Kobiety po pięćdziesiątce stają się niewidzialne

Sylwia Rost / 17.02.2011
wp.pl
 AAA
Kobiety po pięćdziesiątce stają się niewidzialne
Co dzieje się, kiedy kobieta osiąga magiczny wiek pięćdziesięciu lat? Według niektórych, właśnie wtedy zaczyna się prawdziwe życie. Dzieci są już dorosłe, praca nie sprawia problemów, a z partnerem bardzo dobrze się rozumiemy. Jak jednak funkcjonują dojrzałe kobiety w naszym społeczeństwie? - Po pięćdziesiątce kobieta staje się dla innych niewidzialna – twierdzi wiele z nich.
- Jeżeli przeżyłaś już pół wieku, stajesz się praktycznie niewidzialna dla płci przeciwnej. Przynajmniej tak wynika z najnowszych badań – pisze Mary Gold w felietonie dla The Daily Mail. – Marzyłam o tym, aby to była nieprawda. Niestety, okazało się, że ci irytujący naukowcy mieli rację!
Czy niewidzialność dojrzałych kobiet ogranicza się tylko do zainteresowania u płci przeciwnej? Same zainteresowane twierdzą, iż podobnie czują się w wielu innych ważnych dziedzinach życia. Jaki los spotyka starsze kobiety w Polsce?

Pracownik drugiej kategorii

Kobiety po pięćdziesiątce to osoby w pełni sił, często zadbane, kulturalne, wykształcone, z dużym doświadczeniem. Co z tego, skoro w pracy traktuje się je jako osoby niepełnowartościowe?

- Współpracownicy szanują moje doświadczenie, o wszystko mnie pytają – mówi 55-letnia Gabriela z forum internetowego. – Co z tego, skoro nie mam co liczyć na awans? Kierownictwo woli dać posadę komuś młodszemu, lepiej wykształconemu. Ostatnio zrobili szefową taką młodą dziewczynę, teraz o wszystko musi mnie pytać.

W każdej publikacji na temat efektywności pracowników możemy przeczytać o tym, że funkcjonowanie intelektualne i tempo pracy maleje wraz z wiekiem. W pracodawcach wyrabia się więc poczucie, iż kobieta po pięćdziesiątce absolutnie nie poradzi sobie na stanowisku kierowniczym. Starszy, poważny mężczyzna to co innego, kojarzy się z doświadczeniem i solidnością. Ale kobieta? Przecież i tak wkrótce pójdzie na emeryturę.

Sekrety pięknych kobiet

Polub WP Kobieta na Facebooku

1 2 3 4 z 4 następna
oceń
tak 6 85.71%
nie 1 14.29%

Galerie


Opinie (15)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

3
1
~ena 2011-03-27 (10:42) 4 lata 10 miesięcy 12 dni 13 godzin i 20 minut temu

50+
Właśnie kończę 52 lata i uwierzcie mi ,nie zauważyłam zebym stała się niewidziałna.Jestem szczupłą wysportowaną babką ,wciąż chodzę na siłownie .Jestem szczupłą zadbaną i wesołą babką.Młodzież z którą pracuję mnie uwielbia,ja kocham młodzież.Na brak zainteresowania ze strony mężczyzn nie narzekam ,właśnie od roku jestem szczęśliwie zakochana ,więc wniosek nasuwa się jeden. Dziewczyny po50+dbajcie o siebie o włosy zęby figurę,uśmiechajcie się do ludzi,bądzcie pogodne,jednym słowem żyjcie tak jak przed dwudziestu laty.To sprawdzony sposób i ja czuję się wciąż młodo:::))) Pozdrawiam z wiosną.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
1
~xx 2012-02-22 (21:20) 3 lata 11 miesięcy 17 dni 2 godziny i 42 minuty temu

czuje sie atrakcyjna pomimo 59 lat no cóż jak mój partner woli kobiety młodsze co robic w takiej sytuacji

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
0
~xxn 2012-02-22 (21:35) 3 lata 11 miesięcy 17 dni 2 godziny i 27 minut temu

co zrobic gdy dla swojego męża po wielu latch małżenstwa jestem tylko członkiem jego rodziny i nie przejawia ochoty na żaden kontakt - pomimo że staram się byc atrakcyjna a wszelkie próby rozmów w tym temacie traktuje jako atak na jego meskośc - czy to jest norma a może ja coś przeoczyłam może ja się czepiam -może ktoś mi pomoże zrozumiec te mechanizmy

