Seks kobiety samotnej

Monika Doroszkiewicz / 09.02.2012
wp.pl
 AAA
Seks kobiety samotnej
Coraz więcej kobiet świadomie wybiera życie w pojedynkę. Inne szukają partnera, ale nie chcą robić tego na siłę, pragną dać sobie czas i poczekać na tego "właściwego" mężczyznę. Wśród dorosłych Polaków jest już ponad 20 proc. singli i singielek – wynika z badań TNS Pentor z 2011 roku. Jeszcze stosunkowo niedawno bycie samotną kobietą po trzydziestce było powodem kompleksów, dowodem na nieatrakcyjność albo życiową niezaradność. Dzisiaj te stereotypy odeszły do lamusa, a bycie singlem nikogo już nie dziwi. Bez partnera u boku można prowadzić satysfakcjonujące życie, również towarzyskie. Pytanie tylko, jak poradzić sobie z seksem, kiedy nie mamy stałego partnera?
Ponad 40 proc. polskich singli żyje solo od ponad pięciu lat, a co siódmy nigdy nie był w stałym związku. Większość samotnych to panie (60 proc.). Co trzeci singiel nie mieszka samodzielnie, a co dziesiąty ma dzieci. Ponad połowa ankietowanych przyznawała, że nie szuka partnera. Powody są bardzo różne, jedni obawiają się zranienia, gdyby coś nie wyszło, inni nie mają potrzeby nawiązywania bliskich relacji. Dobrze czują się, kiedy partner ich nie ogranicza, same o sobie decydują, nikomu nie muszą się tłumaczyć.
Z kwiatka na kwiatek

Największą potrzebę seksu kobiety odczuwają między 25 a 40 rokiem życia. Nierozładowane napięcie seksualne może być problematyczne. Co wtedy? Różne kobiety mają różne na to sposoby.

- Po rozstaniu siedem lat temu długo nie mogłam się pozbierać. Mąż zdradzał mnie, a potem odszedł. Zostałam sama z córką. Moje zaufanie do mężczyzn legło w guzach. Nie chcę z nikim się wiązać. Obiecałam sobie: żadnej miłości, wyłącznie seks dla higieny psychicznej. Masturbacja – owszem, ale nie daje mi zbyt wiele satysfakcji. Czuje się tylko jeszcze bardziej samotna. Były mąż co dwa tygodnie zabiera córkę na weekend do siebie. A ja wtedy spotykam się z koleżankami, czasami idziemy gdzieś na imprezę. Co kilka miesięcy po imprezie nie wracam do domu sama. Na początku miałam wyrzuty sumienia, że zaliczam kolejnego faceta, myślałam o sobie, że jestem desperatką. Ale dziś myślę sobie, że dorośli ludzie mają prawo żyć tak, jak chcą. A ja od czasu do czasu chcę w swoim łóżku mieć mężczyznę. Czasami spotykamy się kilka razy, ale jak widzę, że on się przywiązuje albo ja myślę o nim za często, to robię ostre cięcie. Traktuję seks jak potrzebę fizjologiczną i przyjemność. Nic więcej – mówi Magda, 37 lat, nauczycielka z Białegostoku.

Przyjaciel od seksu

Część kobiet uważa, że masturbacja samotnej kobiety to coś bardzo smutnego. Inne po prostu nie umieją same sobie sprawiać seksualnej przyjemności. Nie wyobrażają sobie, że mogłyby przekroczyć próg sex-shopu, żeby wybrać wibrator. Ale niezaspokojone potrzeby seksualne nie dają o sobie zapomnieć. Jedne rzucają się w wir pracy. Inne szukają partnera, nie tyle do wspólnego życia, co do seksu. W tej sytuacji zaspokajają nie tylko potrzebę rozładowania napięcia seksualnego, ale też czułości i bliskości, co trudno osiągnąć z przypadkowymi mężczyznami.

Polub WP Kobieta na Facebooku

1 2 z 2 następna
oceń
tak 78 82.11%
nie 17 17.89%

Galerie


Opinie (230)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

20
13
~Piotr51 2012-02-09 (17:18) 4 lata 3 dni 14 godzin i 27 minut temu

Dla mnie samotne życie to byłby koszmar. Bez seksu można wytrzymać (moja zona za nim nie przepada), ale bez drugiej osoby nie.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

11
2
~beta 2012-02-13 (17:25) 3 lata 11 miesięcy 30 dni 14 godzin i 20 minut temu

Proszę mnie nie obrażać i nie pisać o mnie ,,singielka". Jestem sama, ponieważ tak ułożyło mi się życie. A za tym, którego kochałam, poszłabym dosłownie na skraj świata. Brakuje mi mojego mężczyzny, jego delikatności i inteligencji. Jednak nie chcę żadnych "zamienników". Wolę być sama lub jak kto woli samotna.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

36
3
~aiszana 2012-02-13 (11:10) 3 lata 11 miesięcy 30 dni 20 godzin i 35 minut temu

niestety nie każda samotna kobieta jest nią z wyboru....ja nie jestem- po prostu jakoś żaden facet nie zwraca na mnie uwagi,owszem mam różnych kumpli,którzy dziwią się,że jestem sama....podobno niebrzydka...-brak seksu bardzo mocno odczuwam,bo temperament duży...i to jest duży problem,bo jednorazowe przygody nie dają mi satysfakcji seksualnej....najchętniej brałabym jakieś leki na obniżenie,bo już nie daję rady....

