Dziewica w ciąży: czy to możliwe?

18.12.2013
WP.PL>
 AAA
Nic dziwnego, że wiele z nich nie chciało przyznać się do współżycia. Może łatwiej było wmawiać wszystkim naokoło, że w ogóle do niego nie doszło. Jest bowiem mało prawdopodobne, żeby faktycznie aż tyle kobiet zaszło w ciążę pomimo tego, że nie uprawiały seksu. Szczególnie że niektóre deklarowały nawet, że nie miały partnera.
Kontrowersje
Wspominaliśmy już, że nie ma stuprocentowo pewnej metody antykoncepcyjnej. Nawet sterylizacja mężczyzny daje tylko 99,9 procent pewności, zawsze zostaje więc ten niewielki promil szansy na zapłodnienie. Teoretycznie jedynym pewnym sposobem jest więc wstrzemięźliwość, chociaż jak pokazują powyższe badania, i tu można mieć wątpliwości.

Czy jednak powinniśmy wpadać w panikę? Obecnie większość zestawień podających procentową skuteczność metod antykoncepcyjnych uwzględnia tzw. idealne użycie i typowe użycie. Naukowcy w końcu bowiem zauważyli, że jesteśmy tylko ludźmi. Prezerwatywa czasem się zsunie, ktoś zapomni o pigułce antykoncepcyjnej. Stąd czasami duże różnice procentowe między tymi zestawieniami. Dla przykładu tabletka hormonalna jest skuteczna w 99,7 procentach przy stosowaniu się do wszystkich zaleceń i w 91 proc. przy typowym użyciu. Dla prezerwatywy liczby te to odpowiednio 98 procent i 82 procent.

Nawet stosunek przerywany, jeżeli uznać go za metodę antykoncepcyjną, jest skuteczny w 96 procentach. Jednak przy „typowym użyciu” skuteczność spada do 72 procent. 30 procent szans na zajście w ciążę w ciągu roku to już dosyć dużo. Ostatnio jednak poddano w wątpliwość możliwość zapłodnienia za pomocą preejakulatu, czyli wydzieliny pojawiającej się przed wytryskiem. Okazuje się, że jeżeli nawet znajdują się w niej jakieś plemniki, to są martwe lub upośledzone. Jest więc bardzo możliwe, że te 30 procent ciąż to po prostu wynik tego, że mężczyzna „nie zdążył”.

Nie wpadajmy więc w panikę przy okazji każdego zbliżenia z partnerem. Pamiętajmy jednak o skutecznej antykoncepcji i nie zdawajmy się na ślepy los. No chyba że planujemy powiększenie rodziny. Zawsze trzeba pamiętać, że seks jest dla dorosłych, a konsekwencją może być zapłodnienie, choć raczej nie w wyniku niepokalanego poczęcia.

(sr/mtr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

KONKURS: Zostań Niewykluczoną i wygraj iPada mini lub zestaw rewelacyjnej biżuterii!

Ciało kobiety piękne po porodzie?

Lekcja życia od kobiety chorej na raka

Wszystko, co chcecie wiedzieć o seksie bez antykoncepcji

Polub kobieta.wp.pl na Facebooku

1 2 z 2
oceń
tak 45 31.03%
nie 100 68.97%

Galerie


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

imieniny

Bądź z nami na bieżąco