Jak się nie malować - porady wizażystki Anny Orłowskiej

Informacja prasowa / 28.05.2012
 AAA
Jak się nie malować - porady wizażystki Anny Orłowskiej
Makijaż to chwila skupienia i relaksu, którą możemy zafundować sobie codziennie, wiedząc, że jesteśmy przez chwilę kreatorkami i wizjonerkami własnego codziennego JA. To wolność i kobiecość, które możemy kamuflować lub eksponować w zależności od samopoczucia oraz wariantu prezencji w menu naszej kobiecości. Dziś do dyspozycji mamy ogromną wiedzę i technologię zamkniętą w estetycznych i luksusowych "pudełeczkach" kosmetyków kolorowych.
Niewiele kobiet wie, że podstawowym błędem makijażowym, pochodzącym z przeszłości, jest… błędne myślenie - czyli klasyczny stereotyp. Makijaż lat minionych kojarzy się nam z ciężką powłoką zaklejającą skórę naszej twarzy, mocnymi czarnymi kreskami oraz nudnym, rutynowym podejściem do kolejności nakładania produktów kosmetycznych. Podkład był ciężki, ilość kolorów ograniczona, a efekt rzadko zadowalający.
Dawniej też czarna kredka do oka była strasznie twarda i z ledwością dawała się aplikować, natychmiast się rozmazując. Co ciekawe, dzisiaj ten niechciany kiedyś efekt nazywamy modnym makijażem „smokey eyes”. Usta, niegdyś "oblepione" pomadką o jednowymiarowym, ciężkim w ekspozycji i niskiej jakości efekcie, zmieniają się obecnie w kolorowe, lekkie, przenikające się barwy - z wariantami matowymi lub błyszczącymi.

Podkład w dzisiejszych czasach jest niezbędny. Obecnie fluidy zapewniają ochronę, odżywienie, nawilżenie czy rozświetlenie skóry, która jest naszą wizytówką. Niestety, do dziś musimy obalać stereotypy o "zgubnym" wpływie podkładu na nasza cerę. Obyśmy to robiły jak najczęściej.

Obecnie dostępne na rynku podkłady zaskakują nas nie tylko nowoczesnym opakowaniem czy masą, ale również ogromną ilością odcieni. Niestety, większość z nas z trudem samodzielnie określa kolor swojej skóry na twarzy. Zdarza się, że testowanie odcieni podkładów odbywa się na dłoni lub szyi. Tymczasem najodpowiedniejszym miejscem jest środek policzka, a sprawdzanie odcienia powinno odbywać się przy naturalnym świetle. Przydaje się również profesjonalna pomoc wizażystów, a także najnowsze „zdolności adaptacyjne” podkładu. Warto podkreślić, że szeroka paleta kolorów sprzyja wyborowi właściwej tonacji. Zatem im więcej odcieni w propozycjach fluidowych, tym piękniejsze „ja” każdej z nas.

Dobierając podkład, należy pamiętać o zmianach atmosferycznych zachodzących w naszym kraju. Latem szukamy podkładów matujących - lżejszych konsystencji, nawilżających i oczywiście nieco ciemniejszych. Zimą zaś podkład ma nas otulić swoją ciepłą i gęstą konsystencją. Powinien być mrozo- i wiatroodporny oraz dostosowany do koloru naszej zimowej karnacji.

Polki powinny nauczyć się dobierać podkład zgodnie z oczekiwaniami i diagnozą potrzeb własnej skóry. Musimy wiedzieć czy oczekujemy efektu np. bardzo matującego, czy raczej lekko kryjącego, a może błyszczącego? Nie bez znaczenia jest też nasz styl życia. Trudno zaprzeczyć, że bardzo połyskująca cera prezenterki telewizyjnej wyglądałaby przedziwnie, podobnie sportsmenka o skórze całkowicie zmatowanej.

Polki malują się w niewielkim stopniu i z mojego doświadczenia wynika, że w tej dziedzinie mamy jeszcze sporo do zrobienia. Nasza polska uroda nie potrzebuje aż takich "manewrów" jak "arabskie spojrzenie". Jednak słowiański rys wymaga wręcz nieskromnego podkreślenia największych walorów, takich jak chociażby delikatna karnacja. Staramy się zmieniać nasz wizerunek, jednakże - w wielu przypadkach - tylko na wielkie wyjścia. Szkoda, że tak rzadko.

Jestem zwolenniczką uświetniania każdego dnia. Miło by było malować się częściej w zależności od okazji, przede wszystkim dla własnej satysfakcji, ze świadomością własnego rozwoju w makijażu. Ważnym elementem wiedzy praktycznej jest wiedza w zakresie produktu używanego w upiększaniu siebie - właściwego produktu.

Anna Orłowska

Polub WP Kobieta na Facebooku

1 2 z 2 następna
oceń
tak 2 100%
nie 0 0%

Galerie


Opinie (9)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~bellla 2013-02-03 (10:24) 3 lata 8 dni 15 godzin i 51 minut temu

no coś w tym jest, że jak się czyta jest inaczej niż na żywo, ta akcja Douglas moim zdaniem jest super, bo można nie tylko porozmawiać na temat makijażu, ale też i pielęgnacji, ale też kupić taniej dobre kosmetyki, w tym tygodniu Poznań i Stary Browar.

odpowiedz

0
0
~lepsza_ja 2012-12-12 (12:42) 3 lata 1 miesiąc 30 dni 13 godzin i 33 minuty temu

przydatny artykuł, ale mimo wszystko wolałabym spotkać się z wizażystą face to face. teraz jest taka możliwość w drogerii douglas :) w tym tygodniu we wroławskiej magnolii są konsultacje makijażowe z wizażystami. fajna rzecz, w końcu ludzie ciężką kasę płacą za taką indywidualną "sesję" ;)

odpowiedz

0
0
~SHINY BOX 2012-06-13 (14:30) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 11 godzin i 45 minut temu

SHINY BOX testuj luksusowe kosmetyki za darmo POLECAM !

odpowiedz

7
4
~Kasia 2012-05-29 (14:49) 3 lata 8 miesięcy 13 dni 11 godzin i 26 minut temu

Sorry, ale styl pani Ani oraz to, jak maluje kobiety w programie nie daje jej prawa do udzielania porad... Dla mnie to nadal tylko lekko tandetna sprzedawczyni z gdyńskiego "Ciucholandu".

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
2
~anna 2012-05-29 (21:07) 3 lata 8 miesięcy 13 dni 5 godzin i 8 minut temu

Przykro mi,ale ta pani pomimo ciekawej osobowości,makijaży robić nie umie.Wykonuje je bylejak i niestarannie.Może powinna się gdzieś podszkolić?

odpowiedz

1
0
~a tam ale 2012-05-29 (11:16) 3 lata 8 miesięcy 13 dni 14 godzin i 59 minut temu

Rzeczywiście, na koniec artykuł zalatuje reklamą, ale... ja od niedawna używam Shiny Touch firmy Lirene i jest rewelacyjny. Wcześniej spotkałam się u znajomej z City Matt i też mi się podobał, ale moja śniada cera woli rozświetlenie. Polecam :-) Poza tym jestem alergiczką i produkty Lirene jako jedne z nielicznych nie uczulają mnie. Wybór był prosty ;-)

odpowiedz

9
0
~k 2012-05-29 (10:39) 3 lata 8 miesięcy 13 dni 15 godzin i 36 minut temu

śmierdzi mi to reklama

odpowiedz

10
0
~edi 2012-05-29 (00:07) 3 lata 8 miesięcy 14 dni 2 godziny i 8 minut temu

fajny,sponsorowany artykuł...

odpowiedz