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

1
5
~gość 2012-08-30 (22:40) 3 lata 5 miesięcy 13 dni 9 godzin i 5 minut temu

kobieta jest singielką by się puszczać

odpowiedz

11
30
~nilika 2012-02-13 (15:18) 3 lata 11 miesięcy 30 dni 16 godzin i 27 minut temu

Dziewczyny nie korzystajcie z mężczyzn. Jesteście młode, ładne, zaradne, po co wam garb na plecach w postaci mężczyzny. Ja jestem starą panną 25 lat i jestem z tego dumna. Wszystko zalezy od punktu widzenia. Świat jest wielki, pełen ciekawych rzeczy i wesoły. Po co wam kłopoty? Tylko bachora wam facet zrobi i udupi na całe życie. Cierpienie i kłopoty sa przez nich. Bez nich jest lepiej. A jak chcecie miłości to sobie dziewczynę mozna znaleźć. Kobiety sa mniej problematyczne. (A każdy facet w głębi duszy uważa się za coś lepszego i gardzi kobietami, im chodzi tylko o to, zeby swoje geny przekazać i bachora zrobic którego wy będziecie w bólu wysrywać). Smutne ale brutalnie prawdziwe. Juz nie ma przymusu i obowiązku wychodzenia za mąż. Nikt was też do seksu nie zmusza. Bierzcie tabletki antykoncepcyjne, ściągaja libido do zera :) Pozdrawiam kobitki :)

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~Kacper 2012-03-04 (10:19) 3 lata 11 miesięcy 8 dni 21 godzin i 26 minut temu

Pani lat 49. Rozwód 16 lat wcześnie. Syn - w tym roku matura i zamiar studiowania w drugim kończu Polski, bo tam ma dziewczynę. Fajna para. Twierdzi, że woli być sama, że się dobrze sama czuje. Że nie potrafi kochać, że związek potrafi zakończyć z dnia na dzień, że faceci od niej uciekają. Że sama decyduje, nie musi się umawiać, spędzać razem czasu. Itd Itd. Że tak jest, niezbyt towarzyska, nieśmiała, ale dobrze jej z tym. W weekendy spotyka się z koleżankami, w wakacje wyjazdy z koleżankami. Co ją czeka ? Jak myślicie ? Od jesieni sama w domu. Rodzice po 70lat już zgłosili chęć sprzedaży mieszkania i przeniesienia się do niej, do domku. I co dalej z nią ? Co będzie za kilka lat ?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
1
~bietka 2012-02-14 (13:47) 3 lata 11 miesięcy 29 dni 17 godzin i 58 minut temu

nie jestem sama z wyboru...wiele sytuacji się na to złozyło,wiele przykrych wydarzeń.Ale to nie znaczy,że nie potrzebuje ciepła,miłości,czułości,sexu.Samotność bardzo mi doskwiera,nie chcę jej,ale coraz bardziej w nią uciekam...bardzo to wszystko męczące.Podziwiam osoby które mogą uprawiać przelotny sex i czerpią z tego satysfakcję-nie pojmuję jak można kochać się z wieloma partnerami kiedy nie ma w tym wszystkim uczucia?!dla mnie taki sex to jeszcze większa samotność i pustka.Ale każdy jest inny i ma inne potrzeby inne pragnienia.Jedno jest pewne,samemu nie jest lekko w żadnej sprawie,a codzienny powrót do pustego mieszkania potrafi totalnie zdołować i mozna wylać morze łez jednak to nic nie da...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~Ciekawy 2012-02-13 (18:49) 3 lata 11 miesięcy 30 dni 12 godzin i 56 minut temu

pytanko a singielka i rozwódka to to samo ? pełno jest samotnych rozwiedzionych kobiet z dziećmi, czy rozwódka to to samo co singielka ?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
25
~ja 2012-02-13 (17:12) 3 lata 11 miesięcy 30 dni 14 godzin i 33 minuty temu

Ja jestem singielka nie z wyboru, ale od jakiegoś czasu sypiam z żonatym, który wkrótce wezmie dla mnie rozwód i będzie super. Nie ma nic gorszego od bycia samotną.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

4
3
~ania 2012-02-26 (01:10) 3 lata 11 miesięcy 18 dni 6 godzin i 35 minut temu

pelno samotnych kobiet bo coraz wiecej uposledzonych mezczyzn cioty, geje...

odpowiedz