Kobiety po pięćdziesiątce stają się niewidzialne

Sylwia Rost / 17.02.2011
wp.pl>
 AAA
Kobiety po pięćdziesiątce stają się niewidzialne
Co dzieje się, kiedy kobieta osiąga magiczny wiek pięćdziesięciu lat? Według niektórych, właśnie wtedy zaczyna się prawdziwe życie. Dzieci są już dorosłe, praca nie sprawia problemów, a z partnerem bardzo dobrze się rozumiemy. Jak jednak funkcjonują dojrzałe kobiety w naszym społeczeństwie? - Po pięćdziesiątce kobieta staje się dla innych niewidzialna – twierdzi wiele z nich.
- Jeżeli przeżyłaś już pół wieku, stajesz się praktycznie niewidzialna dla płci przeciwnej. Przynajmniej tak wynika z najnowszych badań – pisze Mary Gold w felietonie dla The Daily Mail. – Marzyłam o tym, aby to była nieprawda. Niestety, okazało się, że ci irytujący naukowcy mieli rację!
Czy niewidzialność dojrzałych kobiet ogranicza się tylko do zainteresowania u płci przeciwnej? Same zainteresowane twierdzą, iż podobnie czują się w wielu innych ważnych dziedzinach życia. Jaki los spotyka starsze kobiety w Polsce?

Pracownik drugiej kategorii

Kobiety po pięćdziesiątce to osoby w pełni sił, często zadbane, kulturalne, wykształcone, z dużym doświadczeniem. Co z tego, skoro w pracy traktuje się je jako osoby niepełnowartościowe?

- Współpracownicy szanują moje doświadczenie, o wszystko mnie pytają – mówi 55-letnia Gabriela z forum internetowego. – Co z tego, skoro nie mam co liczyć na awans? Kierownictwo woli dać posadę komuś młodszemu, lepiej wykształconemu. Ostatnio zrobili szefową taką młodą dziewczynę, teraz o wszystko musi mnie pytać.

W każdej publikacji na temat efektywności pracowników możemy przeczytać o tym, że funkcjonowanie intelektualne i tempo pracy maleje wraz z wiekiem. W pracodawcach wyrabia się więc poczucie, iż kobieta po pięćdziesiątce absolutnie nie poradzi sobie na stanowisku kierowniczym. Starszy, poważny mężczyzna to co innego, kojarzy się z doświadczeniem i solidnością. Ale kobieta? Przecież i tak wkrótce pójdzie na emeryturę.

Sekrety pięknych kobiet

Polub kobieta.wp.pl na Facebooku

1 2 3 4 z 4 następna
oceń
tak 5 83.33%
nie 1 16.67%

Galerie


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Twoja historia

opisz swoją historię

Bądź z nami na bieżąco