Odchudzanie trzyletniego dziecka

sp / 20.07.2009
wp.pl
 AAA
Mam pytanie: czy można odchudzać dziecko 3 letnie? Moja córcia ma prawie trzy latka mierzy 102 cm wzrostu i waży ponad 19 kg. Jaką diete stosować?
Nie wolno odchudzać dzieci w tradycyjnym znaczeniu tego słowa czyli poprzez stosowanie niskoenergetycznej diety! Wolno natomiast i trzeba wprowadzić w życie kilka działań aby problem nadwagi dziecka nie pogłębiał się. Przede wszystkim należy wykluczyć z diety tzw śmieciowe jedzenie do którego zaliczamy m. in. słodycze, słodzone napoje, żywność typu fast food. Warto również ograniczyć w diecie bardzo słodkie i tłuste przekąski takie jak np. soki, serki homogenizowane czy lukrowane płatki śniadaniowe zastępując je wodą, chudszymi jogurtami i pełnoziarnistymi płatkami. Należy zorganizować dziecku 5 różnorodnych, posiłków w ciągu dnia rozplanowanych co 2-3 godziny oraz zwalczać podjadanie pomiędzy nimi. Bardzo ważne jest aby dziecko miało jak najwięcej aktywności ruchowej, która jest najważniejszym elementem zwalczania nadwagi u dzieci. Dzieci jak najwcześniej powinno poznawać zasady zdrowego odżywiania i stylu życia. Zwłaszcza jeśli problem z nadwagą pojawił się już w takim młodym wieku.
Elżbieta Duda-Gmurczyk

www.setpoint.pl
Znajdź z nami swój punkt równowagi!

Polub WP Kobieta na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Galerie


Opinie (6)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~mamuśka 2009-07-21 (11:03) 6 lat 6 miesięcy 22 dni 1 godzinę i 58 minut temu

..raczej obserwacja..
Tak - aktywność ruchowa i.. oczywiście obserwacja tego, co dziecko zjada. Można sobie pozwolić na "wielkie kalorie" - lecz tylko sporadycznie, bo dzieci uwielbiają "ucztować". Tak właśnie reguluję sylwetkę córki już przez dobych 8 lat i z zadawalającym efektem. Jeżeli dziecko ma skłonności do tycia - warto o to zadbać, żeby nie wyrosła na "wielką kluchę". Bo gdy dorośnie i sama dokona oceny swojej sylwetki, może być już za późno i będzie jej b.trudno i ...źle.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
jojo 2009-07-20 (17:08) 6 lat 6 miesięcy 22 dni 19 godzin i 53 minuty temu

i zwiększyc aktywność
ruchową. I bedzie dobrze, dziecko samo wyrośnie :)

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~anna 2009-08-24 (18:20) 6 lat 5 miesięcy 18 dni 18 godzin i 41 minut temu

jedzenie
Spróbuj gotowac wiecej warzyw , moze watro zainwestowac i kupic dobry parowar.Ja mam philipiaka i staram sie gotowac codziennie warzywa, zdrowe jarzynowe zupy.

odpowiedz