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~ELA 2011-03-15 (08:09) 4 lata 10 miesięcy 24 dni 15 godzin i 53 minuty temu

KOBETA PO 50
Zbliżam się do ego magicznego wieku (za rok) i 3tygodnie temu zwolniono mnie z pracy,bez konkretnego powodu. Od tego czasu byłam już na kilku rozmowach i wysłałam kilkadziesiąt podań , ale pracy dalej nie mam . Pracodawcy uważają ze jestem za stara .Jedni mówią to w woalowany sposób ,a inni wprost - "chodzi nam o kogoś dużo młodszego,jest pani do tej pracy za stara(w sklepie), potrzebujemy młodych i energicznych -a nie wypalonych przed emerytalnych , to praca w bardzo młodym zespole, stawiamy na młodych". Nie pomagają moje tłumaczenia ze jestem energiczna i jeszcze "robię"studium BHP(osiągam bardzo dobre wyniki). Z rozmów wychodzę coraz bardziej "wypalona" i zaczynam tracić chęci do życia . Zaczynam mieć koszmary nocne . Boję się ze nie będę miała za co żyć i uczyć się. CZY JESTEM SKAŻANA NA WEGETACJĘ!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
~ja 2012-02-22 (21:18) 3 lata 11 miesięcy 17 dni 2 godziny i 44 minuty temu

kobiety po 50 - ce sa dla swojego partnera matkami pomimo ze ci partnerzy są w jej wieku i niezaleznie od tego czy sa atrakcyjne czy nie - jest to smutna prawda

odpowiedz

4
3
~Stella 2011-11-06 (19:05) 4 lata 3 miesiące 2 dni 4 godziny i 57 minut temu

Urządziłam chuczną "pięćdziesiątkę",przyjechało 35 osób,zabawa do białego rana.Trzeba brać byka za rogi!Dbać o siebie!Żyjemy w nowoczesnych czasach,są terapie chormonalne,medycyna estetyczna,kosmetyka.Nigdy kobiety nie miały tak dobrze.Kiedyś te które dożywały 50- tki ,były staruszkami,po kilkunastu porodach i poronieniach,chore i zmaltretowane nie miały chęci do życia.Obecnie kobieta może żyć jak mężczyzna,zarabiać pieniądze ,mieć swoje zainteresowania,rozwijać się !Przestańcie lamentować ,tylko weżcie się za siebie,świat nie kończy się na facetach i nawet jeśli wolą młodze to ich problem ,a wy już te wszystkie sprawy macie z głowy i możecie zająć się sobą,podróżować,spełniać to na co dawniej nie było czasu i możliwości.

odpowiedz

0
1
isa.coptogne 2011-03-30 (11:46) 4 lata 10 miesięcy 9 dni 12 godzin i 16 minut temu

Modna Seniorka
Kobieta po pięćdziesiątce NIE staje się niewidzialna! Zauważcie - teraz jest wręcz odwrotnie! Powstają nowe serwisy internetowe, dodatki do gazet dedykowane kobieto 50+. Nawet słowo "seniorka" nabiera innego wydźwięku zbliżonego do jego źródłosłowu, a jego pejoratywne skojarzenie odchodzi pomału w niebyt. "Senior" - starszy, bardziej doświadczony... Jest już nawet serwis dla tych, które czują się modne i dojrzałe: www. modnaseniorka.pl Głowa do góry, będzie coraz lepiej. Idzie nowe :)

odpowiedz

5
1
~Hrabina Marica 2011-02-19 (13:17) 4 lata 11 miesięcy 20 dni 10 godzin i 45 minut temu

Za kilka miesięcy skończę 50 lat!
Przyjaciele o tym wiedzą, a inni nie muszą. Schudłam 10 kg, robię prawo jazdy, nieźle zarabiam i na brak zainteresowania ze strony płci przeciwnej nie narzekam. Wiek metrykalny a faktyczny to nie to samo.

odpowiedz

3
1
~Danka 2011-02-17 (15:27) 4 lata 11 miesięcy 22 dni 8 godzin i 35 minut temu

paniom w kazdym wieku ,dbajacym o figurki,odchudzajacym sie
polecam oprócz porcji ruchu codziennie ,naturalne,niskokaloryczne wild jerky.Fajna na zgubienie zbędnych kilogramów.

odpowiedz

Twoja historia

opisz swoją historię