UrodaNowa skóra na wiosnę!

Nowa skóra na wiosnę!

Nowa skóra na wiosnę!
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
12.03.2009 14:02, aktualizacja: 26.05.2010 17:38

Czujesz, że Twoja skóra nie jest taka jak wcześniej? Przez okres zimowy poszarzała i straciła swoją jędrność i ładny koloryt? Zobacz co możesz zrobić, abyś mogła z podniesioną głową, pewnie i radośnie wkroczyć w zbliżający się sezon wiosenny.

Czujesz, że Twoja skóra nie jest taka jak wcześniej? Przez okres zimowy poszarzała i straciła swoją jędrność i ładny koloryt? Zobacz co możesz zrobić, abyś mogła z podniesioną głową, pewnie i radośnie wkroczyć w zbliżający się sezon wiosenny.

Schować się czy walczyć?

Zimą masz do czynienia z ciągłymi zmianami temperatur. Nie ma to dobrego wpływu na stan Twojej skóry, a także na zachowanie pełnego zdrowia bez drobnych chociaż infekcji. Te, po zakończonym leczeniu, także zostawiają po sobie niekorzystnie dla Ciebie pozostałości. Krótkie dni nie pozwalają Ci na realizację wszystkich codziennych obowiązków i nierzadko przeciągają się do późnego wieczora. A Ty zmęczona i padająca z nóg starasz się wszystkiemu podołać i kończysz ostatecznie na kliku godzinach snu.

Pozwalałaś sobie na różne kulinarne zachcianki o nawet bardzo późnych porach, nierzadko opływające tłuszczem? Pałaszowałaś leżąc po kołderką batoniki podczas oglądania wieczornego filmu? Zmniejszyła się Twoja aktywność fizyczna. Wszystko to sprawia, że Twoje samopoczucie na myśl o zbliżającej się wiośnie wcale nie nabiera różowych kolorów. Wszystkie Twoje zaniedbania lub niedociągnięcia i zmiany temperatur dały się we znaki Twojej skórze. Teraz, gdy wokół szaleją Twoje koleżanki i znajome urządzają wiosenne porządki lub planują inne przedsięwzięcia, Ty nie specjalnie pałasz entuzjazmem.

Nareszcie kończy się zima i nadchodzi wiosna, a Ty zastanawiasz się: z czego tu się tak cieszyć? Czeka Cię przecież tyle zmian. Musisz postarać się o szybkie przewertowanie garderoby na cieplejszy okres i uzupełnienie ewentualnych braków. Podczas cieplejszej pory roku pokazujemy więcej ciała, a jak ono się miewa? No i ta Twoja skóra... jakby nie Twoja, tylko jakaś obca. Jest na to tylko jedna rada. Nie marudź ciągle i weź się w garść! Nikt za Ciebie nie zrobi porządku z Twoim ciałem, jeśli nie zrobisz tego sama. Popracuj trochę nad sobą, a z pewnością będzie lepiej. Podpowiadamy Ci, jak skutecznie możesz przygotować swoją skórę do nadejścia wiosny.

Złuszczamy, oczyszczamy i nawilżamy

Każda kobieta czuje się pięknie, gdy jej skóra jest odpowiednio nawilżona, gładka i ma ładny koloryt. W czasie sezonu zimowego skóra była wyjątkowo narażona na działanie czynników zewnętrznych. Silny wiatr, ostry mróz, duże i nagłe zmiany temperatur z niskiej zewnętrznej na dużo wyższą, panującą w pomieszczeniach Twojego miejsca pracy, domu, ośrodka zdrowia czy w markecie, gdy byłaś na zakupach, zrobiły swoje. Ogrzewanie i wpływ suchego powietrza z klimatyzatorów lub piecyków elektrycznych z czasem potrafi narobić dużo szkód.

Jeśli zdarzało Ci się do tego nie stosować odpowiednich środków pielęgnacyjnych, to masz murowany efekt przesuszonej i szarej skóry, niekiedy łuszczącej się i pękającej. Pewnie się zastanawiasz, co zrobić by sobie pomóc? I dobrze to pierwszy krok do przywrócenia Ci chęci do patrzenia w lustro i ogólnie chęci do życia. Rozpocznij od pozbycia się zniszczonego naskórka. I w tym wypadku duży ukłon w stronę peelingu. To czy zdecydujesz się na domowe sposoby, czy wybierzesz się do gabinetu kosmetycznego zależy już tylko wyłącznie od zasobności Twojego portfela.

W gabinecie kosmetycznym możesz się poddać zabiegowi złuszczania naskórka przy pomocy kwasów owocowych o wysokim stężeniu. Taki zabieg określa się, jako Eksfoliacja AHA. Wtedy to przechodzisz serię od 8 do 10 zabiegów, ale tylko jeden tygodniowo. Zabieg ten nie powoduje widocznego i nieestetycznego złuszczania się naskórka. Dlatego nie musisz brać urlopu, by z czerwoną i łuszczącą się buzią chować się przez pewien czas w domowych pieleszach. Przed rozpoczęciem serii kosmetyczka zaleca Ci stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych w domu.

