Wstydliwy problem – wypryski na pośladkach

Klaudia Kula / 30.11.2010
wp.pl
 AAA
Wstydliwy problem – wypryski na pośladkach
Wypryski na pośladkach to problem dość powszechny, o którym niestety nie mówi się otwarcie. Dlaczego? Być może dlatego, że go po prostu nie widać, albo dlatego, że wstydzimy się o nim powiedzieć lekarzowi, nie mówiąc już o jego eksponowaniu. Przyczyn powstawania wyprysków na pośladkach jest wiele – począwszy od zwykłego trądziku, a na czyrakach i wrzodach skończywszy.
Wypryski na pośladkach są problemem wstydliwym i potrafią skutecznie uprzykrzyć życie – wstyd przed pokazaniem się w bikini, wstyd przed nagością i zbliżeniami intymnymi, wstyd przed pokazaniem swojego problemu lekarzowi, a dodatkowo świąd, pieczenie i ból, w zależności od rodzaju wyprysków. Problem ten może mieć podłoże alergiczne (np. używanie nieodpowiedniego proszku do prania, balsamu do ciała), jednak, kiedy wiemy co nas uczula wyjście z takiej sytuacji jest stosunkowo proste poprzez ograniczenie kontaktu z alergenem. Sprawa zaczyna się komplikować wtedy, kiedy za występowanie wyprysków na pośladkach zaczynają odpowiadać m.in. trądzik czy gronkowiec złocisty.
Trądzik skupiony

Trądzik jest schorzeniem gruczołów łojowych i ma kilka odmian. Występuje głównie na twarzy, plecach i klatce piersiowej, ale może również występować na pośladkach – szczególnie jego ropowicza odmiana charakteryzująca się występowaniem nacieków, krost zapalnych i torbieli ropnych. Krosty po pewnym czasie pękają i wydobywa się z nich ropna lub ropno-krwista wydzielina. Odmiana ta dotyczy głównie mężczyzn, co nie oznacza, że nie borykają się z nią również kobiety. Trądzik skupiony wymaga intensywnego leczenia pod okiem lekarza dermatologa.

Rogowacenie mieszkowe

Polega na nadmiernym rogowaceniu ujść mieszków włosowych. Za powstanie choroby odpowiedzialne są m.in. geny, niedobór witaminy A, AZS i zaburzenia naczynioruchowe. Rogowacenie mieszkowe charakteryzuje się przede wszystkim występowaniem szorstkich w dotyku grudek, często zakończonych czopem rogowym, może swędzieć oraz wstępować na innych częściach ciała (twarz, kończyny górne i dolne). Leczenie odbywa się pod nadzorem lekarza. W domu jednak można je uzupełniać poprzez stosowanie peelingów gruboziarnistych, kąpieli w roztworach soli, czy miejscowe nacieranie witaminą A.

Polub WP Kobieta na Facebooku

1 2 z 2 następna
oceń
tak 1 10%
nie 9 90%

Galerie


Opinie (5)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
Karolina1212 2014-07-03 (23:14) 1 rok 7 miesięcy 5 dni 22 godziny i 16 minut temu

CUDOWNY LEK!!!!!!!!!! miałam ten sam problem i próbowałam wszystkiego, nie pomagało. Po tygodniu stosowania SUDOKREMU mam gładką pupę. wystarczyło, że 2-3 razy dziennie skarowałam. działa cuda, naprawdę polecam! ;)

odpowiedz

1
0
~Hanka 2010-12-08 (20:57) 5 lat 2 miesiące 1 dzień i 33 minuty temu

Hirsutyzm
Dużo bardziej wstydliwy problem to hirsutyzm. Wiele kobiet ma z nim problem, a niestety wiele nie korzysta w tym momencie z usług endokrynologów. A przecież są dziś odpowiednie metody leczenia. Są leki hormonalne, metody depilacji, kremy z eflornityną, takie jak Vaniqa.

odpowiedz

2
1
~maniya 2010-12-05 (16:21) 5 lat 2 miesiące 4 dni 5 godzin i 9 minut temu

Ropie? 90% choroba weneryczna.Natychniast do lekarza!

odpowiedz

3
0
gaga2r 2010-12-04 (18:53) 5 lat 2 miesiące 5 dni 2 godziny i 37 minut temu

Lekarze już nie takie rzeczy widzieli, nie zwlekaj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

9
2
~Teodozja 2010-12-04 (16:11) 5 lat 2 miesiące 5 dni 5 godzin i 19 minut temu

wypryski na pośladkach mam zawsze
ale pokazały się ropnie na przyrodzeniu i jak pokazać doktorowi a, śmierdzi okropnie.Może to z zimna bo szczałam na drodze

odpowiedz