Dziewica w ciąży: czy to możliwe?

18.12.2013
WP.PL>
 AAA
Nic dziwnego, że wiele z nich nie chciało przyznać się do współżycia. Może łatwiej było wmawiać wszystkim naokoło, że w ogóle do niego nie doszło. Jest bowiem mało prawdopodobne, żeby faktycznie aż tyle kobiet zaszło w ciążę pomimo tego, że nie uprawiały seksu. Szczególnie że niektóre deklarowały nawet, że nie miały partnera.
Kontrowersje
Wspominaliśmy już, że nie ma stuprocentowo pewnej metody antykoncepcyjnej. Nawet sterylizacja mężczyzny daje tylko 99,9 procent pewności, zawsze zostaje więc ten niewielki promil szansy na zapłodnienie. Teoretycznie jedynym pewnym sposobem jest więc wstrzemięźliwość, chociaż jak pokazują powyższe badania, i tu można mieć wątpliwości.

Czy jednak powinniśmy wpadać w panikę? Obecnie większość zestawień podających procentową skuteczność metod antykoncepcyjnych uwzględnia tzw. idealne użycie i typowe użycie. Naukowcy w końcu bowiem zauważyli, że jesteśmy tylko ludźmi. Prezerwatywa czasem się zsunie, ktoś zapomni o pigułce antykoncepcyjnej. Stąd czasami duże różnice procentowe między tymi zestawieniami. Dla przykładu tabletka hormonalna jest skuteczna w 99,7 procentach przy stosowaniu się do wszystkich zaleceń i w 91 proc. przy typowym użyciu. Dla prezerwatywy liczby te to odpowiednio 98 procent i 82 procent.

Nawet stosunek przerywany, jeżeli uznać go za metodę antykoncepcyjną, jest skuteczny w 96 procentach. Jednak przy „typowym użyciu” skuteczność spada do 72 procent. 30 procent szans na zajście w ciążę w ciągu roku to już dosyć dużo. Ostatnio jednak poddano w wątpliwość możliwość zapłodnienia za pomocą preejakulatu, czyli wydzieliny pojawiającej się przed wytryskiem. Okazuje się, że jeżeli nawet znajdują się w niej jakieś plemniki, to są martwe lub upośledzone. Jest więc bardzo możliwe, że te 30 procent ciąż to po prostu wynik tego, że mężczyzna „nie zdążył”.

Nie wpadajmy więc w panikę przy okazji każdego zbliżenia z partnerem. Pamiętajmy jednak o skutecznej antykoncepcji i nie zdawajmy się na ślepy los. No chyba że planujemy powiększenie rodziny. Zawsze trzeba pamiętać, że seks jest dla dorosłych, a konsekwencją może być zapłodnienie, choć raczej nie w wyniku niepokalanego poczęcia.

(sr/mtr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

KONKURS: Zostań Niewykluczoną i wygraj iPada mini lub zestaw rewelacyjnej biżuterii!

Ciało kobiety piękne po porodzie?

Lekcja życia od kobiety chorej na raka

Wszystko, co chcecie wiedzieć o seksie bez antykoncepcji

Polub WP Kobieta na Facebooku

1 2 z 2
oceń
tak 47 31.76%
nie 101 68.24%

Galerie


Opinie (317)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~fulla 2015-09-06 (17:14) 4 miesiące 30 dni 5 godzin i 53 minuty temu

dzieworództwo zdarza się na świecie często. W wyniku silnej miłości platonicznej lub religijnej. opisane jest to w książce Catariny Emmernick pt. Wizje ...... I tom strona 160.

odpowiedz

0
0
~fulla 2015-08-19 (07:33) 5 miesięcy 17 dni 15 godzin i 34 minuty temu

Są na świecie kilkuprocentowe przypadki samorodnego poczęcia dzieci ale gdy dziewczyna przeżywa tęsknotę czystej miłości tylko serca, (a nie ciała) do oblubieńca. Jest to pierwotny sposób rozmnażania ludzkości jaki miał być powszechny i właściwy. Natomiast obecny sposób został przejęty od zwierząt i jest to opisane przez wizjonerkę Katarinę Emmernick która opisała wszystko od stworzenia świata.

odpowiedz

0
0
~Majka 2015-04-01 (06:05) 10 miesięcy 4 dni 17 godzin i 2 minuty temu

A ja własnie tak zaszłam w ciążę, nigdy nie mialam stosunku, ale kochalismy sie i uprawialismy mastirbacje, kiedy mi sie zatrzymała miesiączka, nawet mi do głowy nie przyszło ,że mogę być w ciąży ,dowiedziałąm się o niej w 3 miesiacu, gdy poszłam do lekarza bo 2 tyg wczesniej uprawialam sex, dowiedzialam sie ze jestem w ciązy w 3 miesiacu, wiec nie piszcie ,ze to bajki.

odpowiedz

84
3
~katon 2013-12-18 (15:26) 2 lata 1 miesiąc 18 dni 7 godzin i 41 minut temu

W medycynie znanane są przypadki że przerwanie błony dziwwiczej następuje dopiero w czasie odbioru porodu ale to nie ma nic wspólnego z dzieworództwem gdyż może wystąpić w sytuacjach gdy meżczyzna w czasie stosunku płciowego doznaje przedwczesnego wytrysku w niepełnym wzwodzie prącia nie przerywając błony dziewiczej która nie jest nieprzepusczalną z przyczyn fizjologicznych kobiety (miesiączki).Ot i cały problem "niepokalanego poczęcia".