W samym gabinecie masz nakładaną na twarz specjalną mieszankę z zawartością kwasów owocowych – AHA. Nie jest to bolesne, ale możesz odczuwać pieczenie i szczypanie skóry oraz falę intensywnego ciepła. Po zdjęciu preparatu na Twoją twarz jest nakładana specjalna maseczka i krem łagodzący. Przeciętnie musisz się przygotować na koszt rzędu 80 zł za jeden zabieg. Peelingi dostępne w drogeriach do użytku domowego nierzadko są dużo droższe od zabiegów w salonie kosmetycznych. Jeżeli nie stać Cię na taki luksus, nie martw się i wypróbuj domowe peelingi. Oto kilka przydatnych rad.

Domowe peelingi do twarzy
Peeling z pomarańczy. Umyj dokładnie jedną pomarańczę. Obierz ze skórki i miąższem nacieraj oczyszczoną dokładnie skórę twarzy przez 5 minut. Pozostaw na 15 minut. Zmyj letnią wodą.

Peeling cukrowy.
Do 2 łyżeczek cukru dolej niewielką ilość wody, pozwalającą na rozprowadzenie cukru na skórze. Masuj cukrem oczyszczoną wcześniej dokładnie skórę twarzy przez 5 minut. Potem zmyj letnią wodą. Peeling ten, nadaje się tez do wykonania na całym ciele. Peeling z płatkami owsianymi. Do 3 łyżek rozdrobnionych płatków owsianych dodaj 1 łyżkę miodu i sok z połówki cytryny. Wymieszaj dokładnie i wstaw do lodówki na 30 minut. Po wyciągnięciu dodaj 1 łyżkę mleka. Wymieszaj i nakładaj na oczyszczoną wcześniej dokładnie skórę twarzy. Masuj najlepiej nad wanną, brodzikiem, lub umywalką przez 5 minut. Pozostałość papki owsianej nałóż na twarz i pozostaw na 15 minut. Po tym czasie zmyj letnią wodą.

Peeling owocowy.
Kiwi, cytryna, ogórek, pomidor, pomarańcza, grejpfrut – wszystkie po jednym plasterku obranego owocu. Do tego ½ szklanki kryształów alg morskich. Wszystkie składniki należy rozdrobnić na lejącą sapę przy pomocy miksera. Nakładać na oczyszczoną wcześniej dokładnie skórę twarzy. Masować przez 5 min. Pozostawić na skórze na 15 minut. Po tym czasie zmyć letnią wodą.

Oczywistą sprawa jest to, że zastosowanie naturalnego peelingu przygotowanego samodzielnie w warunkach domowych nie da, tak oszałamiającego efektu jak zabieg eksfoliacji w gabinecie kosmetycznym. Ale efekt z pewnością jest zauważalny i wyczuwalny przez Ciebie. Możesz także wypróbować, któryś z delikatnych peelingów enzymatycznych dostępnych w drogeriach w niewygórowanych cenach. Jednak zastanów się czy warto wydawać pieniądze, gdy taki sam efekt uzyskasz przy pomocy domowych metod. Jeśli więc nie decydujesz się na wizytę u kosmetyczki raczej szkoda wydawać pieniądze na półśrodki z tubki. Spróbuj coś sama wskórać!

Skóra na Twoim całym ciele domaga się poprawy swojego stanu. Ciepłe rajstopy, grube swetry i golfy nieraz dały Ci się we znaki i miałaś już ich serdecznie dosyć? Czujesz, że musisz coś zrobić z tym uczuciem dyskomfortu i poprawić swoje samopoczucie. Radzimy zastosować doskonały i naturalny peeling kawowy, który jest zachwalany przez wiele kobiet w różnym wieku. Zobacz jak możesz go przygotować. To naprawdę dziecinnie proste! Zaparz kawę po turecku z większą niż standardowo ilością fusów. Gdy już nie będzie gorąca i się schłodzi wybierz fusy i zmieszaj je z jednym ze wskazanych składników lub wszystkimi naraz. Jak wolisz. A są to garść cynamonu, oliwa z oliwek lub oliwka dla dzieci w ilości zapewniającej niezbyt lejącą konsystencję lub sól gruboziarnistą, ale możesz też wybrać tę drobnoziarnistą. Powstałą papką masuj dokładnie całe ciało. To, ile zajmie Ci to czasu zależy tylko i wyłącznie od tego ile możesz go poświęcić na ten cudowny masaż. Sama zobaczysz jak jędrna i gładka będzie Twoja skóra.

