Łechtaczka większa niż pierwotnie przypuszczano

19.07.2013
wp.pl
 AAA
Łechtaczka większa niż pierwotnie przypuszczano
Współcześni badacze porównują ją do góry lodowej. Jej zewnętrzna część – ta, o której wiemy najwięcej – to zaledwie jedna ósma całego narządu. Cała łechtaczka jest większa niż męski penis (nieznajdujący się w stanie wzwodu) i składa się co najmniej z osiemnastu elementów o różnych funkcjach.
Nie wszyscy naukowcy są jednak co do tego zgodni. Tylko niektóre podręczniki do anatomii, z których korzystają lekarze przygotowując się do zawodu, zawierają pełny opis łechtaczki. Reszta podaje, że jest to wyłącznie organ zewnętrzny. Tymczasem widoczny gołym okiem fragment to jedynie jej żołądź. Cała łechtaczka ma długość około 10 centymetrów i w większości jest silnie unerwionym i powiązanym z korą czuciową mózgu narządem wewnętrznym.
Złożona struktura łechtaczki po raz pierwszy została opisana w 1851 roku. Choć było to dość przełomowe odkrycie, dotyczące anatomii kobiecego ciała, wielu badaczy z oporem przyjmowało nowe wyniki badań. Na początku naszego stulecia zespół Helen O’Connell zaprezentował zdjęcia łechtaczki, wykonane za pomocą rezonansu magnetycznego. Pokazują jej kompleksową budowę.

Dr Robert J. King, autor artykułu poświęconego łechtaczce, opublikowanego w serwisie Psychologytoday.com, twierdzi, że kiedy ma okazję spotykać się z biologami, znaczna część z nich po raz pierwszy słyszy o rozmiarze i złożonej strukturze tego narządu. Zastanawia się, dlaczego wiedza na ten temat jest wciąż nieuporządkowana i czemu wiele osób, które studiowały anatomię, ma błędne (albo raczej niepełne) informacje.

Jego zdaniem, związane jest to ze spychaniem kobiecej seksualności i potrzeb w tym zakresie na dalszy plan. Częściowo za takie podejście odpowiedzialny jest Zygmunt Freud, który uważał orgazm łechtaczkowy za „niedojrzały”. Czasem pokutuje też przekonanie o tym, że kobieta – pod względem seksualnym – stanowi niedoskonałą kopię mężczyzny. Bierze się wyłącznie stąd, że satysfakcję erotyczną osiąga w zupełnie inny sposób. Zdarza się, że kobiecy orgazm określa się również jako produkt uboczny. W przeciwieństwie do męskiego, powiązanego z produkcją spermy, wydaje się nie pełnić żadnej roli poza dostarczeniem przyjemności fizycznej.

Tej teorii całkowicie zaprzecza badanie, przeprowadzone na Uniwersytecie Stanu Pensylwania, które dowodzi, że u kobiety szczytowanie ma swoją funkcję ewolucyjną i służy wyselekcjonowaniu najlepszych genów dla ewentualnego potomka. Wyniki eksperymentu pokazały, że jeśli kobieta uważa mężczyznę za atrakcyjnego, prawdopodobnie osiągnie orgazm w tym samym czasie albo niewiele później niż jej partner, zwiększając swoje szanse na zajście w ciążę.

Antropolog Donald Symons, przekonując o biologicznej bezużyteczności kobiecych orgazmów, odwołał się do różnic anatomicznych pomiędzy sutkami mężczyzny i kobiety. U panów są małymi, bezużytecznymi elementami budowy ciała, u kobiet pełnią znacznie więcej funkcji. Amerykański badacz twierdził, że łechtaczka to niedoskonała forma penisa. Porównanie to wydaje się jednak całkiem nietrafione chociażby z podstawowego względu: sutki to część strukturalna piersi, orgazm jest wydarzeniem.

Tymczasem łechtaczka nie tylko jest znacznie większa, niż przypuszczano, ale też stanowi pięknie zaprojektowany, wrażliwy instrument, służący do odbierania i pomiaru bodźców. W 2009 roku Odile Buisson i Pierre Foldés przedstawili trójwymiarowe USG tego narządu w stanie podniecenia seksualnego.

Dr Robert J. King podkreśla, że skorzystanie ze współczesnej wiedzy, dotyczącej budowy łechtaczki, może przyczynić się do poprawienia życia seksualnego wielu par. Mężczyźni często chcą prostej recepty na to, jak zadowolić w łóżku swoją partnerkę. Wierzą, że znalezienie magicznego punktu G wystarczy, by stali się w oczach kobiety idealnymi kochankami. Jednak świadomość, że łechtaczka to znacznie bardziej skomplikowana struktura, pomaga lepiej zrozumieć mechanizmy kobiecego orgazmu.

