Sztuczki wizażystów na makijaż czoła

Justyna Jazgarska - wizażystka i stylistka / 27.12.2010
wp.pl
 AAA
Sztuczki wizażystów na makijaż czoła
Wysokie, szerokie, a może niskie, węższe niż policzki, zbyt wypukłe lub płaskie? Mało kto z nas ma idealnie proporcjonalne czoło. Czasem odpowiednim kształtem fryzury możemy zamaskować ten odbiegający od ideału fragment twarzy. Zdarza się jednak, że z różnych powodów nie możemy zdecydować się na konkretną fryzurę. Wówczas z pomocą przyjdzie nam makijaż korekcyjny. Jak go wykonać?
Kształt czy wielkość czoła korygować możemy na samym początku makijażu, na etapie nakładania podkładu lub na końcu. Pierwsza wersja dotyczy modelowania podkładami, druga wersja – modelowania pudrem brązującym lub różem. Którą wybrać? Wszystko zależy od tego, co chcemy uzyskać. Jeśli jedynie skrócenie lub zwężenie czoła, to możemy skorzystać z wersji pierwszej i drugiej. Jeśli natomiast chcemy poszerzyć i uwypuklić ten fragment twarzy, to pomocna nam będzie wersja pierwsza, czyli modelowanie podkładami.
Na czym polega optyczne modelowanie twarzy?

Jest to nic innego jak gra światłem i cieniem, jasnymi i ciemnymi kolorami, chowanie i uwypuklanie. Jasny kolor (jaśniejszy o kilka tonów od reszty twarzy) uwypukla, poszerza, powiększa, podobnie jak błyszczący kosmetyk; ciemny kolor chowa, wysmukla, wyszczupla.

Modelowanie podkładem

Na odpowiednio przygotowaną skórę całej twarzy nakładamy podkład w kolorze idealnie dobranym do odcienia karnacji. Następnie na fragmenty czoła wymagające poszerzenia, wydłużenia lub uwypuklenia aplikujemy podkład co najmniej o dwa tony jaśniejszy – jeśli chcemy czoło podwyższyć, to jaśniej powinno być wzdłuż całej linii włosów, jeśli chcemy poszerzyć, to rozjaśniamy okolice skroni. Delikatnie wklepujemy, rozcieramy granice pomiędzy kolorami. Jeśli natomiast chcemy czoło skrócić czy zwęzić, nakładamy podkład ciemniejszy niż bazowy, rozcieramy granice. Całość matowimy pudrem oraz kontynuujemy makijaż.

Polub WP Kobieta na Facebooku

1 2 z 2 następna
oceń
tak 1 50%
nie 1 50%

Galerie


Opinie (3)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~marta 2011-01-01 (13:58) 5 lat 1 miesiąc 9 dni 17 godzin i 27 minut temu

"Idealne" czoło, nos, usta, oczy, szyja, sylwetka...
i w ten oto sposób zakompleksione kobiety ślepo dążą do tego, by być identyczne, a najlepiej podobne do Barbie.

odpowiedz

0
0
~Magda 2011-01-01 (13:10) 5 lat 1 miesiąc 9 dni 18 godzin i 15 minut temu

na poswiateczne odchudzanie/a wiosna tuż,tuż/ polecam
paniom naturalne proteiny-zawierajace ich aż 50% niskokaloryczne wild jerky.

odpowiedz

0
0
~milena 2010-12-31 (11:12) 5 lat 1 miesiąc 10 dni 20 godzin i 13 minut temu

makijaz
Ja juz mam komplet kosmetyków do makijazu-wczoraj poczyniłam ostatnie zakupy w super-pharmie i moge teraz spokojnie wieczorkiem zaczac sie szykowac na bal sylwestrowy.

odpowiedz