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

23
18
~iza17 2013-12-18 (18:45) 2 lata 1 miesiąc 18 dni 4 godziny i 22 minuty temu

witam serdecznie, nazywam sie iza i mam 17 lat, chciałabym zacząć współzycie z moim chłopakiem ale nie chce zajść w ciąze, w związku z tym mam pytanie, czy uprawiając seks analny mozna zajść w ciąże ?

odpowiedz

pokaż 19 ukrytych odpowiedzi

179
27
~kSz 2013-12-18 (15:05) 2 lata 1 miesiąc 18 dni 8 godzin i 2 minuty temu

"Niepokalane poczęcie" znaczy, że Maryja POCZĘŁA SIĘ BEZ GRZECHU PIERWORODNEGO, a nie, że poczęła Jezusa bez Józefa. Samo wyrażenie w artykule jest więc źle użyte.

odpowiedz

pokaż 37 ukrytych odpowiedzi

7
10
~omaos 2013-12-23 (14:32) 2 lata 1 miesiąc 13 dni 8 godzin i 35 minut temu

Dlatego właśnie, że istnieje ta 1 procentowa szansa na zapłodnienie przy stosowaniu antykoncepcji, należałoby zalegalizować aborcję do 3 miesiąca. Antykoncepcję nie po to się stosuje, żeby ryzykować zajście w ciążę. Te nieliczne kobiety, którym się nie udało powinny móc legalnie dokonać aborcji.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

33
3
~katon 2013-12-21 (10:00) 2 lata 1 miesiąc 15 dni 13 godzin i 7 minut temu

Wielu tutaj wypowiadających się powołuje się na dogmat niepokalanego poczęcia.Otóż odpowiadam czym jest dogmat (w sposób prosty unikając filozoficznych i teologicznych określeń) .Moim zdaniem dogmaty są to tezy określające jakieś zjawisko (najczęściej religijne) które to tezy wypowiadają jakieś wpływowe grupy środowiskowe lub osoby i nadają tym tezom znaczenie bezwzględnej niby boskiej prawdy objawionej .Tezy te nie poddają się empirycznemu sprawdzeniu i są przez kler samozwańczo określający się jako przedstawiciele Boga na ziemi narzucane wiernym jakoby były to słowa samego Boga.Stąd też bierze się wśród wiernych brak argumentów uzasadniających ich zachowania w określonych dogmatami sferach wiary - nie umiejąc merytorycznie argumentować oni zasłaniają się określeniem -wytrychem "dogmat" jakby to miało zastąpić ich konkretną wiedzę.A stąd już tylko krok do zafałszowywania religii i wręcz okłamywania ufnych i zaślepionych wiernych.Sami oni muszą sobie odpowiedzieć czy biskupi włącznie z papieżami jako ludzie mogli i mogą być nieomylnymi.

odpowiedz

44
2
~katon 2013-12-20 (15:24) 2 lata 1 miesiąc 16 dni 7 godzin i 43 minuty temu

Pozwolę sobie na uwagę w odniesieniu do tych którzy bezkrytycznie przyjmują dogmaty jako słowo święte otóż Kościół (jako instytucja) w swej historii wiele razy błądził. Zapadały tam decyzje, które dziś mogą jedynie budzić śmiech, zażenowanie albo i przerażenie. Mówiąc wprost wiele z decyzji dostojników kościoła było zwyczajnie błędnych i wręcz gorszących i kto zaręczy ze aktualnie nie ma to miejsca - a boży nieświadomy ludek kupuje jako prawdę ostateczną i jedyną te gnioty intelektualne hierarchów kościoła tak jakby to miało być słowo samego Boga.Czyż życie w XXI wieku w kraju w środku Europy,ze znacznym dorobkiem cywilizacyjnym i kulturowym do niczego nie zobowiązuje i można mu wmówić każdą średniowieczną tezę.

odpowiedz

10
20
~gość 2013-12-18 (17:28) 2 lata 1 miesiąc 18 dni 5 godzin i 39 minut temu

pan czy pani redaktor niech się najpierw dowie co oznacza dogmat ,,niepokalanego poczęcia" bo na pewno nie oznacza zajścia Maryji w ciąże bez udziału mężczyzny

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

imieniny