Jak wybrać odpowiedni faktor?

Marzena Okoń / 04.08.2009
wp.pl>
 AAA
Z pewnością uwielbiasz słońce i z ogromną przyjemnością korzystasz z kąpieli słonecznych. Zwiększająca się wiedza na temat szkodliwości promieni słonecznych wpływa pozytywnie na zainteresowanie kosmetykami z filtrami słonecznymi. Większość z nas nie wyobraża sobie wyprawy na plażę bez kosmetyku z filtrem.
Wysokość odpowiedniego dla nas faktora słonecznego zależna jest od wielu czynników. Istotne jest to czy jest to nasza pierwsza kąpiel słoneczna, czy też skóra była już wystawiana na działanie promieni UV. Istotny jest też czas ekspozycji słonecznej, nasilenie promieni i co najważniejsze nasz fototyp – a więc stopień wrażliwości skóry na promienie słoneczne.
Aby dobrać odpowiedni krem musisz znać swój fototyp i według niego dobrać odpowiedni kosmetyk z ochronnym faktorem. Znając charakterystykę każdego z typów bez problemu odnajdziesz dla siebie odpowiednia ochronę.

Fototyp 1
- porcelanowa cera, bardzo jasna z różowym pigmentem,
- włosy rude lub blond,
- zielone lub niebieskie oczy,
- opala się najpierw na różowo, potem opalenizna brązowieje,
- skóra bardzo podatna na poparzenie słoneczne.

Czas bezpiecznego przebywania na słońcu bez kosmetyku z filtrem – 5 do 10 min.

1 2 z 2 następna
oceń
0
0
Podziel się



Galerie

  • Skomentuj
  • WP.PL
Ocena: 0 [0]
~EvaSun [2009-10-23 13:14]

Zawsze w pierwszej fazie opalania wysoki faktor, później możemy zmniejszyć numer faktora. Przy jasnych karnacjach dłużej używamy wysokiego faktora. Taki sposób postępowania będzie gwarantował nam idealną i równomierną opaleniznę. Polecamserdecznie kosmetyki do opalania Eva Sun. A na zimę samoopalacze z tej samej serii. Efekt i łatwość użycia gwarantowane.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~ZiZi [2009-08-18 19:26]

Bzdury!
Te opisy fototypów są beznadziejne. Mam bardzo ciemne włosy, zielone oczy i bardzo jasną cerę, do tego ze skłonnościami naczynkowymi. Według tych opisów pasuję do każdego fototypu. Kolor włosów i oczu nie ma tu nic do rzeczy.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
[2009-08-14 17:52]

Athelios La roche Posay
oczywiście że jest ważny faktor! Ja mam jasna wrażliwą cerę i stosuję tylko i wyłącznie krem z serii Athelios. Jak dla mnie bez porównania!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~JoannaAnna [2009-08-08 14:33]

eva sun SPF 30
Ja mam bardzo jasną karnację, więc zawsze używam wysokich faktorów, min. SPF30. Najchętniej sięgam po kosmetyki EVA SUN, bo mają i filtry mineralne, i chemiczne. Nigdy się przy nich nie poparzyłam

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
lonia [2009-08-05 20:54]

a to jest jakas różnica?
byle były filtry.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Wirtualna Makijażystka

Zobacz w innych serwisach