Na podst. Psychologytoday.com Izabela O’Sullivan (ios/mtr), kobieta.wp.pl


POLECAMY:

Kobiety wiecznie na diecie?

Jak klapki mogą zaszkodzić twoim stopom?

Naturalność jest w modzie!

Seks oralny, którego on nigdy nie zapomni

Polub WP Kobieta na Facebooku

oceń
tak 210 86.42%
nie 33 13.58%

Galerie


Opinie (265)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

48
3
~ania 2013-07-19 (22:28) 2 lata 6 miesięcy 20 dni 18 godzin i 19 minut temu

wcale nie prawda,moja 10 cm na już na zewnątrz.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

40
44
~facet 2013-07-21 (10:46) 2 lata 6 miesięcy 19 dni 6 godzin i 1 minutę temu

Kobieta i seks!W życiu nie słyszałem większej głupoty!One nawet nie wiedzą co to jest ten seks!Kobiety nie uprawiają seksu tylko prokreację a to ze seksem ma bardzo mało wspólnego!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~kris.marah.7 2013-09-18 (22:00) 2 lata 4 miesiące 21 dni 18 godzin i 47 minut temu

taaak i miesci sie w MUZGOOOOWNICY

odpowiedz

2
0
~wojt kowal 2013-07-29 (08:43) 2 lata 6 miesięcy 11 dni 8 godzin i 4 minuty temu

To bzdura ze kobiecy orgazm łechtaczkowy nie nie jest istotny bo tylko sprawia ze kobieta czuje przyjemność Właśnie po to natura tak stworzyła kobiecą łechtakę piekno w niej tkwi taki żeby stymulacja i uczucie rozkoszy powodowało aby kobieta czuła ze to coś przyjemnego i miała większą ochotę na seks Natura sprytnie to obmysliła zwiększajĄć w ten sposób ochotę kobiety na seks i przez to na częstrze zbliżenia zwiększa powodzenie zajścia w ciążę i urodzenie potomstwa Może sam poród jest ciężkkim przeżyciem my mężczyzni za to właśnie podziwiamy partnerki bo zachodzą znaczące zmiany w organizmie potem jeszcze okropny ból przy parciu w czasie porodu .Ale potem jest szczęście bo rodzi się potomek

odpowiedz

30
64
~ewa 2013-07-20 (22:25) 2 lata 6 miesięcy 19 dni 18 godzin i 22 minuty temu

Mąż zna moje ciało bardzo dobrze i ja jego bo jest podczas każdego badania u ginekologa nawet na fotelu bo jak można sie krepować męża a obcego faceta ginekologa nie.A mamy Prawo do obecnosci nawet w szpitalu podczas zabiegów ust 2008 r art 21 Prawo Pacjenta.Wspierał porody i gdy będzie u urologa też ja będe obecna.

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

14
2
~PSOTA 2013-07-21 (17:17) 2 lata 6 miesięcy 18 dni 23 godziny i 30 minut temu

NIE MUSI BYĆ DUŻA, MA BYĆ FIGLARNA.OT CO.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

49
8
~ted 2013-07-21 (17:09) 2 lata 6 miesięcy 18 dni 23 godziny i 38 minut temu

Nie ma nic piękniejszego i podniecającego jak cipka kobiety , jeżeli ktoś z mężczyzn jest innego zdania , to nie jest mężczyzną .

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

12
1
~Dorota 2013-07-21 (19:59) 2 lata 6 miesięcy 18 dni 20 godzin i 48 minut temu

kupię staremu okulary 10 cm a on jej nie zauważył od 17 lat!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

25
10
~zx 2013-07-21 (15:09) 2 lata 6 miesięcy 19 dni 1 godzinę i 38 minut temu

zastanawia mnie po jaką cholerę te tematy są ciągle wałkowane przez różne portale, przecież w naszym kraju to i tak nie ma znaczenia - większość polek to impotentki albo oczekują gwiazdki z nieba albo kasy, a jak się rozkraczają przed przystojniaczkami to głównie po to by leczyć własne kompleksy i generalnie robią łachę, więc po uj wiedzieć gdzie mają łechtaczkę.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

43
64
~ona 2013-07-21 (00:41) 2 lata 6 miesięcy 19 dni 16 godzin i 6 minut temu

i co z tego? faceci "grzebią" w nas jakby kanalizacje chcieli przepychać... Łechtaczka, punkt G? To informacje dla feministek i lesbijek. Face tylko chce wsadzić i zakiścić, reszta nieistotna. Smutne to bo piękne doznania nam ujmujecie...

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi