Okresowe wypadanie włosów - jak mu zapobiec?

Klaudia Kula / 17.11.2009
wp.pl>
 AAA
Podczas lata wystawiałaś swoje włosy na działanie bezlitosnych promieni słonecznych, a dodatkowo zapewniałaś im kąpiele w słonej i chlorowanej wodzie. Jesienią zauważasz, że włosy stały się matowe, przesuszone, z rozdwajającymi się końcówkami, a podczas mycia i czesania gubisz ich coraz więcej. A może w ostatnich miesiącach przechodziłaś grypę, której towarzyszyła wysoka gorączka, albo poród, borykasz się z problemem nadmiernego łojotoku lub stosowałaś niezdrową i ubogą w witaminy i cenne składniki odżywcze dietę?
Jakie są najczęstsze powody okresowego wypadania włosów u kobiet?
- Najczęściej winna jest uboga dieta - tłumaczy Ryszard Gzela, właściciel Kliniki Handsome Men. - Spożywanie pokarmów ubogich w witaminy, składniki mineralne i przede wszystkim proteiny doprowadza do osłabiania cebulek włosowych, a to powoduje nadmierne wypadanie włosów. Inne przyczyny to zmiany hormonalne i nagła zmiana diety oraz nawracające choroby układu odpornościowego.
Omawianie przyczyn wypadania włosów zacznijmy od zmian hormonalnych. Z pewnością taki objaw zaobserwowało wiele mam w kilka miesięcy po urodzeniu dziecka. Odpowiada za to spadek poziomu estrogenów. Poza tym w drugim i trzecim trymestrze ciąży zostaje zahamowana faza telogenu, która odpowiada za przejście włosa w stan spoczynku i jego późniejsze wypadnięcie. Podobne zjawisko okresowego gubienia włosów zachodzi wówczas, kiedy odstawiamy tabletki antykoncepcyjne. Całe szczęście w jednym, jak i w drugim przypadku wypadanie włosów jest stanem całkowicie odwracalnym i do opanowania.

Polub kobieta.wp.pl na Facebooku

1 2 3 z 3 następna
oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Galerie


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Bądź z nami na bieżąco