Jaka jest najlepsza metoda antykoncepcji?

Małgorzata Panas / 09.11.2011
wp.pl>
 AAA
Jaka jest najlepsza metoda antykoncepcji?
Pigułka antykoncepcyjna to najpopularniejsza forma antykoncepcji. Przez pięćdziesiąt lat unowocześniano ją wielokrotnie, aby odpowiadała potrzebom kobiet. Mimo to są sytuacje, gdy pigułka nie jest wskazana, a wtedy trzeba sięgnąć po inne metody antykoncepcji. Sprawdź, które z nich najlepiej spełnią twoje oczekiwania?
Największą zaletą plastrów w porównaniu z tabletką antykoncepcyjną jest to, że nie musimy pamiętać o codziennej aplikacji. Plaster przyklejamy raz na siedem dni, co jest ogromnym ułatwieniem. Natomiast w sferze antykoncepcji jego działanie jest identyczne jak pigułki dwuskładnikowej. Ogólne przeciwwskazania i skutki uboczne są więc takie same. Różnica polega jedynie na tym, że hormony: pochodne estrogenu i progesteronu przenikają bezpośrednio przez skórę do krwi - omijając wątrobę.
Jeśli więc chorowałaś kiedyś na żółtaczkę albo chorujesz na kamicę żółciową - ta forma antykoncepcji będzie dla ciebie bardziej odpowiednia. Ominięcie drogi pokarmowej ma też znaczenie, gdy masz problemy z przewodem pokarmowym (np. zespół jelita drażliwego, refleks żołądkowy). Nawet jeśli wystąpią wymioty czy biegunka, działania plastra nie zostanie osłabione, tak jak może się zdarzyć w przypadku pigułki antykoncepcyjnej.

Minusy?
Plastry mogą wywołać reakcję alergiczną. Istnieje też ryzyko odklejenia plastra, jeśli korzystamy często z sauny lub basenu.

Wkładka domaciczna

Ginekolodzy zalecają je przede wszystkim kobietom, które już rodziły, a także nie planują dzieci w najbliższym czasie. Wkładka hormonalna może być też stosowana przy obfitych miesiączkach czy niedokrwistości, ponieważ zmniejsza, a czasami nawet eliminuje krwawienie. Lekarze zalecają ją paniom po 35 roku życia, które palą papierosy. Zawarte w niej hormony działają jedynie miejscowo w macicy. Nie ma więc ryzyka, że przedostaną się do krwiobiegu, co może grozić zakrzepicą. Wkładki hormonalne przeciwdziałają przerostowi błony śluzowej macicy, rozwojowi mięśniaków i polipów. Należy pamiętać o regularnych (raz na pół roku) kontrolnych wizytach u lekarza.

Która metoda antykoncepcyjna najlepsza?

Co osłabia działanie pigułki?

Żel antykoncepcyjny


POLECAMY: Alternatywa dla prezerwatywy!

Radość seksu lesbijskiego

Polub WP Kobieta na Facebooku

1 2 z 2 następna
oceń
tak 14 73.68%
nie 5 26.32%

Galerie


Opinie (87)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Clarris 2015-08-19 (21:24) 8 dni 19 godzin i 20 minut temu

Przede wszystkim tabletki antykoncepcyjne wpływają pozytywnie na zmniejszenie bolesności miesiączki, złagodzą PMS i regulacją cykle miesiączkowe, zmniejszą objętości krwawień

odpowiedz

0
0
~agnieszka 2015-08-17 (16:03) 11 dni i 41 minut temu

Tez jstem zdania ze jednak tabletki będą najlepszym rozwiazaniem. Sama polecam na pewno takią metode antykoncepcji. A o Belara zapytam moja ginekolog skoro tak je polecacie.

