Makijaż odmładzający

Justyna Jazgarska - wizażystka i stylistka / 24.08.2011
wp.pl
 AAA
Makijaż odmładzający
Co zrobić, żeby jak najdłużej wyglądać młodo, świeżo i z klasą? Nie ma reguły, która pomoże wyznaczyć granicę, od jakiego wieku automatycznie stajemy się „kobietami dojrzałymi” i tym samym powinnyśmy zacząć wykonywać odmienny makijaż. Czasami pani 50-letnia może nie mieć potrzeby odmładzania się makijażem, a 30-latka jak najbardziej. Jak zatem wykonać makijaż odmładzający?
Zasada pierwsza: umiar
Czyli nie za ciemno, nie za mocno, nie za dużo, nie za bardzo błyszcząco - jeśli chcemy wykonać makijaż, który wydobędzie całe piękno, ale jednocześnie odmłodzi. Zbyt mocny i ciężki makeup nie zrealizuje tych celów. Podobnie jak makijaż błyszczący, perłowy – uwidoczni zmarszczki i nierówności cery. Zbyt dużo warstw kosmetyków, bardzo kryjące podkłady, różne bazy pod spodem także nie będą sprzyjały odmłodzeniu spojrzenia.
Zasada druga: róż na policzki
Nie ma innego kosmetyku, który tak wspaniale dodawałby dziewczęcości, świetlistości i urody kobiecej twarzy. Nawet jeśli kochasz opaleniznę i bez pudru brązującego nie wyobrażasz sobie makijażu, chcąc się odmłodzić, zamień puder brązujący na róż. Jeśli nie masz tłustej lub przetłuszczającej się cery, możesz wybrać róż lekko świetlisty, satynowy. Taki produkt jeszcze piękniej rozświetli twarz.

Zasada trzecia: modelowanie
Makijażem należy skorygować kształt twarzy, który z wiekiem może zacząć odbiegać od ideału. Rysy twarzy mogą zacząć „opadać”, może być problem z drugim podbródkiem. Tak samo oko – możemy mieć do czynienia z opadającą powieką lub opadającymi kącikami. Kontur ust i oczu może być mniej wyraźny niż kiedyś, a linia brwi może wychodzić poza idealną linię. Tym wszystkim się zajmiemy wykonując makijaż.

Jak to zrobić?
Podstawą dobrego wyglądu jest codzienny delikatny demakijaż i odpowiednia pielęgnacja. Używaj kosmetyków pielęgnacyjnych dobranych do rodzaju cery, demakijaż wykonuj delikatnie, nie rozciągając skóry. Zaczynaj od oka - powieki zmywaj delikatnym ruchem od zewnętrznego kącika do wewnętrznego. Następnie oczyść resztę twarzy. Po demakijażu wklep w twarz pielęgnacyjny krem.

Na zdjęciu: Aktorka Courteney Cox (47 l.) prezentuje idealny makijaż odmładzający: delikatny, z wykorzystaniem różu i z pięknie wymodelowaną twarzą.

POLECAMY:

ABC makijażu dla rudowłosej

Makijaż ślubny

Tydzień bez makijażu!

Upiorny makijaż Rodowicz

Polub WP Kobieta na Facebooku

1 2 3 z 3 następna
oceń
tak 1 25%
nie 3 75%

Galerie


Opinie (3)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~t 2011-08-30 (02:50) 4 lata 5 miesięcy 13 dni 14 godzin i 16 minut temu

Makijaż odmładzający to tylko zewnętrzne ostateczne działania poprawiające efekt urody kobiety. Najważniejsze jest jednak zadbanie o zdrowie i figurę, bo odpowiednie odżywianie , oczyszczanie organizmu czyli tez wicie dużej ilości czystej wody, oraz ważna suplementacja i zawsze wskazany systematyczny ruch, te proste prawdy utrzymują zdrowie i urodę kobiety. A zdrowie wewnątrz daje efekty na zewnątrz.! Makijaż tylko podkreśla urodę lub ją uwypukla.

odpowiedz

0
2
~Znawca 2011-08-30 (02:24) 4 lata 5 miesięcy 13 dni 14 godzin i 42 minuty temu

WYstarczy Silica w tabletkach. Odmładza o 20 lat.

odpowiedz

6
1
~tofik 2011-08-30 (02:01) 4 lata 5 miesięcy 13 dni 15 godzin i 5 minut temu

trzeba sie bzykac rano i wieczorem jesc zdrowo i spac ile sie da. tyle

odpowiedz