Oczywiście nie zapominaj o systematycznym stosowaniu balsamów, kremów odżywczych i nawilżających do ciała. Ta sama zasada dotyczy skóry Twojej twarzy. Stosuj kremy zawierające koenzym Q 10, algi morskie, kolagen lub witaminy A, E +C. Nie wahaj się sięgnąć po serum, które w szybki i naprawdę rewelacyjny sposób może poprawić kondycję Twojej skóry w ciągu niespełna 14 dni. W gabinecie kosmetycznym możesz wybrać specjalistyczne maski intensywnie nawilżające na przykład kolagenowe, aloesowe lub z alg morskich. W zaciszu domowych stosuj maseczki nawilżające w tubkach. Są łatwo dostępne w sklepach kosmetycznych i stosunkowo niedrogie. A jeśli masz czas i ochotę przygotuj je sama z wybranych składników. A to kilka pomysłów dla Ciebie na nawilżenie skóry.

Maseczka z ogórka.
Umyj i obierz jednego średniego ogórka. Zetrzyj na drobnej tarce i zmieszaj z 2 łyżkami śmietany. Dokładnie oczyść skórę i nakładaj powstałą papkę. Po 20 minutach zmyj letnią wodą.

Maseczka bananowa.
Umyj o obierz jednego banana. Rozgnieć go na miazgę i zmieszaj z kilkoma kroplami oliwy z oliwek i kilkoma kroplami soku z cytryny. Dokładnie oczyść skórę i nakładaj powstałą papkę. Po 20 minutach zmyj letnią wodą.

Maseczka z siemienia lnianego.
2 łyżki siemienia lnianego ugotuj w wodzie i poczekaj aż ostygnie. Nałóż je na gazę i przyłóż do twarzy. Zdejmij po 20 minutach, twarz zmyj letnią wodą. Dla łatwiejszego wykonania tej maseczki możesz użyć mielonego siemienia lnianego wtedy nie musisz nakładać go na gazę, a bezpośrednio na skórę twarzy.

Nie zapominaj o dłoniach, które nieraz przemarzły i teraz z pewnością skóra na nich jest szorstka, straciła elastyczność i pęka. W tym wypadku możesz skorzystać z kąpieli parafinowych w salonie kosmetycznym lub masek rewitalizujących, ale będzie Cię to kosztować od 50 do nawet 200 zł. Zanim się skusisz spróbuj, więc zastosować kilka przydatnych i wypróbowanych domowych metod.

Peeling cukrowy z oliwką dla niemowląt.
Zmieszaj 2 łyżki cukru z oliwką dla niemowląt i umytymi rękami nabierz papkę. Pocieraj dłonie jedną o drugą przez parę minut. Zmyj letnią wodą.

Maska z kremu odżywczego.
Umyj dokładnie dłonie i nasmaruj grubą warstwą kremu odżywczego, nie musi to być koniecznie krem do dłoni. Nałóż bawełniane rękawiczki. Taki zabieg wykonuj najlepiej na noc i rękawiczki zdejmuj rano.

Maseczka jogurtowa.
1 łyżeczkę oliwy z oliwek dodaj do jogurtu naturalnego i posmaruj dokładnie umyte dłonie. Po 10 minutach zmyj letnią wodą.

Maseczka ziemniaczana.
Ugotuj dwa ziemniaki. Rozgnieć je na papkę i zmieszaj z 2 łyżkami mleka. Ciepłą masę nakładaj na dokładnie umyte dłonie na 15 minut. Zmyj letnią wodą.

Nie zapominaj, aby stosowane przez Ciebie kremy na dzień zawierały także ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV. A tak prawdę mówiąc, przez cały rok powinnaś stosować takie zabiegi oczyszczające i nawilżające Twoją skórę. Wtedy przejście z sezonu zimowego na wiosenny nie byłoby dla Ciebie i Twojej skóry tak trudne. Jednak praktyka okazuje się dużo smutniejsza. Wiele kobiet na co dzień nie przykłada wiele starań do pielęgnacji i robi to tylko od przysłowiowego „święta”.

Co jest przyczyną? Najczęściej brak czasu. Każda z nas chce przecież wyglądać atrakcyjnie. Panie stanu wolnego mają z pewnością dużo więcej luk czasowych do wykorzystania tylko i wyłącznie dla siebie. Te, które są matkami, zwłaszcza młodymi, walczą o każdy niezapełniony obowiązkami moment. Ostatecznie, ważne jest, abyśmy my wszystkie czuły się dobrze w swojej skórze i nie miały z powodu jej słabej kondycji, kompleksów, nie pozwalających nam cieszyć się w pełni życiem. A przecież wiosna to najpiękniejsza pora roku! Nie zapominaj o tym, tak jak o systematyczności w pielęgnowaniu swojego ciała.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także