odpowiedz

0
0
~Clarris 2015-08-07 (08:33) 21 dni 8 godzin i 11 minut temu

też słyszałam właśnie o tym, że od niedawna w Polsce dostępne są już tabletki o wydłużonym schemacie stosowania, które pozwalają zredukować ilość planowanych krwawień jedynie do kilku dni w roku. Podczas stosowania tabletek o wydłużonym schemacie kobieta ma tylko 4 planowane krwawienia w roku zamiast 12-13 w regularnych schematach antykoncepcyjnych

odpowiedz

0
0
~Doruś 2015-08-04 (00:00) 24 dni 16 godzin i 44 minuty temu

Jak dla mnie najlepszą metoda antykoncepcji są tabletki. Niedawno czytałam o tabletkach o wydłuzonym schemacie stosowania. Przyjmuje się je wtedy przez trzy miesiace i dopiero nastepuje przerwa na krwawienie. Zamierzam zapytac o nie mojego lekarza. Marze o tym żeby miec bezpiecznie okres tylko 4 razy w roku.

odpowiedz

0
0
~dominika 2015-04-01 (16:18) 4 miesiące 27 dni i 26 minut temu

Polecam Wam dziewczyny antykoncepcje Diafragma Caya, która jest nowo opracowanym, mechanicznym środkiem antykoncepcyjnym.

odpowiedz

0
0
~eryyczka 2015-01-03 (21:39) 7 miesięcy 24 dni 19 godzin i 5 minut temu

Wiadomo ze najlepsza antykoncepcja to taka bez hormonów i rzeczywiscie jak widze coraz wiecej dziewczyn na taką sie teraz decyduje.

odpowiedz

0
0
~ja 2014-07-16 (20:26) 1 rok 1 miesiąc 11 dni 20 godzin i 18 minut temu

najlepszy środek antykoncepcyjny: 1.
najlepszy środek antykoncepcyjny: 1. wersja kulturalna: szklanka wody zamiast 2. wersja chamska: środek dupy

odpowiedz

11
2
~jk 2012-01-06 (23:30) 3 lata 7 miesięcy 21 dni 17 godzin i 14 minut temu

Kalendarzyk małżeński?Dziękuję bardzo.Dzięki temu mam już dwójkę dzieci...Tabletek niestety nie mogę brać(plamienia itp)choć żałuję ze względu na ładną cerę.Obecnie od ponad roku mam założoną wkładkę i bardzo sobie chwalę.Lepsze to niż gromadka dzieci,której nie jestem w stanie utrzymać i wychować.Kobieto zabezpieczaj się!Kościół i jego kalendarzyk na wychowanie dzieci Ci nie da!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
41
mawerpulus 2012-01-06 (14:46) 3 lata 7 miesięcy 22 dni 1 godzinę i 58 minut temu

Pigułką robisz krzywdę swojemu dziecku jeśli mimo wszystko sie pocznie. Dostanie ono bowiem taką ilość hormonów że zniszczą jego układ immunologiczny i będzie mieć problemy ze zdrowym życiem. Mężatka czyni krzywdę swojemu mężowi, bo przez piguły, plastry, spirale nie przeżywa optymalnie orgazmu, podniecona nie pachnie, a często zapachem odpycha co zniechęca mężów do seksu albo prowadzi u nich do zaburzeń seksualnych. Poczytajcie dobre kobiety o tych sprawach bo mi was szkoda,z e tak dajecie się mamić. Zadaj sobie pytanie dobra kobieto, czemu faceci nie łykają pigułek- nie można ich zrobić? Można prościej i skuteczniej działać na hormony męskie, ale trudniej zmusić faceta do takiej głupoty bo facet nieustannie chce być płodny, bo tym wyraża swoją męskość i to jest właśnie ludzka mądrość, która trwa cokolwiek by sie działo.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

8
0
~kamoyl 2012-01-06 (18:05) 3 lata 7 miesięcy 21 dni 22 godziny i 39 minut temu

Mam pewna prosbe zeby pisac bardzo ostroznie o tym ze cos "omija watrobe" - otoz bez wzgledu na droge podania JAKIEGOKOLWIEK zwiazku - czy to lekow, czy hormonow - ZAWSZE musza przejsc one przez metabolizm watroby (zestaw cytochromow P-450) - prosze wybaczy uproszczenie. I nie ma mozliwosci zeby COS ominac - po prostu. Taka pelni ona funcje oraz temu sluzy. Pozdrawiam

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi