Skuteczne sposoby na przetłuszczające się włosy

Klaudia Kula / 28.06.2010
wp.pl
 AAA
Skuteczne sposoby na przetłuszczające się włosy
Przetłuszczające się włosy są zmorą dużej części społeczeństwa. Tłuste kosmyki wyglądają nieestetycznie, są powodem zaniżonej samooceny, są trudne w pielęgnacji, mogą być przyczyną pojawienia się tłustego łupieżu i łojotokowego zapalenia skóry, a także sygnalizować nieprawidłową pracę hormonów. Czy istnieją zatem skuteczne sposoby walki z przetłuszczającymi się włosami?
Kluczem do zagadki przetłuszczających się włosów jest poznanie przyczyny, a w dalszej kolejności wdrożenie odpowiedniego leczenia.
- Przetłuszczające się włosy są najczęściej zmorą nastolatków wchodzących w okres dojrzewania. Wówczas zachodzi przysłowiowa burza hormonów, może pojawić się trądzik, oraz właśnie problem z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami - mówi Ryszard Gzela, właściciel kliniki Handsome Men. -Zjawisko przetłuszczających się włosów dotyczy tak naprawdę jedynie skóry głowy, to właśnie na jej powierzchni wytwarzana jest przez gruczoły łojowe nadmierna ilość sebum, która siłą rzeczy przenosi się na włosy, a te z kolei wyglądają nieestetycznie. Taki stan rzeczy może mieć różne podłoże: począwszy od niewłaściwej diety, złego stanu zdrowia, a skończywszy na niedoborach składników odżywczych w organizmie, skażonym środowisku, stosowaniu nieodpowiednich kosmetyków i złej pielęgnacji (np. częste czesanie włosów szczotką, mycie włosów w gorącej wodzie - dodaje Ryszard Gzela.

Odrzućmy stereotypy

Trzeba obalić krążący od pokoleń mit jakoby rzadziej myte włosy mniej się przetłuszczały. Włosy trzeba myć tak często, jak zmusza nas do tego sytuacja. Jeżeli włosy przetłuszczają się intensywnie należy wykonywać ten zabieg codziennie, gdyż w przeciwnym wypadku narażamy się nie tylko na nieestetycznie wyglądające i klejące się włosy, ale również na ryzyko wystąpienia łupieżu tłustego, którego charakterystyczną oznaką jest utworzenie zbitej warstwy, tzw. łuski na skórze głowy. Z kolei nieleczony łupież tłusty może doprowadzić do początków łysienia.

Myjąc włosy należy używać wyłącznie letniej, wręcz chłodnej wody, która nie pobudzi gruczołów do wzmożonej produkcji łoju. Poza tym, w przypadku włosów przetłuszczających się darujmy sobie wykonywanie silnego masażu skóry głowy, bowiem takowy również przyczynia się do nasilonej produkcji sebum. Kolejnym krokiem w przypadku pielęgnacji włosów problematycznych jest wybór odpowiedniego szamponu.

Polub WP Kobieta na Facebooku

1 2 z 2 następna
oceń
tak 12 80%
nie 3 20%

Galerie


Opinie (6)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
1
~kasia 2010-07-02 (08:49) 5 lat 7 miesięcy 10 dni 12 godzin i 34 minuty temu

dobry sposób na łojotok
Ja mam od wielu lat problem z przetłuszczającymi się włosami. Zbagatelizowałam sprawę. Poszłam do dermatologa dopiero jak zaczęłam łysieć. Nie wiedziałam, że powodem mogą być przetłuszczające się włosy. Okazało się, że mam łojotokowe zapalenie skóry (bez objawów typu: zaczerwienienia, strupki, wypryski- a takie byłoby lepsze, bo oznacza, że organizm walczy i wydala łój za zewnątrz; mój zatrzymywał pod skórą). Lekarz doradził mi mezoterapię. Po pierwszym zabiegu na lewej części głowy zniszczone 20 % łojotoku, na prawej (bardziej zniszczonej; włosy są słabsze) 10 %. Po drugim zabiegu wypada mi znaczniej mniej włosów ( max. 50, wcześniej min. 100). Przede mną jeszcze 5 zabiegów. Zobaczymy jakie będą efekty ale myślę, że warto spróbować. Piszę o tym, bo mezoterapia nie jest rozpowszechniona. Nie pisze się o niej w gazetach ani w internecie - przykład to również ten artykuł. A możemy uratować swoje włosy. Ten kto łysieje, ten rozumie o czym mówię. Człowiek zrobi wszystko! Pokrzywą, drożdżami itp. możemy się leczyć do końca życia z mizernym skutkiem (potrzeba systematyczności). Mezoterapia trwa kilkanaście minut. Wykonuje się ją z reguły w pierwszym miesiącu 2 x a później 1 x na miesiąc. I jest zupełnie bezbolesna !!! Choć krąży wiele bzdur na forach ale to chyba stworzonych przez ludzi, którzy nie próbowali tego zabiegu. Pierwszy raz szłam lekko wystraszona po 'lekturze' internautów ale podczas zabiegu tak się zrelaksowałam, że żałowałam że się już skończył. Jeśli ktoś jest zainteresowany to opiszę to bardziej szczegółowo i prawdziwie !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~n. 2012-02-07 (16:19) 4 lata 5 dni 5 godzin i 4 minuty temu

z tymi drożdżami to bym raczej uważała..

odpowiedz

0
0
~ech 2010-06-29 (07:30) 5 lat 7 miesięcy 14 dni 13 godzin i 53 minuty temu

wszyscy mówią
o tłustym łupieżu , a ja mam suchy , sypki i nic nie mogę dostac w aptece, a dermat. poleciła mi kupić szampon..jak się okazało do tłustego łupieżu! zabić to mało!!!!!!!!!!ratunku!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
2
~Seneszyn/ wuwuzela 2010-06-29 (04:06) 5 lat 7 miesięcy 14 dni 17 godzin i 17 minut temu

Najpiekniejsze wlosy na swiecie ma Palikot
Drugie miejsce exsekwo Bronek i premier

odpowiedz