Skuteczna walka z trądzikiem – czy to w ogóle możliwe?

Nota PR / 07.04.2014
WP.PL>
 AAA
Skuteczna walka z trądzikiem – czy to w ogóle możliwe?
Trądzik to dość powszechna choroba skóry, z którą borykają się nie tylko nastolatki, ale także wiele dorosłych kobiet i mężczyzn. I choć każdy z nich mógłby podać inny sposób walki z tym problemem, wszyscy zadają sobie to samo pytanie – który jest tak naprawdę skuteczny?
Pozorny sukces
Najpowszechniejszą metodą zwalczania uporczywych krostek, zaskórników, wyprysków i zmian ropnych jest stosowanie różnego rodzaju kosmetyków, stworzonych z myślą o potrzebach skóry trądzikowej. Produkty tego typu mają za zadanie oczyścić cerę, ograniczyć nadmierną produkcję sebum, odblokować pory oraz, co dla wielu wyjątkowo istotne, zlikwidować wszelkie zmiany trądzikowe, będące wątpliwą ozdobą naszej twarzy.
Niektóre kosmetyki do skóry trądzikowej potrafią działać prawdziwe cuda. Osoby, które regularnie po nie sięgają, mogą w końcu cieszyć się promienną, czystą i świeżą cerą, bez żalu rozstając się z nieestetycznymi wypryskami. Niestety, bardzo często okazuje się, że osiągnięty efekt był jedynie tymczasowy, a powierzchniowa walka z trądzikiem może pomogła rozprawić się z jego objawami, ale niekoniecznie z przyczyną.

Nowa strategia

Nie jest tajemnicą fakt, że kondycja naszej skóry może zależeć zarówno od sposobu jej pielęgnacji, jak i stylu życia czy nawyków żywieniowych. Ciągły stres, nieprzespane noce czy niezdrowe jedzenie mogą niekorzystnie wpłynąć na wygląd cery, zwłaszcza trądzikowej. Eliminacja wszystkich szkodliwych czynników nie zawsze jest możliwa, niemniej, znając źródło problemu, wiemy na jakiej płaszczyźnie powinniśmy teraz działać.

Innymi słowy, skuteczną walkę z trądzikiem należy prowadzić też od wewnątrz. Jak? Przy pomocy odpowiednich suplementów diety, które wykazują działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, a ponadto hamują nadmierne wydzielanie sebum i odblokowują pory. Dzięki właściwej suplementacji możemy trafić prosto w źródło naszych problemów z trądzikiem, nie tylko eliminując uporczywe objawy trądziku, ale przede wszystkim zapobiegając pojawianiu się nowych zmian.

W czym tkwi sekret?

Tajemnica skuteczności tabletek na trądzik, takich jak Nonacne, dostępnych na nonacne.pl, tkwi w głównej mierze w ich składzie. Nowatorskie produkty zawierają unikalne składniki, dobrane w idealnych proporcjach, wśród których wyróżnia się czerwoną koniczynę, sarsaparillę, wyciąg z pestek winogron czy liście pokrzywy, a ponadto witaminę C i cynk.

- Trądzik to jedna z tych dermatoz, która wymaga indywidualnego podejścia do leczenia – mówi Renata Adamczyk, właścicielka sklepu z kosmetykami i suplementami, od wielu lat związana z branżą suplementacyjną. – Żaden z dostępnych środków przeciwtrądzikowych nie osiąga 100% skuteczności. Przeprowadzane przez nas ankiety i rozmowy z klientami jednoznacznie wskazują na to, że dopiero zindywidualizowanie kuracji, dopasowanie jej do potrzeb konkretnej osoby, daje najlepsze efekty. Nasi ankieterzy przeprowadzili szereg wywiadów z osobami, które stosowały produkty przeciwtrądzikowe takie jak Nonacne, Trioxil czy Rio Skin Clear. Okazało się, że suplementy są skuteczniejsze od kosmetyków i fototerapii. Skuteczność kremów i lamp LED utrzymuje się w granicach 50%, podczas gdy skuteczność kapsułek sięga 80-90%.

Trądzik, postrzegany przez wielu jako znak młodości, zmienia nie tylko wygląd naszej cery. Pojawiające się na twarzy krostki, wypryski, zaskórniki, zmiany ropne czy zaczerwienienia potrafią bardzo negatywnie wpłynąć również na nasze samopoczucie, a w rezultacie pewność siebie czy poczucie własnej wartości. Jednak teraz skuteczny sposób na trądzik znajduje się niemal w zasięgu ręki, a zdrowa, czysta i promienna skóra przestanie być jedynie czczym marzeniem.

Polub kobieta.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 2 40%
nie 3 60%

Galerie


Opinie (7)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~wiolka 2014-04-24 (21:41) 1 godzinę i 34 minuty temu

Ja leczyłam swój trądzik maścią cynkową pomogła ale jak tylko coś się pokazywało na skórze to ograniczałam czekoladę, jajka , mleko. Ale pewnie gdyby to nie pomagało poszłabym do dermatologa każda skóra jest inna nie wolno tego bagatelizować i samaemu leczyć byle czym.

odpowiedz

0
0
~korokla 2014-04-24 (10:38) 12 godzin i 37 minut temu

Zgadzam się z przedmówcami, że dermokosmetyki są rewelacyjne! mi robotę zrobiła pianka Lichtena...

odpowiedz

0
0
~anowi 2014-04-23 (19:50) 1 dzień 3 godziny i 25 minut temu

Trądzik to nie jest pojedynczy wykwit skórny. Stosowanie wszelkiego rodzaju kosmetyków bez konsultacji z lekarzem może przynieść więcej szkody niż pożytku. Kolejność powinna być taka... Lekarz - leki - zalecenia - dozwolone kosmetyki.

odpowiedz

0
0
~madzia 2014-04-23 (19:23) 1 dzień 3 godziny i 52 minuty temu

Trądzik to nie jest tyko kwestia tabletek czy kosmetyków maskujących. Z taką dolegliwością konieczna jest konsultacja dermatologiczna. Tylko lekarz może określić co można stosować a czego unikać.

odpowiedz

0
0
~klaudia 2014-04-17 (14:07) 7 dni 9 godzin i 8 minut temu

ja do walki z trądzikiem używam kosmetykow z serii sebumetic firmy Dermika- sa to dermokosmetyki i sa naparawde skuteczne- skora wydziela mniej sebum, pojawia sie na niej mniej niespodzianek polecam warte zakupu kosmetyki

odpowiedz

0
0
~klaudia 2014-04-17 (14:06) 7 dni 9 godzin i 9 minut temu

ja uwielbiam rozświetlająca bazę pod maki jaz firmy Dermika - sprawia ze buzia po prostu promienieje- wygląda idealnie, perfekcyjny makijaż przez cały dzień :) Nie roluje sie jak bazy silikonowe i jest w wygodnym opakwoaniu :)

odpowiedz

0
0
~karolina_112233 2014-04-11 (07:46) 13 dni 15 godzin i 29 minut temu

Ja uważam, że cera trądzikowa wymaga opieki specjalisty i odpowiednich zabiegów. Mi pomógł yellow peel wykonywany w Medeście. Może kosztuje więcej niż tabletka, ale ma się pewność, że cały proces przebiega pod okiem specjalisty

odpowiedz

Bądź z nami na bieżąco