektóre dzieci wrosporku nie miały guzików były też dzieci które podczas zabawy odrywały guziki z rosporka

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~antek 2011-12-30 (19:10) 4 lata 1 miesiąc 9 dni i 33 minuty temu

Jako dziecko z mamą i bratem pojechałem na wesele, mój brat miał na sobie koszulkę zapinaną na ramieniu za pomocą dwóch przyszywanych guzików. Od początku wesela brat zaczął poprawiać zapięcie przy koszulce, mama postanowiła mu ulżyć. Wzięła go na kolana wsunęła swoje palce między guzikami przy koszulce i dyskretnie szarpnęła, A oderwane guziki z koszulki mojego brata wsadziła do torebki.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~ola 2010-01-30 (13:30) 6 lat 9 dni 6 godzin i 13 minut temu

dawniej majtki w szpitalu i pod ubraniem
dawniej przed wejciem na teren szpitala najpierw w portjerni kobieta musiała przy wszystkich ściągnac swoje majtki ja natomiast niemam majtek to musiałam ściągac rajtuzy następnie rospinałam swetr roschylałam go i pokazywałam że nie mam na sobie stanika w tamtych czasach latem kobiety zakładały fartuchy na gołe ciało gdy byłam u mamy powiedziałam w czym mam spac mama powiedziala śpij nago moje dzieci majtek niemiały do dwunasego roku życia teraz syn wieczorem ściąga sobie majtki dla wygody

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~antek 2011-10-19 (23:35) 4 lata 3 miesiące 19 dni 20 godzin i 8 minut temu

Jak mama zaczęła chodzić w bawełnianych majtkach poszła do lekarza, mama pierwszy raz rozebrała się do naga. Po badaniu założyła spodnie a ściągnięte majtki wrzuciła do kosza.

odpowiedz

0
0
~antek 2011-10-19 (20:07) 4 lata 3 miesiące 19 dni 23 godziny i 36 minut temu

Rano w domu przed pójściem na komisje wojskową mama powiedziała do mnie, załóż moje nowe białe majtki.Ale pamiętaj jak będziesz zakładał wycierusy po badaniu nie zapomnij zabrać majtek ze sobą. Po badaniu założyłem wycierusy a ściągnięte majtki zabrałem ze sobą.

odpowiedz

0
0
~antek 2011-09-18 (20:17) 4 lata 4 miesiące 20 dni 23 godziny i 26 minut temu

Moja mama najlepiej lubi stosunek w koszuli nocnej. Najpierw zdejmuje biustonosz, następnie zakłada nocną koszule podwija ją i ściąga mokre majtki. Zawsze przed stosunkiem mama sika w majtki, nawyk sikania mamie został z domu rodzinnego. Natomiast jej mama najbardziej lubiła stosunek we fartuchu zapinanym z przodu do kostek za pomocą przyszywanych guzików, najpierw sikała w spodnie dresowe, następnie rozbierała się do naga. Następnie zakładała fartuch i zapinała go. Moja mama i jej mama przed stosunkiem lubiły sikać, z tą różnicą że moja mama sikała w majtki. Natomiast jej mama sikała w spodnie od dresu gdyż nie miała majtek. Nawyk sikania mamy w majtki pozostał z domu rodzinnego.

odpowiedz

0
0
~antek 2011-09-18 (19:11) 4 lata 4 miesiące 21 dni i 32 minuty temu

Moja mama lubi najbardziej stosunek w łóżku, przed stosunkiem sika w majtki. Najpierw zdejmuje biustonosz, następnie zakłada koszule nocna, podwija ją z tyłu a na końcu ściąga mokre majtki. Natomiast jej mama lubiła najbardziej stosunek w fartuchu, przed założeniem fartucha jej mama najpierw rozbierała się do naga. jej mama od mojej mamy różniła się tym że jej mama nie miała majtek, ale też lubiła sikać przed stosunkiem.

odpowiedz

0
0
~antek 2011-09-18 (13:21) 4 lata 4 miesiące 21 dni 6 godzin i 22 minuty temu

Moja mama przed spaniem zawsze ściąga sobie majtki, jak ja byłem niedawno chory mama weszła do mojego pokoju i się spytała czy zrobiłem siku w majtki. Ja odpowiedziałem majtki mam suche, Zapytałem się mamy nie będziesz zła jeśli podczas choroby nasiusiam na prześcieradło, odpowiedziała mi tak, sikanie podczas choroby jest sprawą normalną.Następnego dnia rano weszła do pokoju gdzie leżałem moja mama, i się zapytała co robię ja odpowiedziałem nie widzisz ściągam sobie majtki. Mama powiedziała dlaczego, odpowiedziałem mamie w czasie choroby majtki powinno się ściągnąć.

odpowiedz

0
0
~antek 2011-08-12 (12:47) 4 lata 5 miesięcy 27 dni 6 godzin i 56 minut temu

Rano w domu przed pójściem na komisie lekarską mama powiedziała do mnie, mama powiedziała do mnie załóż moje nowe majtki, ale pamiętaj jak będziesz zakładał wycierusy po badaniu nie zapomnij zabrać majtek ze sobą. Po badaniu założyłem wycierusy a majtki wziąłem ze sobą

odpowiedz

0
0
~antek 2011-07-29 (19:42) 4 lata 6 miesięcy 10 dni i 1 minutę temu

Jak brat był w wieku przedszkolnym mama zabrała go na pogrzeb, rano nie wiedząc co założyć bratu pod ogrodniczki. Brat powiedział że założy same ogrodniczki, mama powiedziała samych ogrodniczek tobie nie założę gdyż ubrudzisz je od od gołego tyłka. Chodziarz są to ogrodniczki ale jesteś już za duży żeby pójść na pogrzeb bez majteczek, dzieci w wieku do pięciu lat na pogrzeby chodzą bez majtek. Wiesz jak nie możesz pod ogrodniczki założyć majtek i mama założyła bratu pieluchę pod ogrodniczki,

odpowiedz